Film: válka skrze hledí filmové kamery

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Black Hawk Down se mi..

..líbí
21
64%
..nelíbí
5
15%
něco mezi
7
21%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Je
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE:
Já na tohle nemám jasný názor.
Kdyby vznikl film, jenž by přesně rekonstruoval bitvu u Slavkova, klidně bych ho jako "válečný film" nazval, i když je to událost stará více než 200 let.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

KEBULE: Hornblower - našel jsem si to na ČSFD a na první pohled to nevypadá špatně, zkusím si sehnat na zkoušku první díl 8-)

Jinak souhlasím s Ajantisem, filmové žánry jsou všeobecně propojené a propletené, člověka nepřekvapí, když je na ČSFD např. u Nepřítele před branami napsáno Drama / Válečný / Akční / Romantický . Možná záleží na divákovi samotném, jak si to přebere, mě je to všeobecně docela jedno, jestli považovat Posledního Samuraje za historický nebo válečný, důležitá je kvalita (mimochodem, Poslední Samuraj je průměr).
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Poslední Samurai je nadprůměr do posledních 5 minut ;)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Hornblowera jednoznačně doporučuji, na to že jde o televizní projekt je to výborná série. I když blíže než k válečným to má k dobrodružnému filmu s neohroženým a značně idealizovaným hlavním hrdinou (ale je to sympaťák :-)).


Osobně to vymezení válečných filmu do posledních x let moc nechápu, pro mě je válečný film ten ve kterém hraje hlavní roli zobrazení války, ať už proběhla kdykoliv.
Naposledy upravil(a) AlieN dne 30.1.2007 14:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

AlieN: Jo přesně tak nějak jsem to myslel :-D Akorát je blbý. že už asi nebudou další díly páč má Grufuth (nebo tak nějak) spoustu jinejch starostí Fantastická 4ka atd :wall: (a vůbec proč tu není smajlík co brečí :?: :lol: )

Jo s tou definicí je problém stejně jako u definice A,B historický atd. To se tu taky (na fóru) omílalo už leckde :-D
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

KEBULE píše:(a vůbec proč tu není smajlík co brečí :?: :lol: )
Je tu = :cry: ;-)

Mě ani tak nevadí že nebude pokračování, nerad bych aby z toho vznikl další nekonečný seriál se strmě klesající kvalitou. A Ioan Gruffudd teď natočil velmi zajímavě vypadající Amazing Grace
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

AlieN: No pokud tuším správně tak to bylo 4 díly první řady a 2 co se oženil. A klesající kvalitu jsem nezaznamenal spíš naopak, dostal tak jinou rovinu a mohl se jako postava dál vyvíjet... Nemyslíš?

:cry: jé já ho přehlídl :oops: :lol:

Edit: Sice té angličtině prd rozumím, ale jak tam pluje na dřevěný lodi tak to bude dobrý :lol:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Hornblower: Bezkonkurenčně suprové... bezvadná adaptace románů, řekl bych, že jedna z nejpovedenější jakou jsem kdy viděl. Na tomhle seriálu fakt ulítávám. (Taky doufám, že časem budou v natáčení pokračovat... konec konců Forester napsal celou životní ságu.)
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Alnag - Hornblower je vydařená série. Já si pamatuji, že před už dost dlouhou dobou šla několika dílná serie z doby napoleonských válek ve Španělsku, provázaná osobností poručíka Sharpa. Bylo to stejně dobré.

Co se týká anglických dějin jsem po dlouhé době viděl film Zullu. Je o tom jak skupina vojáků brání misii v jižní Africe, poté co na zaútočí Zullové silně namotivovaní z masakrováním britského expedičního sboru u Isandlwany. Je to zajímavá podívaná.

Ajantis - :applause: :applause: :applause: na Tři kamarády jsem zapoměl no nezapoměl ale nenapadlo mě ji citovat. Je to asi opravdu jedna z nejlepších knih co tento člověk napsal.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Doufám, že to nebude moc OT, ale dneska jsem viděl v trafice nějaký časopis s DVD filmem za 76Kč

Titulek na časopise hlásal bombastický válečný velkofilm BLOKÁDA. Nevím co to je, ale pokud víte vy tak máte možnost předpokládám, že daný časopis najdete i ve své trafice...

Jdu se podívat na ČETU s pozdravem
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Předevčírem jsem byl na akčním dramatu Krvavý diamant, jehož součástí je i válka v Sierra Leone a hlavně práce s tzv. Dětskými vojáky....Nejdná se tedy o klasicky válečný film, ale ona problematika je tam naznačena.

Jendá se sice o US spektákl, ale

+
Leonardo DiCaprio (nedělám sis randu, jeho Danny Archer je naprosto uvěřitelný, Leo nám dospěl)
Hudba (James Newton Howard
Režisér (Edward Zwick)
Obraz
Syrovost
Morální myšlenky

-
Morální myšlenky jsou někdy ládovány dost násilně
Některé scény by se přežívaly dost blbě
Někdy trošku "na efekt scény"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Dalcor píše:Leonardo DiCaprio
Nevím, jestli jsi zaspal dobu nebo co, ale Leonardo DiCaprio je a byl dobrý herec :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

JDP ;)

Zajímavé je že mi zase někdo předkládá co jsem neřekl :roll: - to je pro ty co mu nemohou přijít na jméno...

Jako moje přítelkyně - kompletně změnila názor.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Dalcor - to mohlo být zajímavé. Hlavně ta nastíněná otázka dětí jako vojáků. Di Capria zrovna moc nemusím ale myslím si, že herec je to velmi dobrý. To bych se možná shodnul se 7C, pokud to nemysle ironicky. JInak by shoda nebyla.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“