Film: válka skrze hledí filmové kamery

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Black Hawk Down se mi..

..líbí
21
64%
..nelíbí
5
15%
něco mezi
7
21%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Popravdě už si Patriota moc detailně nepamatuji, viděl jsem jej hned po premiéře (před 6 lety), i proto jsem se k němu nechtěl příliš vyjadřovat. Konkrétně ty boje si nepamatuji vůbec, utkvěly mi v paměti pouze ty... horší momenty. :-?
Jo, Patriot je filmová noční můra :-x Na druhou stranu, co čekat od Rolanda "američtější než američané - ať už "američtější" znamená cokoliv" Emmericha, tvůrce takových geniálních děl jak je Den Nezávislosti a Godzilla.

Momentálně úvodní komentář na imdb je IMO opravdu výstižný:
Author: headbanger666 from United States


Mel Gibson returns in Braveh... THE PATRIOT. My ultra-patriotic America-loving Muslim-hating history teacher made me and all the good little flag-waving model American honors students watch this film as part of my honors social studies class. As the rest of the class oohed and awwed at the huge shows of Patriotism in the film, I laughed at the corny dialog and complained about the historical inaccuracies. I have now been branded as a sadistic America-hating terrorist who should be taken out and shot. This film is essentially a remake of Braveheart, except that it takes place during the American Revolution and has many more historical inaccuracies. It portrays the Amercan Revolutionaries as freedom-loving angels, cruelly taxed (We have to pay taxes! Boo hoo hoo!) by the evil, wicked British, who commit despicable acts such as burning churches full of women and children (which in real life, they didn't, but since when did Americans care about accuracy?). The dialog is corny and the plot is clichéd. This movie made me wish that Mystery Science Theatre 3000 was still around, so that Joel/Mike and the bots could have a go at this ham fest. The two stars are for some decent battle sequences and blood.

Last gripe: Since the Americans who fought the Britsh were still British subjects, and a patriot is someone who serves his country, the revolutionaries are not patriots.

All in all: Poorly-done, overlong, bore-fest that will only please those blinded to these facts by Patriotism.
Ale vůbec mě nepřekvapuje, že vyhrál (byl nominován) na tolik cen :lol:

EDIT: Wow - pro militaristy - na imdb je v diskusi docela zajímavě probírán zmíněný konflikt mezi kolonisty a Brity - určitě to stojí za přečtení. Název vlákna je "One of the worst films I have ever seen" :wink:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 29.1.2007 21:17, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

a to mě se Patriot VELICE líbil a mám rád antisemitského hováda Mela Gibsona
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Neferit Sr. píše:Naposledy jsem byl na filmu Eragon. Bylo to celkém pěkné fantasy.
Nedivím se ti že do kina chodíš málo, když si vybíráš tak špatné filmy :-P :lol:
Já do kina chodím docela často, některé filmy prostě chci vidět na velkém plátně. A z těch válečných filmů se hodně těším na Letters from Iwo Jima, doufám že bude lepší než nepovedený Flags of Our Fathers.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Ajantis:
No já myslel spíš ty bitvy ve statečným srdci...
Ale v patriotovi byly celkem povedené taky IMO...
Na západní frontě klid - Knižní předlohu jsem nečetl, ale vedu ji v patrnosti. Akorát podle kritik je Remarque brak... :lol:


7c: Co je na Godzille závadného??? Krom toho, že námět je půjčený z Japonska?

AlieN: A co takhle 300 ? To tě neláká?

EDIT: AlieN :oops: já měl za to že to bude čistě bojůvka :oops: :oops: :oops: a nějak do hloubky jsem po tom nepátral. A recenze vyjde v Pevnosti až za měsíc ...
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 29.1.2007 21:47, celkem upraveno 1 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

KEBULE píše:AlieN: A co takhle 300 ? To tě neláká?
:shock: :-?
Já mluvím o VÁLEČNÝCH filmech, 300 bude FANTASY ;-) :roll:
KEBULE píše:7c: Co je na Godzille závadného??? Krom toho, že námět je půjčený z Japonska?
Úplně všechno ;-)
(tedy kromě toho že je námět z japonska - tohle je mi úplně jedno)

A k "historickým" filmům s Melem Gibsonem - Patriota jsem neviděl, děsí mě už jen ten název a osoba režiséra (i když Stargate a Den Nezávislosti je imho docela koukatelný, ten zbytek už ale překročil hranici mezi vtipností/nadsázkou a trapností/debilitou).
A Braveheart se mi docela líbilo, i když boje si už tak nějak nepamatuju.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Patriot je slabý průměr, dívat se na něho dá, ale jen jednou ;-)
Statečné srdce se mi docela líbí, lehký nadprůměr, nicméně že by si zasloužilo nějakou cenu, o tom silně pochybuji.

Viděl jste někdo Údolí stínů? Válí se mi to doma na dvd (dokonce originálním) a nějak se mi do toho nechce (prý je tam tolik patosu, že člověka začne bolet hlava) :-?

Godzilla je prachpříšerná slátanina, bez děje a bez napětí. To už je lepší Jurský park, o kterém nemám také valné mínění :-?
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Zakat: Patos nepatos já myslím, že koukatelné to je... I když patosu je tam dost :lol:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE píše:Akorát podle kritik je Remarque brak... :lol:
Já kritiky moc nečtu, ale slyšel jsem, že píše Remarque pořád o tom samém a stejným stylem. To je pravda, ale mně se jeho styl hodně líbí a nečetl jsem toho od něj zase tolik, aby se mi zmrzel. :-D

Jinak Na západní frontě klid je kratinká kniha (tak 150 stran?), to je přečteno hned.

Ale už jsem dost OT. :shhh:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jj, Remarque píše pořád o tom samém a pořád stejně. Tj. přečíst od něj více románu naráz je obtížné. Po malých dávkách a s patřičnými časovými odstupy je to vcelku prima čtení.

Ohledně válečných filmů - osobně mě tedy nějak moc neberou, z posledních (heh) let se mi líbila Tenká červená linie.

Přehled válečných filmů je na Wikipedii :wink:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_war_films

Přeji veselé čtení 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Zakat píše:Viděl jste někdo Údolí stínů? Válí se mi to doma na dvd (dokonce originálním) a nějak se mi do toho nechce (prý je tam tolik patosu, že člověka začne bolet hlava) :-?
Uh no - válečné filmy mám celkem rád, ale tenhle mě věru nenadchnul. Místy jsem obracel oči v sloup, či se pro změnu zase smál. Je to 'rekonstrukce' skutečné bitvy ale člověk by si místy tu hlavu ukroutil...
Ovšem pokud se takto dotyčný velitel na bitevním poli skutečně choval, pak tedy klobouk dolů :-D
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Já teda válečné filmy (teď mám namysli ty ze světových válek) nijak zvlášť nemusím - jednak nejsem militarista, druhak co se týček akce, preferuji spíše jiný typ "střílecích" filmů - ale pár jsem jich viděl. Posledně BHD - ten se mi taktéž velmi líbil, na to, že to je hollywood, přímo paráda, řekl bych.

Co se pak týče těch zatracovaných - Braveheart se mi líbil, Patriot je už humus. Ohledně vojína Ryana - ano, i když je tak stupidní, nemohu upřít, že mě bavil a po vizuální stránce se na něj dívá moc pěkně.

A je to sice ot, ale trailer na 300 mě neskutečně nudil, zíííííív :-D (a taky mi to nepřišlo jako fantasy ;-) ).
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Válečné filmy (či filmy o válce) nijak zvlášť nevyhledávám, ale s viděnými mám většinou dobré zkušenosti. Ze zde neuvedených se mi velmi líbí Welkeom tu Dongmakgol, Welcome to Sarajevo a Warriors.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Ajantis - Na film Jdi a dívej se si vzpomínám. Pokud máš žaludek podívat se na kompletní vyvraždění velké Běloruské vesnice rusko- polsko- německým komandem v četně upalování lidí v domech, střílení dětí a podobné fajnšmekroviny z repertoáru těchto komand, nezbývá než Ti sdělit: jdi a dívej se.

Zakat - Údolí stínů, to bych kvalitou zařadil do jedné linie s Patriotem, a Statečným srdcem. Akorát jiná válka a jiné zbraně. Patost stejný, citovka a agitka na téma proč jsme bojovali. Zpracování bojových scén je velmi solidní a navíc je to podle skutečné události. Takže to trochu koresponduje s rekonstukcí skutečné bitvy.

A Remarque, no co k tomuto autorovi. Myslím si jeho knihy si jsou hodně podobné ale Na západní forntě klid a Cesta zpátky patří do toho nejlepšího co kdo o válce napsal. Ne nadarmo byly jeho knihy páleny nacisty veřejně na hranicíh. Ale za sebe osobně musím napsat že mě osobně nejvíce bere román Vítězný oblouk
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Údolí stínu dělá rekosntrukci bitvy v Údolí Ia Drang - jednás e o první a naprsoto dokonalou ukázku toho jak lze využít vrtulníkové aeromobilní operace k zastavení silnějších vojsk protivníka díky mobilní kovadlině i kladivu.

Od okamžiku příjezdu do Vietnamu dokonalé.

Nejsilnější scéna - palba na vlastní linie.

Mě se to líbilo.

300 není fantasy. 300 je sic daleko (podle traileru) od reality ale popisuje to také reálnou bitvu. Ovšem není to an bázi vojesnké rekonstrukce ale docela povedeného komixu.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Podle toho co jste napsali, mě začalo Údolí stínů zajímat, takže mu dám šanci.

Prohledal jsem domácí archív a objevil jsem ještě dva válečné filmy, které jsem neviděl - Kód Navajo a Za nepřátelskou linií . Asi si někdy udělám válečný večer :)

Nepřítel před branami - líbil se? Mě popravdě řečeno ano. Jistě má film své mouchy (hlavně milostný trojúhelník mě vůbec nesedl, působil na mě rušivě), ale přesto má své napětí a při jeho sledování jsem se vůbec nenudil...dal bych tak 7/10
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“