Literatura: Comics

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jde spíš za prvé o to, že nikdo se nezbaví oslíka, co sype dukáty a za druhé X-Men mají určitě dost slušný potenciál - záleží na konkrétním autorovi a jak moc bude mít volnou ruku. Třeba Ultimate X-Men IMO stojí za přečtení.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mamut »

Děkuji za tip, seženu si to.
Ještě jsem si vzpomněl na jeden fajn comix: Jen čtvrt vteřiny na život. Jednoduché, vtipné, k zamyšlení. A taky Nebel a Persepolis.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

Tak já holduji jen Hacklesovi, sice některým vtipům nerozumím, ale jinak se nemůžu odtrhnout, s každým dalším dílem vzrůstá můj obdiv k programátorům.
Pak mám taky Xkrát přečtenýho Shakese & Fidgeta(http://wowfansite.clanweb.cz/heroes.php).
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od MCZ »

thoseleft.gif
thoseleft.gif (99.83 KiB) Zobrazeno 6789 x
Serenity: Those Left Behind je docela fajn, ovšem je to moc krátké (3 díly, dohromady asi 80 stran), celkem by to vydalo asi na jednu epizodu seriálu. Podobně jako v Serenity se taky snaží uzavřít hned víc věcí; časově je to spojovák mezi seriálem a filmem. Jak jsem řekl, není to špatné a drží si stále toho ducha seriálu (možná i lépe než film), snad ale budou další comicsy delší.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od KEBULE »

O svátkách jsem v ruce držel 300 a myslím si že film ve srovnání s komixem je v pohodě. Ale komix je moc dobrý :applause:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od Mamut »

300 je fajn v obojí podobě. Třeba Sin City jsem nebyl ochoten jako comics skousnout. Ale Proč vlastně píšu. Teď jsem četl Top Ten , Vraždy a Housle a Top Ten Devětačtyřicátníci. Každá kniha je dobrá, každá trochu jinak.
A taky v časopise Biblio který je k sehnaní zdarma v knihkupectvích je dobrý článek o historiii comicsu.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od Vlasák »

Kdyby někomu po tom téměř roce chyběl, tak je tu opět nášup Gaimana - a tentokrát dvojnásobný (přesněji jedenapůlnásobný, vlastně ještě přesněji je to ještě o tu půlku míň, takže ve výsledku jednonásobný :mrgreen: ).

Vyšla první "subkniha" šesté Sandmanovské knihy Báje a odlesky (v Čechách vychází z cenových důvodů odvislých od rozsahových důvodů rozdělená na dvě, druhá by měla vyjít v září.

A vyšla komiksová adaptace seriálově/knižního Nikdykde. No, a ve skutečnosti to není od Gaimana jako původní Nikdykde, ale komiks má na svědomí Mike Carey (který napsal i Lucifera z Gaimanovského universa).
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od Vlasák »

Přečetl jsem v pátek Báje a odlesky - první svazek, co u nás vyšel. Možná jsem na to byl moc unavený, nebo nevím, ale tohle byla první knížka Sandmana, ze které jsem vysloveně zklamaný, protože mne příliš nenadchla. Z povídek mne tam více upoutala jen ta vlkodlačí a starořímská. Jinak...? Snad možná při dalším přečtení... Každopádně při prvním čtení teda žádné velké nadšení... o čemž svědčí asi i to, že ani nedám z hlavy pořádně do kupy, co tam vlastně za povídky bylo...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od Cesare »

Fables and Reflections je krásná věc...! Jsou tam klenoty jako Thermidor, Parliament of Rooks, Soft places nebo Three Septembers and a January... Ramadan byl taky fajn, nakolik se pamatuju....
Ráda bych to nějak rozvedla, ale už je to dlouho, co jsem Sandmana naposled četla (poslední dobou čím dál silněji uvažuju o tom, že se do něj pustím znovu) - takže mi v hlavě zůstaly jen dojmy. Které jsou ovšem poměrně silné a veskrze pozitivní. I když možná to funguje tak trochu i z toho důvodu, že zpětně mám Fables and Reflections zafixovaný jako preludium k Brief Lives...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od Vlasák »

Cesare: v tom prvním svazku, co u nás vyšel, je z jmenovaného pouze Thermidor a Soft places.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od scorpioo »

Neviem či to tu už je ale je to celkom zaujímavý komix http://www.lastblood.net/
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od scorpioo »

Asi najlepšia stránka čo sa týka comixov na Slovensku a v Čechách : www.kocogel.info.
Za povšimnutie stojí hlavne perfektné fórum 8-)
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od AlieN »

Upozorňuji že vyšlo brožované vydání Vrány za pouhých 254 korun, takže kdo ji ještě nemá, ať okamžitě upaluje do obchodu :-)
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od scorpioo »

Asi dostanem pod stromček :-)
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Literatura: Comics

Příspěvek od scorpioo »

No tak práve som sa pustil do chuťovky s názvom Y - the last man.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“