Literatura: Comics

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Nikdo tě ji číst nenutí :roll:

A ne, vůbec nepřeháním, shit je mimochodem dost slabý výraz v tomhle směru.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jab: Nikdo tě ji číst nenutí :roll:
Já jsem se tě ale neptal o povolení, tak nevím, co pyskuješ. :roll:
sevencreature píše:A ne, vůbec nepřeháním, shit je mimochodem dost slabý výraz v tomhle směru.
Dialogy jsou nemlich ty samé, jako v seriálu. Jen je v manze pár postav navíc. Důležitých, uznávám (např. Skull knight). Jenže vzhledem k tomu, v jaké fázi seriál končí, tak určitě ne nezbytných.
Btw trochu mi připomínáš jednoho známého, který se ukázal velkým znalcem piva, když prohlásil, že Plzeňský Prazdroj je super, ale Pilsner Urquell mu nechutná. :-P :-D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Ó, aha, netušil jsem, že kvalita adaptace se hodnotí podle toho, zda obsahuje tzv. "stejné dialogy", jako předloha. Hluboce se omlouvám.

Psal jsi, že se bojíš, že tě nebude bavit - já na to odpovídám, že tě ji nikdo číst nenutí. Nějak nikde neregistruji, že bych vyžadoval, abys mě požádal o povolení ji číst.

Ty mi zase připomínáš známeho, který prohlásil, že pivo jako pivo - hlavně, když teče 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jab: Ó, aha, netušil jsem, že kvalita adaptace se hodnotí podle toho, zda obsahuje tzv. "stejné dialogy", jako předloha. Hluboce se omlouvám.
Omluva přijata. Pro příště už si to ale pamatuj. Sice jsem psal něco úplně jiného, ale to neva. - Koneckonců se mě na to ještě můžeš znovu zeptat. :-D
sevencreature píše:Psal jsi, že se bojíš, že tě nebude bavit - já na to odpovídám, že tě ji nikdo číst nenutí. Nějak nikde neregistruji, že bych vyžadoval, abys mě požádal o povolení ji číst.
Z toho co jsem psal je celkem jasné, že komiks již čtu. Obával jsem se, aby mě bavilo číst celé, jelikož dílů je mnoho a budou jak vidno pokračovat. Ta tvoje prvotní poznámka mi byla dost k ničemu. Doufal jsem spíše v nějaké ujištění, že i děj dalších volumes bude zábavný či ještě lépe opatrné nastínění děje (tzn. s minimem spoilů - jen aby se vědělo, o co jde).
sevencreature píše:Ty mi zase připomínáš známeho, který prohlásil, že pivo jako pivo - hlavně, když teče 8-)
Jestli jsem se dotkl Tvé ješitnosti anime/manga überznalce, tak se hluuuuuuuboce omlouvám. :-)
Jen jsem si dovolil pochybovat o tom, zda budou i další vydání tvého oblíbeného anime podobně zábavné. A odpověď: "Nikdo tě to číst nenutí." mi přijde zbytečně úsečná a jak psáno výše i informačně bezcenná.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Mé ješitnosti se dotknout nemůžeš (protože nejsem žádný znalec a vím to až příliš dobře :-?) :-)

Ale omlouvám se za to nedorozumění - abych vysvětlil svůj první výkřik - Kenpuu Denki Berserk (Berserk anime) je dle mého názoru otřesná adaptace (proto se občas neovládnu, když ji někdo začne nějak vytahovat - a to ji nemusí ani vychvalovat :lol: ). I když je jasné, že ti tahle informace nikterak nepomohla :-(

K té další části - jak jsem psal, nevím, kolik dílů Miura ještě plánuje :think: Zatím Berserk pokračuje více méně stabilně kupředu (až na různé výkyvy či problémy - nemoc a tak).

Uff.

Jinak k tvému dotazu - je to sice subjektivní, ale osobně se mi manga hodně líbíla až tak do 29. svazku. Potom (resp. v posledních svazcích) nastává takovýmenší odklon od hlavních postav (nicméně těžko to nějak hodnotit - přijde mi to trochu jako tranzitní období). Navíc je tam zajímavě rozvinutý motiv pomsty a viny a nenávisti (tak trochu pochopitelně - koneckonců, čas změní hodně věcí i pocitů) - z pohledu mě jako čtenáře. I když s přibývajícími (vedlejšími) postavami (hlavně těmi humornými) se atmosféra trochu mění...

Ale myslím, že se nemusíš bát. Samozřejmě to je ale těžce individuální - z mého pohledu není problém přečíst třeba svazky 14-26 "jedním dechem" :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Osobně mi právě manga a anime zatím přijdou téměř totožné. V anime ovšem vytříhli toho komediálního elfa a vynechali některé brutálnější momenty.
Btw Puck už mě jednou celkem pobavil, když Gattsuovi vysvětloval, že bez něj by tahle manga byla až příliš temná a oni si nějak musí vydělávat na živobytí.
Co jsem četl na wikipedii, tak teď kolem sebe začnou oba hlavní charaktery formovat družiny. Na to už se celkem těším, takže budu číst dál. :-)
Snad se z toho deliria nějak probere i Kaska. Její charakter mi též celkem sedl. Byť nebyl tak rozvinutý, jako u Griffitha a Gattsua.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

POZOR :!:

V prodeji je nové vydání Vrány a soudě dle minulého vydání před několika roky, po kterém se brzy poté, co šlo do prodeje, zaprášilo a pár let nebylo vůbec k sehnání, bude tohle na dlouhou dobu pravděpodobně také zase poslední. Takže, kdo tenhle kultovní komiks nemáte a marně jste ho poslední léta sháněli, tak

http://www.comicscentrum.cz/obchod/Comi ... Vrana.html

Vřele doporučuju 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

V prodeji by měl už být po dlouhém čekání dotisk první sandmanovské knihy Preludia a nokturna.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mamut »

Ach manga. Nějak jsem k nim nepřičichl. Ale Usagi je docela fajn.
Nedávno jsem dočetl Smrt -Gaiman a byl jsem tradičně nadšen.
Sandman je vůbec dobrej.Má nejoblíbenější povídka je Sen noci Svatojánské.
Též doporučuji Z pekla, Liga vyjímečných, V jako Vendeta, Strážci -Watchmen.
Z knih jsem teď dočetl Divocí a zlí od Kulhánka a považuji to za velice vtipné dílko.
Teď čtu knihu Drsný spasitel - Žamboch. Je to stylově dost podobné Zaklínači se mi zdá.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Mamut píše:Ach manga. Nějak jsem k nim nepřičichl. Ale Usagi je docela fajn.
To ale není manga (což předpokládám víš).

Hmm, časem doufám konečně oskenuji své staré komiksy než se rozpadnou...
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 8.12.2007 11:42, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mamut »

To vím že Usagi není klasická manga. Mimochodem vzpomněl jsem si na X-Men. Nevím proč to Marwell vůbec vydává.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No, teď si nejsem jistý, o čem mluvíš :think: Mluvíš o Usagi Yojimbo? To není žádná manga - je to americký komiks.

X-Men? Vzhledem k tomu, že to je jedna z vlajkových lodí Marvelu... :mrgreen:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 9.12.2007 16:36, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mamut »

Myslím Usagi Yojimbo. Jsem laik,takže mne omluv když americký comix o japonském samuraji zahrnuji pod pojem japonský comix.
Já vím že X men jsou vlajkovou lodí Marvelu,stejně jako Spider man.Ale nechápu to. Nějak víc inklinuji ke comixům jako je Sandman, Maus, Z pekla , V jako vendeta....
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No, můžeš to Marvelu navrhnout - aby se konečně vykašlali na ty X-Men :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mamut »

To by asi bylo házení perel sviním, ne? :-D
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“