Literatura: Terry Pratchett

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Zakat píše:U které Zeměplochy jste se nejvíc zasmáli? -myslím tím úplné záchvaty smíchu-
To nejde říct:) Dle nálady jsme schopen se smát naprosto u všech:) Třeba před maturitou vedli Malí bohové, velmi často se směju, když někdo Stařenku s Bábi považuje za neškodné:DCokoliv o cechu právníků...:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Vallun:Já dostal jednou záchvat smíchu když jsem si přečetl prosté "Cech Instalatérů a Žumponorů."
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Zakat píše:U které Zeměplochy jste se nejvíc zasmáli? -myslím tím úplné záchvaty smíchu-

Já u Čarodějek na cestách, Hrr na ně a Zajímavé časy.
U čarodějek na cestách bylo skvělá scéna s popijením absinthu a nezapomenutelný silver (V lidské podobě) jdoucí na maškarní v masce zrzavého kocoura (se slovy: "Vždycky jsem chtěl být zrzavýýýý...")

Hrrr na ně ---> Kolem Karotky s Anguou jde žumponor/skřet.
Karotka ho pozoruje: "Elanie říkal, že by se pro ně mělo něco udělat..."
Angua: "Já vždycky věděla, že má dobré srdce..."
K: "Plamenometem..."

Zajímavé časy.... Už jen to civilizovaní barbaři mě posílá do vývrtky... :lol:
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Mě osobně dostalo snad všechno, co dělal Navážka...........hlavně když mu v tom pomáhal ten jeho předělanej dobývací katapult :lol:

"Potřebujeme se dostat ke břehu.Připravte záchrannou loďku."
"Pane,víte jak jste říkal ať vyházíme všechno nepotřebné, abychom
nabrali větší rychlost?"
"Ano."
"A víte jak Navážka držel tu dřevěnou loďku a ptal se co s ní ?"
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Karotka je podle mě nejvtipnější v Stráže, Stráže:
Karotka:"Dobrá, tati,"prohlásil a sehnul se tak, aby se jeho rty ocitly co nejblíže trpaslíkovu uchu."Jenže víš, já a - znáš Mátu Žulodrťovou?Je tak krásná, tati, má vousy hebké jako...jako...hrozně hebké - a my si moc rozumíme a-."

Trochu zapomínáme na Smrťě (Muži ve zbrani):
VELKÝ FIDO?
"Prosím?"
K NOZE

Jinak, největší zklamání z toho co jsem četl mě přivodilo Carpe Jugulum, ne že by to bylo vyloženě špatné, ale chybí mě tam taková ta Lancreská a Stařenkovská atmosféra z předćhozích čarodějek.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Zakat píše:Jinak, největší zklamání z toho co jsem četl mě přivodilo Carpe Jugulum, ne že by to bylo vyloženě špatné, ale chybí mě tam taková ta Lancreská a Stařenkovská atmosféra z předćhozích čarodějek.
No, já mám docela opačné pocity:) ona tam ta atmosféra je, jenže je ovlivněná mocí upírů proto vypadá jinak, celkově to dodává knize zvláštní realsitičnosti, ale ani sám život není vždycky stejný;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

Pujčil jsem si z knihovny Stratu, Velký Let a Temná Strana Slunce a snad to bude dobrý jako Zeměplocha
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

"Elánius se díval na tu zbírku železa. Aby tahle skupinka zvítězila, stačilo by ji zůstat klidně stát. Kdyby na ni nepřítel zaútočil a opravdu důrazně zatlačil, mohli by do něj na druhé straně přisypat koření a rovnou dělat karbanátky."

- tak na tomto som sa rehotal stvrt hodinu, a hned po tom dalsia ...

""..., taky bych jim hrozně nerád velel, protože si dokážu představit, že kdybych téhle partě zavelel 'čelem vzad', rozletěly by se na všechny strany končetiny."

Nj, Noční Hlídka, inak dobra je aj Zasl/raná Pošta.
Obl. postavy? Jednoznacne Smrť, Vetinari a Elánius. A Bochánková ...
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Wajgl píše:Pujčil jsem si z knihovny Stratu, Velký Let a Temná Strana Slunce a snad to bude dobrý jako Zeměplocha
Nevím, jeslti stojíš o "komentář", ale tady jej máš:) Velký let mi přijde divnej, Temná strana slunce, když jí "pochopíš/přijmeš" tak je vynikající, Stratu si nevybavím, ale jako Zeměplocha je excelelntní Dobrá znamení:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Velký let...to mi něco říká, není to vyprávění o Nomech jak žili v supermarketu?Myslím že jsem četl 1 díl, ale to už jsou leta.Nic moc...Velká jízda se to tuším jmenovalo...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nomovia sa mi nepáčili - Temná strana slnka je výborná a aj Strata sa dá ako-tak prečítať, Good Omens bola dobrá kniha, aj keď ma až tak veľmi nezaujala
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

ja cet Nocni hlidku, Muzi ve zbrani a Hrrr na ne, a vsechni se mi moc libej
Uživatelský avatar
Lumtr
Sigilan
Příspěvky: 45
Registrován: 30.9.2005 8:56
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lumtr »

Dejsimlík Límeček
Knevíra Držhubná
Hoptam Struska

Vždycky když si přečtu takovéto jméno chlámu se asi půl hodiny. Stejně jako Pratchett, i Kantůrek jako překladatel je naprosto skvělej.

Zeměplochy mám všechny a četl jsem je aspoň třikrát každou. Nejoblíbnější jsou: Pátý elefant, Noční hlídka, Zajímavé časy, Dámy a pánové, Podivný regiment, Buch, Mort, Zloděj času. Obecně se mi nejvíc líbí Elániovská série.
Mimo jsem četl: Kobercové, Temná strana slunce, Podivná znamení, Nefalšovaná kočka a všechny jsou výborné zláště temná strana slunce a podivná znamení mě opravdu chytli. U upálení čarodějnice která měla ve spoďárech střelný prach a šrouby jsem se nemohl přestat smát asi hodinu.
QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST
Uživatelský avatar
Calis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 1.8.2006 18:43
Bydliště: Márnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calis »

Zatím jsem četl jen tří jeho dílka a to Barva Kouzel,Lehké Fantastično a Čaroprávnost dvě první se mi líbily moc ta třetí mě chytla poněkud méně ale né že by se mi nelíbila.T.Pratchett píše rozhodně skvěle a skvěle se čte já si ho beru vždy když začínám nad některými věcmi moc přemýšlet, ty jeho dílka sou pro mě totiž příkladem fantasie bez hranic,správně trhlá a bláznivá příběhově poutavá a nijak nesvazující.
Hledět příliš do minulosti znamená nehnout se z místa, zabývat se budoucností znamená žít v nejistotě.Přítomnost je to oč tu kráčí a je třeba si vychutnat každý okamžik.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

skoncil si prave pred tim nejlepsim. teda jestli si dobre pamatuju ze je Mort ctvrtej
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“