Kultura: Divadlo

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Chodíte do divadla?

Ano
18
56%
Ne
12
38%
Divadlo? Co to je?
2
6%
 
Celkem hlasů: 32

Uživatelský avatar
Mort
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 29.4.2006 21:17

Příspěvek od Mort »

Mne sa Beowulf pačil .
Hlavne čarodejnica Angelina a potom to čo z nich vzniklo tiež bolo dobre peklo .
A tešim sa na DVD predlženie.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Byla doba kdy jsem chodil hodně-to ještě za svobodna. Pak jsem sloužil v posádkách kde divadlo nebylo. V poslední době jsem několikrát byla nějak se mi to zalíbilo. Asi se k tomu vrátím.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura: Divadlo

Příspěvek od Neferit »

V pátek jsem byla se školou v divadle na hře Motýli. Tak sice jsem tam chtěla kvůli jednomu hlavnímu představiteli (=Vojta Kotek) chtěla donést bedýnku rajčat, ale nakonec se mi to docela líbilo; dialogy byly suprové a provedení taky 8-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura: Divadlo

Příspěvek od Carlos »

Sledovali jste včera (tzn. 12. 1.) na ČT2 záznam představení plzeňského divadla - Celebrity s.r.o.? Skvěle jsem se zasmál, některé hlášky rozhodně stojí za zapamatování, ale bohužel, díky pokročilému alkoholovému opojení, jsem je všechny zapomněl :oops: :lol:
Zajímal by mě váš názor (pokud někdo v sobotu večer hnil doma)...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

V uplynulých dvou měsících jsem nevštívil dvě představení, která bych chtěl jednoznačně doporurčit:

Revizor - klasická ruská hra, jejímž autorem je Gogol. V hlavní roli Saša Rašilov, Miroslav Donutil, v dalších rolích určitě poznáte známé osobnosti hlavně z českého filmu (František Němec např.). Hra je namísto carského Ruska naroubována na přeci jen ne tak časově vzdálený bolševický režim. Zahrána je daleko groteskněji, než by si Gogol býval asi přál, ale v tom je kouzlo představení, protože je to vážně šílený útok na bránici. Hraje Stavovské divadlo.

Oněgin byl Rusák - je volné pokračování hry Hrdý Budžes (kterou jsem neviděl, kvůli Barboře Hrzánové v hlavní roli). Pro pamětníky minulého režimu je to myslím vtipné ohlédnutí za minulostí, které je však prokládáno i některými velmi smutnými pasážemi. Pro ostatní (tzn. mladší generaci) je to především velmi dobrá komedie, která ukazuje i některé dobové reálie (nejen undergroundová hudba 70. a 80. let, oblečení, mládežnický ,odboj' atd.). Herci se nebojí spolupráce s publikem a tak si zažijete 1. Máj se vším tím máváním praporky (mávat budete společně s herci), skandováním hloupých ale vtipných hesel (opět budete také skandovat). Za zmínku stojí hudební doprovod, který je jedním slovem vkusný např. vystoupení Pražského Výběru (včetně klasické dědkovské masky a choreografie) je vynikající, ale pokus o Break On Through od The Doors hlavně kvůli nezvládnuté výslovnosti zní dost vtipně. Hraje klasická squadra divadla V Dlouhé (Jan Vondráček, potom taky ta roztomilá sestřička z Ordinace ad.).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura: Divadlo

Příspěvek od Cesare »

Včera jsem se rozhodla zakončit vycházku tím, že si ověřím, kde přesně je vlastně to Yi Fu Theatre - a nakonec jsem strávila tři hodiny sledováním čínský opery. A ještě se podařila taková haluz, že jsem lupen dostala, takže jsem neplatila ani kuai.

Na programu byly "To Rescue the Emperor in Shouzhou", "Wenzhao Pass", "A New Woman Marshal" (což bylo samozřejmě o slavných hrdinkách z rodu Yang) a "Unfaithfulness" (ústřední postavou je soudce Bao).
Čínská opera mě baví už dlouho, ale naživo je to něco naprosto neuvěřitelnýho.
Ještě teď se tetelím blahem.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Cesare: Těžce závidím.
Mimochodem, když už jsi přímo u zdroje - nevycházejí záznamy oper na DVD?
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura: Divadlo

Příspěvek od Cesare »

Sadako: Já doufám, že jsem nebyla v Yi Fu Theatre naposledy - a tam jsem regály s různými nosiči zaznamenala. Příště to omrknu, sama hodlám něco koupit.
Když už tu mají CCTV 11, která nic jinýho, než čínskou operu nevysílá, DVD by snad měla být k sehnání taky, aspoň doufám.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura: Divadlo

Příspěvek od Cesare »

Včera naživo tohle:
http://www.tudou.com/programs/view/ay8hypVeWJ0/

Cheng Bai Xiao He
(volně přeloženo by to myslím mělo znamenat něco jako "Vzestup a pád díky Xiaovi He")
Moderní pekingská opera - historický drama odehrávající se na samým počátku dynastie Han. O tom, jak se Han Xin díky Xiaově doporučení prosadil a o tom, jak mj. i díky Xiaovi nakonec skončil.
Masakr. A docela doják (to jako fakt).
Je znát, že to shanghaiskej ansámbl už nějakej pátek hraje; všechno šlapalo jak hodinky a hlavně ke konci to bylo vážně strhující představení - slovo "strhující" možná nejde s něčím tak pomalým, jako je pekingská opera, moc dokupy, ale ono to fakt strhující bylo; pro mě tím spíš, že jsem se ještě snažila stíhat číst (čínský) titulky na světelný tabuli.
Co nevidět se vracím domů a Yi Fu Theatre mi bude *fakt* chybět.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“