Hudba: Videoherní soundtracky

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Taky vás štve, jak je hudba z některých her občas používána do reklam a dalších komerčních shitů :?: - Už nespočetněkrát jsem slyšel například hudbu (nebo alespoň její útržky) z HOMAM3 všude možně (naposled v reklamě na čistící prostředek CIF, která momentálně běží) :!: :evil:
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KOFi: to je obchod... Když je něco úspěšné, je snaha to využít na co nejvíc formátech... Hudba se používá ve filmech, v reklamách, ve hrách, kupuješ si ji na CD, stahuješ si ji z netu... A v zásadě je to pořád ta samá hudba, nevidím na tom nic divného.
Myslím, že by bylo nesmyslné vytvářet pro každý formát zcela specifickou hudbu,

Heh, a hry jsou přece taky komerční. A často taky shity.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Ajantis: A tobě nepřipadne ani trochu zvláštní, že hudba, která byla vytvořená special pro nějakou (no shit) hru, tě teď má přesvědčit v tom, jak je CIF skvělej čistící prostředek :?: :shock: - Nebo nedávno jsem měl brzo ráno zapnutou TV a v tom trapným soutěžním pořadu na Primě (Rychlá výhra se to jmenuje) měli jako podklad puštěnou jednu skladbu z WarcraftuIII.. :-?
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 29.1.2006 17:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

KOFi píše:v tom trapným soutěžním pořadu na Primě (Rychlá výhra se to myslím jmenuje) měli jako podklad puštěnou jednu skladbu z WarcraftuIII.. :-?
Wow, u tohohle pořadu jsem jednou zamrznul na víc jak hodinu :shock: Tak od jedný do dvou nebo tří ráno (byl to tenkrát nějakej moc kvalitní skunk, takže jsem měl problémy zvednout se a jít spát :lol:)

Nevím, jestli to tady už někdo nezmiňoval, ale opravdu se mi moc líbila hudba u C&C: Red Alert. A vlastně u Starcraftu je taky hudba, která se při hraní poslouchá moc dobře :-P Tolik ke strategiím :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KOFi: mně to právě nepřijde vůbec zvláštní...
Popravdě by mě ani nepřekvapilo, kdybych zjistil, že hudba "speciálně vyvinuta pro nějakou hru" byla původně stejně speciálně vyvinuta za zcela jiným účelem.
Ona fantasy hudba je stejně klišé na klišé...
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

MCZ píše:Z NHL se mi po této stránce líbily ročníky 99 a 00.
Mě spíš 98! a taky 99. Ty ostatní už mě fakt moc nebraly. Nyní tam již preventivně vypínám všechny zvuky a do hraní si něco pustím. 8-)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Landor: tak 98 jsem moc nehrál, zato 99 mám díky Bowieho Heroes pevně vrytou v paměti :-D .
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

No já mám pro tu "elektron." hudbu celkově slabost, radši než rockovější věci.. jo ta uvodní animačka v 99, kde to hráli byla bomba. (a vlastně i ty v 98) Nebo taky outro, když byl pohár, ách. 8-)
(snad ty mp3, co jsem z tama vytáhl ještě někde na cd mám).
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Nejlepší hudba je v Settlers4 a taky když si pustím Helloweeny k piškvorkám....
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

asi to sem tak moc nepatří, ale k CS si rád pustím Evanescence... nevim proč, ale probouzí to ve mě berserka :lol: zabíjím vše na potkání :-P

edit: hrál ste někdo hru europa1400? parádní hudba, taková nevtíravá, pohodová, středověká...
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

ke hře firestarter si zásadně pouštím skladbu firestarter od prodigy (sedí to tak, že myslím, že to dělali i tvůrci)

Killdozer: Europa1400 je dotažená ve všech směrech
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Citovaný text naleznete zde (17. 9. 2006).
MickTheMage píše:Inon Zur - Selection

Tento hudobník narodený v Izraeli má za sebou celý rad hernej hudby, hudby k filmom, či skladanie pre televíziu. Napriek tomu, že vytvoril množstvo veľmi kvalitnej hudby, nie je tak všeobecne známy, ako napríklad Jeremy Soule. Mnohokrát bol nominovaný na ocenenie za najlepší soundtrack, či najlepšiu skladbu z hry. Napriek tomu je možné, že ak nájdete na internete ocenené skladby z datadisku Baldur’s Gate 2 – Throne of Bhaal, môžete sa staviť, že budú označené menom Michaela Hoeniga alebo už spomínaného Jeremy Soulea. V druhom prípade je to možno aj pochopiteľné, je totiž zaujímavé, že Inon Zur je zväčša podpísaný pod skladbami v pokračovaniach (či datadiskoch) hier, pre ktoré robil pôvodnú hudbu Jeremy Soule (napr.: Dawn of War, SOCOM, Icewind Dale atď.).Ale teraz už k samotnej výberovke, zostavenej mojou maličkosťou. Snáď netreba opakovať slová, že je to výber čisto subjektívny. Výber, ktorý má i svoje limity – istotne sa nájde v tom, či onom hudobnom sprievode viac dobrých skladieb, ale od toho je to výberovka, aby som sa snažil obsiahnuť to najlepšie, či najreprezentatívnejšie. Vo výbere chýba Icewind Dale 2 – moja vina, ale jednoducho vysvetliteľná. Soundtrack mám originál na CD a pri výbere hudby som akosi na neho zabudol. Ale čo nie je dnes, môže byť nabudúce. Veď výbery hudby Jeremy Soulea to dotiahli až na tretie pokračovanie :-).

Výber otvára hlavá téma datadisku Wh40k Dawn of War – Winter Assault, jednoducho preto, že sa vydarila, rovnako ako ďalšie dve skladby, ktoré sa na výbere nachádzajú.
Icewind Dale 2 síce nie je zastúpený, ale je tu už spomínaný Throne of Bhaal, zo svojou ústrednou melódiou, skladbou Baalchild Theme – názov som odvodil z už existujúcich pomenovaní, a samozrejme skladba Yaga Shura – ktorá mi najviac pripomína Poledourisove veledielo k Barbarovi Conanovi.
Ale čo hlavne stojí za zmienku, sú skladby z hry SOCOM II. V živote som túto hru nevidel, ale fakt je, že má zaujímavý hudobný podklad. Ak ho porovnám z predchádzajúcou časťou tejto hry, pokračovanie je po hudobnej stránke o triedu lepšie – pestrejšie (mimochodom skladba, ktorá sa skrýva za týmto obrolinkom :-) je aj na výbere pod číslom 25).
Oficiálny ost k hre neexistuje, alebo sa mi to aspoň nepodarilo zistiť, takže všetky skladby z tejto hry pochádzajú s kvalitného rip-u, preto nemajú názvy a preto sú tu tri rôzne skladby z rovnakým názvom. Hru nepoznám, takže nepoznám ani okolnosti kedy uvedené skladby hrali a vymýšľať si názvy skladieb – len tak od boku – to nie je môj šálok čaju.
download: http://rapidshare.de/files/33381119/IZS.rar

přebal: http://img169.imageshack.us/img169/614/ ... ontex9.jpg
tracklist: http://img182.imageshack.us/img182/883/coverbackfi8.jpg
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

jinak jak se tu psalo o tom, jak se hudba z her používá i do reklam a celkově v televizi, příjde mi to jako parádní volba... hudba z her je totiž většinou určená na nenásilné podbarvení světa, ve kterém se odehrává... takže na pozadí se podle mě hodí víc než dost...
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Sehnal jsem si nedávno soundtrack k NFS:Underground 2 a jejich úvodní píseň "Riders of the storm" se stala jednou z mých nejposlouchanějších písniček na mp3
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Arian píše:Sehnal jsem si nedávno soundtrack k NFS:Underground 2 a jejich úvodní píseň "Riders of the storm" se stala jednou z mých nejposlouchanějších písniček na mp3
Má byla taky... Do doby než jsem se dostal k originálu... Teď už ji nemůžu ani slyšet...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“