Star Trek

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Arian píše:V současné době postupně sleduju Novou Generaci (jsem v season 5) a potémě ještě čeká Deep Space Nine...
Jen počkej... pozdější sezóny DS9 jsou jednoznačně cool a masové bitvy s Dominionem hustá mňamka. Kam se hrabe Voyager. 8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

jj už jsem o tom slyšel a dost se na to těším, jen jsem někde slyšel, že to dost kazí opakování jednotlivých bojových scén resp. používání stejných záběrů - nevíš jak to je?
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Arian píše:jj už jsem o tom slyšel a dost se na to těším, jen jsem někde slyšel, že to dost kazí opakování jednotlivých bojových scén resp. používání stejných záběrů - nevíš jak to je?
Jo, to se v DS9 děje bohužel stále. :roll:
Celý ten seriál notně vylepšují herci. Viz třebas kapitán Sisko (Avery Brooks) - jeho hlas chci! :-D Z hlavních postav bych pak ještě uvedl Quarka (Armin Shimerman). Z vedlejších třebas Garaka (Andrew Robinson). Pak mě též velmi zaujal Jeffrey Combs jako Weyoun či Brunt. Jeho výkony jsou též excelentní a jím zahrané postavy nádherně slizké. :applause: Fajn je i generál Martok (J.G. Hertzler), Damar atp.
Mé oblíbené díly mají většinou nádech minulosti (či "minulosti") - Past tense, The visitor (- ten je suveréně nej!), Our man Bashir, Hard time, Ties of blood and water, Far beyond the stars, Badda-bing, badda-bang. Překvapivě dobré jsou i díly ze zrcadlového vesmíru. Alespoň tedy zpočátku, kdy jsou jednotlivé charaktery opravdu rozdílné.
Celkově mi přijde DS9 jako spolehlivě nejlepší Star Trek. Charaktery jsou opravdu rozdílné a scénáristé si občas skutečně vyhráli.

Btw kvůli Avery Brooksovi bych rád shlédl něco z "Spenser for hire" či "A man called Hawk". :-)
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Já nevím mě se zatím asi nejvíc líbil Star Trek Voyager. Celkově mi byla blízká myšlenka toho, že se vrací domů. A pár dílů bylo IMO hodně dobrých. Nejvíc se mi líbil závěr :-D
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

Jab píše:Pak mě též velmi zaujal Jeffrey Combs jako Weyoun či Brunt. Jeho výkony jsou též excelentní a jím zahrané postavy nádherně slizké. :applause:
ten je nejhustší, škoda, že ve star trecích hraje jen vedlejší role (i když často v x dílech), hustej byl i jako commander Shran v novym Enterprisu

chtěl jsem se zeptat nějakého fandy TOS.. maj mi TOS co nabídnout jakožto trekkiemu odkojenému novou generací, DS9, voyagerem a enterprisem? z TOSky jsem viděl jen pár dílů a nevim :)
:doh:
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

magnus píše:chtěl jsem se zeptat nějakého fandy TOS.. maj mi TOS co nabídnout jakožto trekkiemu odkojenému novou generací, DS9, voyagerem a enterprisem? z TOSky jsem viděl jen pár dílů a nevim :)
Nejsem fanda TOS, ale ST jako celku. Jestli mají co nabídnout... to je otázka, co tě na ST nejvíc bere. Jestli jsi hodně vizuální typ, tak bych se skoro přimlouval za to si TOS radši přečíst v tom přepisu jednotlivých dílů, co u nás vyšel tiskem.

Kvalita příběhů je obvykle značná, ale ztvárnění je poplatné době a mnohdy to vypadá jako fraška i když je to samozřjemě míněno vážně. Je potřeba to brát s ohledem na dobu vzniku.
Obrázek
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Co se mě týče, já se na Star Trek díval kdysi dávno na ČT1 a to ještě jen na bojové díly. Teď jsem odkázán na YouTube.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Star trek považuji za vydařenou práci. Ale nemám doma nic než jen pár dílů které mě zaujali a pak celou sestavu celovečeráků, těch si velmi cením, ale nejsou normálně dostupné, jsou na VHS.

Rád bych pomohl ale tady nemám jak.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Právě se v seriálu ST objevilo něco co nemá obdobu. Už toho bylo až dva díly a jmenuje se to příznačně ZA ZRCADLEM. A je to dobrý mazec.Jakási varianta na paralení světy. Je to dobrý nápad aj e to i vydařené zpracováno.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. píše:Právě se v seriálu ST objevilo něco co nemá obdobu. Už toho bylo až dva díly a jmenuje se to příznačně ZA ZRCADLEM. A je to dobrý mazec.Jakási varianta na paralení světy. Je to dobrý nápad aj e to i vydařené zpracováno.
o kterou edici jde a kdy jí dávají?:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Je to 4 řada příběhů první lodi Enterprise. Jde to na kanálu AXN, každý týden od pondělí do pátku v 16,25. A je to super. Právě běží díly Za Zrcadlem a Země je hegemonem ve známém vesmíru a dělá si co chce.

Mazec.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ten kanál nemám a jaksi si nedovedu vybavit, co je to 4. řada, o jakou jde generaci? Kdo je kapitánem?:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Kapitánem je Archer - a tahle Enterprise je ještě ta, co byla před Kirkovou originální sérií ;-) (dějově)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Desperado
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 2.8.2007 14:36

Příspěvek od Desperado »

Neferit píše:Kapitánem je Archer - a tahle Enterprise je ještě ta, co byla před Kirkovou originální sérií ;-) (dějově)
a tamější důstojnice T'Pol je děsně sexy ;-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Desperado píše:
Neferit píše:Kapitánem je Archer - a tahle Enterprise je ještě ta, co byla před Kirkovou originální sérií ;-) (dějově)
a tamější důstojnice T'Pol je děsně sexy ;-)
dějově ok...a dobou natočení? Piznám se, že seriál s Kirkem je nekoukatelný z důvodů nezvyklé úrovně efektů a pod.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“