Literatura: Co čtete?

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od Schleitr »

Moje četba by se dala rozdělit do 3 kategorií...

Sci-fi a fantasy:
Sapkowski, Martin (Píseň ledu a ohně), Erikson (Malaz), Weber (Honorverse). Z našich pak Žamboch.

Historie:
Je toho moc s oblíbených autorů pak Švéd Englund (vyšli mu sice jenom dvě knížky, ale zato geniální), z domácích pak Kovařík a Fidler.
Dál pak Cornwell s jeho romány.

Ostatní:
Co mi zrovna padne pod ruku...

V žádné kategorii to samozřejmě není kompletní výčet, spíš takový top.

7c_edit: Před závorku a za závorku patří mezera (pokud nenásleduje interpuknční znaménko), stejně tak za čárkou. Na konec věty pak tečka. Čtyři tečky se nepoužívají - znak elipsy (výpustky) se nahrazuje třemi tečkami.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, Adventures of Huckleberry Finn nebylo až tak lehké čtení, kupodivu :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Hmm, Adventures of Huckleberry Finn nebylo až tak lehké čtení, kupodivu :think:
Přečíst si tohle v originále je jeden z mých Velkých Čtenářských Plánů. :angel: Miluji tu knihu a tuším, že v angličtině bych ji - pokud bych jí rozuměl :-) - miloval ještě víc.
A když už jsme u toho, stěžuji si, jak špatně jsou v ČR dostupné anglicky psané knihy. Objednávání z USA není nejpraktičtější. :-x
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od sevencreature »

Jj, to poštovné je děs - $45 za poslední objednávku :-?

http://books.google.cz/books?id=ou66RGUoAeYC&pg=PA135 - a to je Jim ještě vesměs ok :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:... a to je Jim ještě vesměs ok :-)
Skvělé. :-D A co Král a Vévoda?
Obávám se, že český překlad tuhle knihu zploštil o několik rozměrů.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od sevencreature »

Ti dva mluví tedy dost děsně :) Vůbec je zajímavé, jak se tam prolínají nářečí (v tomhle kontextu spíš odlišné způsoby prznění anglického jazyka :) ) z různých oblastí. The Adventures of Tom Sawyer byla v tomhle směru celkem krotká.

Jinak se teď chystám na Confessions of an English Opium-Eater a hlavně The Remains of the Day (konečně).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Geralt »

Ajantis píše:A když už jsme u toho, stěžuji si, jak špatně jsou v ČR dostupné anglicky psané knihy. Objednávání z USA není nejpraktičtější. :-x
Náhodou jsem narazil na http://www.bookfayre.cz/index.html.cs, kteří nabízejí dovoz knih z VB/USA do Čech. Zkušenosti s nimi nemám, takže nevím jak spolehlivě fungují. Další věc je, že jejich ceny mi přijdou v některých případech hodně nadsazené. (Kupř. za Morální zvíře chtějí 585 Kč bez poštovného, přičemž na Amazonu je za 11 USD, tj. 225 Kč.) Na druhou stranu mají dost širokou nabídku různých titulů včetně některých málo dostupných kousků.
Pro řadu lidí to může být řešení, když z nějaké příčiny nemohou využít Amazon.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od sevencreature »

Geralt: Jj, při posledním prohledávání české internetové kaluže jsem taky narazil jen na tenhle obchod (před lety jich tu bylo víc, ale když jsem je teď kontroloval, tak zanikly). Amazon je sice dost drahý, ale i tak je obvykle i s poštovným levnější než tohle - navíc časy dodání nejspíš budou mnohem rychlejší (alespoň z co.uk).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od Sirine »

-teď J.Kulhánek - Divocí a zlí :think: a všemožná volná místa :wall: a abych byla úplná tak Kingovo Osvícení (zase) ;-)
- :boohoo:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od Elessar »

Noam Chomsky & Michel Foucault - Debate on Human Nature
Úžasná stimulácia intelektu.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od sevencreature »

Richard Erdoes: Legends and Tales of the American West - prima čtení, hlavně pro použitý jazyk :-)

Jinak to byl v poslední době Kazuo Ishiguro: The Remains of the Day - taktéž vřele doporučuji.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od Cesare »

Louskám Angelu Carter - a zatím mám o ní výrazně lepší mínění než o Jeanette Winterson.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od Sirine »

- dočetla jsem Spirálu (K.Suzuki) a Pohřbeni ve snu (soubor 10 a 1 jap.detektivka), obojí velmi čitelné :-)
- rozečteno Nezvaný host (L.Child) a Ledová kletba (Lin.Child) - moje oblíbená klasika :-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od KEBULE »

Tomáš Bartoš: Žoldnéři.

Velmi obsáhlé povídání

Za mě je to asi jedna z nejlepších knih co jsem četl. Každý kdo má rád SCI-FI by si ji měl aspoň přečíst. :-D
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Co čtete?

Příspěvek od Sirine »

-Ježíšku, já chci plamenomet :-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“