Hudba: Nick Cave

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Murder Ballads je o dosť iná ako jeho ostatné CD ( teda tie čo som zatiaľ počul ) ... postoj aký k nej mám bude asi daný tým, že som to od neho počul ako úplne prvé... ale aj Your Funeral My Trial je perfektné CD, takisto Let Love In aj keď ho nemám napočúvané ešte celé... momentálne Nickovej tvorbe a toľko času nevenujem, teraz mám tak tochu pauzu...

Ad Caveova ne/krása ... ja som ho teda naživo nikdy nevidel, ale v klipch etc. nevyzerá zle. Videl som aj foto zo spomentuého koncertu, tam taktiež nie... i keď je to vec vkusu samozrejme a fotky/videá môžu klamať... aj keď pochybujem, že by sa mal chuť "maskovať" ako popové speváčky ;-)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Pokud jde o Caveovu vizáž... Když jsem prvně viděla klip k "Where the wild roses grow", připadal mi jako nejošklivější chlap na světě...
Dneska to už vnímám podstatně jinak... :drool: ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ad Caveův vzhled - bratr k tomu ještě dodal "totální dezolát, určitě by se ti líbil" :-D takže já proti jeho vzhledu "deset minut před smrtí" nic moc nemám, jen ta pleš se mi moc nepozdává. 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

no jo ale zase ty zbyvajici vlasy jsou celkem dlouhy-)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Vampiria píše:Ad Caveův vzhled - bratr k tomu ještě dodal "totální dezolát, určitě by se ti líbil" :-D takže já proti jeho vzhledu "deset minut před smrtí" nic moc nemám, jen ta pleš se mi moc nepozdává. 8-)
Cave bude sexy i s pleší či úplně holou lebkou, o tom jsem přesvědčená.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba: Nick Cave

Příspěvek od Mamut »

Docela by mě zajímalo jaký kdo z vás má názor na jeho album The Boatmanś call, jeho knihu A uzřela oslice anděla a jeho film Proposition. Mimochodem všiml si někdy někdo chlapíka který hraje ve filmu Shrek II. na piáno v baru kde Shrek zapíjí svůj žal? :boohoo:
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba: Nick Cave

Příspěvek od Morty »

Coze? ved tam hraje jeden pirat s hakom namiesto ruky :think:
Podobnost s Nickom som si teda nevsimol :-)

OT//Skor ma v tej scene viac pobavil odkaz na Garfielda(ako kocur povie ze neznasa pondelky//OT
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Nick Cave - Proposition a Oslice

Příspěvek od Ajantis »

Ohledně Proposition pohodlně zkopíruji svůj starý komentář:
"Caveův svět je i v Proposition plný pachu potu, krve a násilí, všude spousta špíny, much a rozkládajících se těl. Značná míra (nejen) fyzické brutality je Caveovou bytostnou součástí a totéž platí i o filmu, nadto by bez ní nebyl zdaleka tak přesvědčivý. Žel zároveň je pro mě rozhodujícím důvodem k odebrání páté hvězdy; neztotožnil jsem se s ní v jeho textech, Oslici ani zde. Proposition je Caveovýma očima opravdu realistickým pohledem na skutečnost, která se zde zhmotňuje v jakémsi střídmě filosofickém westernu a oproti mým očekáním je v ní nemálo místa i na ideály jako spravedlnost nebo láska, které to ovšem nemají vůbec snadné. Nádherný je obzvláště kontrast mezi soukromým životem kapitána a vším okolo - jednak vizuální (čistota a luxus versus špína), ale i dějový (ideály, rozum a slušnost versus emoce a násilí). Překvapivě silný zážitek."

Oslice mi přišla zpočátku jako zábavná tak-trochu-biblická parafráze, postupně mě ale čím dál víc nudila a ani obsahově to není nic vyjímečného. Kdyby mi vyhovoval Caveův styl psaní a nazírání na život, snad by mě to alespoň bavilo, takhle příliš ne. 30 stran před koncem už jsem ji rezignovaně odložil a nechal si ji dopovědět od Sadako.
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba: Nick Cave

Příspěvek od Mamut »

xRange ale je to on a hraje i jeho píseň.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba: Nick Cave

Příspěvek od Cesare »

Boatman's Call je úžasný album. Takový atmosféricky, zádumčivě vyklidněný, muzika skrz sepiovej filtr...
Proposition jsem zatím (!) neviděla...
A Oslice je fantastická záležitost. Krásně pochmurný white trash blues...:-) Hlavně mezek mi přirost k srdci.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba: Nick Cave

Příspěvek od Mamut »

Cesare píše:Boatman's Call je úžasný album. Takový atmosféricky, zádumčivě vyklidněný, muzika skrz sepiovej filtr...
Proposition jsem zatím (!) neviděla...
A Oslice je fantastická záležitost. Krásně pochmurný white trash blues...:-) Hlavně mezek mi přirost k srdci.
Když jsem se dostal k překladům textů alba Boatmans Call, zjistil jsem že jsou vlastně křesťansky zaměřený.
Vůbe je zajímavá ta jeho inklinace ke křesťanství.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“