Hudba: Nick Cave

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Hudba: Nick Cave

Příspěvek od Yachiko »

V poslednej dobe ma veľmi zaujal tento autor/spevák... aj keď vlastne zatiaľ len jedno CD Murder Ballads... k ostatným som sa ešte pod vplyvom jeho dokonalosti ani nedostal. Tvorba Cave-a je niečo naozaj výnimočné... nič podobné som ešte nepočul a asi ani počuť nebudem...

Myslím, že pre tých, ktorí ho poznajú nemusím hovoriť čím je úžasná... v kaťdej jeho skladbe je určitý príbeh pretkaný menšími myšlienkami a spolu s hudbou to dotvára nádhernú scenériu s perfektnou atmosférou... nejde len o suché podanie určitej myšlienky, názoru, pocitu etc. ako som bol doteraz pri hudbe zvyknutý...

A preto by ma zaujímalo... čo vlastne vidíte v jeho textoch? Vidíte tam len príbeh, alebo príbeh, ktorý na druhý pohľad ukrýva v sebe nejaké "vyššie" myšlienky alebo tu vôbec o príbeh nejde a text skrýva druhý význam... ja som sa teda stretol už s množstvom názorov, zaujímali by ma tie vaše... ;-)
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

Nick Cave je opravdu borec, mam vyberovku jeho a bad seeds a pak nocturama, fakt je ze umi zpivat a ma strasne osobitej styl........murde balads sem neslysel, ale co jsem cet na jeho strankach tak to bylo mineno trochu ako receso - album s nejvice vrazdama v textu, ale nakonec se docela chytlo....
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Murder Ballads - recesia? No áno... určite tam je istá dávka recesie, ale album je naozaj kus umenia... texty nie sú len o vražde samotnej, sú o pocitoch, tak trochu psychologické, Cave sa hrá s charaktermi jednotlivých ľudí...

ad "Cave vie spievať" ... na toto môžu mať ľudia rôzny názor... myslím, že spevák-expert-technik by povedal, že Cave spievať nevie a má zlý hlas s biednym rozsahom... po technickej stránke možno áno... lenže jeho hlas je jedinečný, charzimatický a vie ho dobre použiť, čo mi dovoľuje celú techniku zahodiť za hlavu a označiť akoé nepodstatnú...
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

s tim zpevem souhlasim...
a k murder balads: psal jsem jenom to, co jsem cetl takze osobni nazor na to album nemam
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

IMHO snad na každým Caveově albu určitá dávka recese nebo možná spíš ironie je...
Cave je pan vypravěč - a velký ironik...;-)

Caveovi skalní fandové, který ho znali už před Murder Ballads maj tendenci pohlížet na to album trochu skrz prsty a někdy mám u některejch z nich podezření, že v tom není nic jinýho, než komerční a mediální mega-úspěch Where The Wild Roses Grow...
Osobně považuju Murder Ballads za výborný album s dobře vyváženým poměrem ironie, lehce staromódního sentimentu, lásky, sexu, krve a tak vůbec... Úžasná sbírka kramářských písní...:-)

Osobně mám Henry's Dream nebo No More Shall We Part nebo třeba Boatman's Call o fous radši, ovšem Murder Ballads jsou majstrštyk, WTZ.

Už delší dobu pár jeho alb vlastním, ale zatím jsem se neprokousala všema - z podobnýho důvodu, kvůli němuž Yachiko zatím nepokročil dál od Murder Ballads...:-)
Teď si po kouskách dávám B Sides & Rarities a v nejbližší době plánuju přesun směrem k "Let Love In", anžto obsahuje jednu z mých nejmilovanějších Caveovejch písniček vůbec (Loverman) - a tak nějak předpokládám, že i zbytek alba bude podobně výbornej.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

já poslední dobou poslouchám album And the ass saw the angel
přiznám se, že mě to zaujalo hlavně kvůli textu a jeho podmanivému hlasu, když jsem si to jednou omylem pustil
první písnička na tom albu je dokonce skoro bez hudby a nick tam nezpívá, ale povídá a vlastně celý album je dělaný v podobnym duchu, ale mě se ta jednoduchost formy líbí víc, než ty komerční rytmický taneční nadupaný pecky
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Cesare: No "where The Wild Roses Grow" bol síce mainstreamový hit, lenže nemyslím, že by bola táto skladba zlá... to je zase len taká póza "ja som proti mainstreamu ... vždy a za každú cenu"... a zahodiť kvôli tomu "do smetí" celý album je imho idiotizmus aký nemá miery...

IMPORTANT EDIT: http://... Nick Cave - Murder Ballads ... ale :shhh: ENJOY! ;-)
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

where the wild roses grow je fakt pecka,hodne chytlava vec
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

BTW Keď už sme hovorili o tej recesii v Nickových skladbách resp. u Murder Ballads, tak niekde je úplne prerážajúca... najmá napr. v Stagger Lee... však ten text je úplná šialenosť... ;-) a tiež nap. aj The Curse of Millhaven - tento text je síce šialený už menej, teda šialený ako sa to vezme charakter v ňom je šialený veľmi a jeho rozprávanie tiež, ale tá interpretácia je už trochu "normálnejšia" ak sa to tak dá povedať... :-) ... tento text jep ráve zameraný na ten šialený charakter, ale je do toho tiež volžená istá dávka recesie a humoru... ale to ostatne vo väčšine skladieb na tomto albume ( teraz myslím humor ) ...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Yachiko píše:IMPORTANT EDIT: http://... Nick Cave - Murder Ballads ... ale :shhh: ENJOY! ;-)
Jestli to je v nižší kvalitě než 192 kbps, tak si mě nepřej - osobně ti vymažu všechny ostatní linky na warez :evil: :-P :lol:

P.S. Stahuju to pouze proto, že jsem příliš línej na grabování audio cd :lol: (od té doby, co mám nové reproduktory se mi některé 128 kbps mp3s nezdají tak dobré jako dřív :lol: :-?
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 1.8.2006 17:38, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Mě tenhle zpěvák zaujal už albem Let love in, který mi prostě přijde dokonalý. K albu mě přivedla skladba Do you love me, skvělá záležitost. Sice anglicky moc neumím, ale kdysi jsem si se slovníkem překládala texty jeho písní a moc se mi líbily. Murder Ballads jsem bohužel celé neslyšela, ale taky se mi to málo líbilo. Těžko popisovat atmosféru hudby, ale v kombinaci s jeho hlasem a texty mi přijde taková temná...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

7c: Ty máš problémy... :roll: :snooty: :lol:

Vanda: Opísať atmosféru jeho piesní ako temnú je asi niečo také ako keby sa ma niekto spýtal aký je môj byt a ja by som mu povedal, že je biely... ;-) ( nič zlom samozrejme )
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

Vanda: jojo Do you love me? je moje oblibena...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Vanda píše:...Murder Ballads jsem bohužel celé neslyšela, ale taky se mi to málo líbilo...
Máš jedinečnú príležitosť stiahnuť si ho - viz. o pár postov vyššie... ;-)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Yachiko píše:BTW Keď už sme hovorili o tej recesii v Nickových skladbách resp. u Murder Ballads, tak niekde je úplne prerážajúca... najmá napr. v Stagger Lee... však ten text je úplná šialenosť... ;-)
Přesně tak, Stagger Lee je velice žertovná píseň...
Občas mám u ní takový legrační pocit, že je to Caveova variace na hip-hop...

Pokud jde o Where the wild roses grow - ta všeobecně známá verze je samozřejmě výborná - ale ještě lepší je, když part Kylie Minogue zpívá Blixa...:-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“