Hudba: Metal

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Hudba: Metal

Příspěvek od Jab »

Omlouvám se, pokud už sem někdo napsal něco moudrého. Takový příspěvek máte v hadrníku, odkud stačí požít copy+paste metodu.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

tahle diskuze je málo punková 8-)
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Práve počúvam fínsky folk metal Korpiklaani. Je to skutočne veľmi príjemné počúvanie - kombinácia tvrdého metalového spevu a gitár + fínske tradičné prvky hudbe dodávajú mystický podtón... keby som sa vyjadroval gýčovito, tak by som povedal, že z toho cítiť serverskú krajinu... však album, ktorý počúvam má aj príznačné meno "Voice of Wilderness" ... ale vážne niektoré veci ako "Spirit of the Forest" alebo čisto inštrumentálna "pine woods" sú úplne presiaknuté tou "severskou scenériou"... poznáte niekto? počúvate? Ako sa vám to páči?

BTW Ak niekto bude chcieť, môžem album "Voice of Wilderness" uploadnuť... ;-) 8-)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Yachiko: J, na Korpiklaani byl už jeden (tuším, že nelegální :mrgreen: ) link v odkazech na mp3, tak jsem si to stáhl a... děs (imho :-)). :lol: OC z jedné skladby nelze hodnotit celou jejich tvorbu, ale ten kontrast mezi folkem a metalem mi tam přijde dost násilný. Víc se mi líbí třeba irští Cruachan, nebo ukrajinští Natural Spirit se svým folkblackem. Ti mě překvapili vážně hodně - první album a hned taková božárna. Doporučuji najít na WF. :-P :-D
EDIT: Ok, já teď toho folkmetalu stahuju tuny, ale snad bych si našel místo i na ty Korpiklaani. ;-)
Na druhou stranu mám pocit, že uploadovat to není třeba (vlastně ano, po soukromé domluvě... to jo :)), páč by MCZ nebyl zrovna rád, kdyby musel znovu čistit a taky to jde najít na WF. :-)
Naposledy upravil(a) Adieu dne 2.8.2006 13:19, celkem upraveno 2 x.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Journey man po stránke splynutia folku a metalu až tak podarený... ;-)
V iných skladbách to bolo zvládnuté lepšie...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

kdysi jsem krátkou dobu poslouchal extrémní metalovou scénu...
třeba tohle
pak mi to jednoho krásného dne přišlo stupidní a raději jsem se vrátil k poslechu kvalitní klasiky, tedy skupin jako Motorhead (moje nejoblíbenější skupina), Judas Priest, Iron Maiden, Metallika a AC/DC
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Lerek: Hezký obrázek. :-D
Metallicu poslouchám stále a navždy, ač ty šílený popelnicový bicí si mohli u St. Anger odpustit. :-?
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

@Yachiko: Nemam rad tenhle 'hospodsky' folk metal stylu Korpiklaani, Finntroll a spol...

Jinak pro me vrchol predstavuje black metal, industrial black metal a black noise :twisted: . Aborym, Anaal Nathrakh, The Axis Of Perdition, ... Moje metalove top 3 :).
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

necrotising_ píše: @Yachiko: Nemam rad tenhle 'hospodsky' folk metal stylu Korpiklaani, Finntroll a spol...
Nejsem žádnej velkej metalovej fanda, ale zrovna od Finntroll něco málo vlastním - a některý věci se mi zalíbily hodně.
Nemám o Finntroll přehled, nevím, do jakýho fintrollího "období" to album spadá, dokonce ani nevím, jak se jmenuje (můj discman ukazuje jen čísla adresářů a skladeb :oops: )... Každopádně je to příjemně úchylný. A mám z toho pocit, že se to nebere nijak extra vážně, což je v tomhle případě taky docela plus.
Zkusím se po tom cédu mrknout a aspoň zjistit, jaký album že to vlastně mám...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Vrchol te 'hospodskoti' je minialbum Trollhammeren :).
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Z metalu mám nejvíc rád dlouhá sóla v baladách od Mettaliky. Např. The One a pak klasika Nothing Else Matters. Z ostatních kapel mám rád ještě třeba Helloween nebo Black Sabbath. Nebo jen samotnej Ozzy.
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Zkusime neco kontroverznejsiho, ne? ;-)

http://www.users.globalnet.co.uk/~dbang ... monic2.mp3
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

necro_: hádám, že tohle mi bude jednoho dne hrát v pekle. :lol:

Na co to hrajou? Já jen, že to zní jak tryskáč. :lol:

EDIT: Tak to sry. Ač jsem dřív poslouchal KoRny, tak tohle je na mě příliš drsný. Jen to poslouchám a cejtim se stejně provinile, jak kdybych podřízl nemluvně. :lol: Tohle je zhudebněný zlo, to je pravda.
Naposledy upravil(a) Adieu dne 4.8.2006 2:11, celkem upraveno 1 x.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

To je prosim ma nejoblibenejsi metalova skupina :angel: :lol: :-P .
Anaal Nathrakh was created for one purpose - to be the soundtrack for armageddon, the audial essence of evil, hatred and violence, the true spirit of necro taken to its musical extremes.
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Není to zas tak hrozný, ale časem bych z toho asi zcvoknul.
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“