Svět Duny

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Svět Duny

Příspěvek od Idaho »

Vynikající dílo vynikajícího spisovatele Franka Herberta (a dalších)
Herbert vytvořil úžasný svět a zasadil do něj jeden z nejlepších a nejrozvinutějších příběhů jaké kdy lidstvo četlo/vydělo, poutavý příběh plný zvratů a neočekávaných situací. Každý kdo četl ví o čem mluvím a kdo nečetl je povindá, který by si měl co nejrychleji obstarat všech šest dílů + 3 předehry od syna, Briana

Četl jsem jak Dunu a její pokračování tak i Atreidy/Harkoneny/Coriny od Briana Herberta
Viděl jsem film Duna D.Lynche (1986) a právě hltám 1. díl Children of Dune (2000)
A můžu říct že Duna mi naprosto učarovala, bohužel pro většinu lidí je příběh moc složitý a tak se raději po přečtení několika málo stran vráti ke Kačeru Donaldovi
A tak se ptám vás, poznamenaných kořením, jaký je váš názor na svět Duny?
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Pro mě je to prostředí strašně neatraktivní... Každopádně se chystám zhlédnout Dunu od Davida Lynche, takže jestli mě to zaujme, tak bych si mohl nějakou knihu půjčit :) (i když nevím nevím, když Duna rozhodně nepatří mezi Lynchovy nejlepší filmy...).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět Duny

Příspěvek od sevencreature »

Idaho píše:bohužel pro většinu lidí je příběh moc složitý a tak se raději po přečtení několika málo stran vráti ke Kačeru Donaldovi
Nezdá se mi nikterak složitý... Možná bys měl zkusit přečíst i nějakou náročnější literaturu, než jen Dunu a Kačera Donalda :wink: :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Svět Duny je vynikající, propracovaný do detailů, zajímavý, originální, no prostě a jednoduše skvělý :mrgreen: (mluvím o původní Duně a možná i o Předehrách, o Historiích se to už říct nedá). To prostředí je také jeden z hlavních důvodů proč je pro mě Duna tím nejlepším sci-fi vůbec.
Složitý mi přišel možná tak když jsem Dunu četl poprvé asi před deseti lety.

necro: Lynchův film sice není špatný, ale přesto doporučuji začít knihou (btw: podle čeho soudíš že je neatraktivní když jsi žádnou knihu ani film neviděl?)
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

To, že jsem to nečetl ještě neznamená, že nevím, o čem to je a v jakém prostředí se to odehrává.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět Duny

Příspěvek od Idaho »

sevencreature píše:Nezdá se mi nikterak složitý... Možná bys měl zkusit přečíst i nějakou náročnější literaturu, než jen Dunu a Kačera Donalda :wink: :mrgreen:
Mě složitá nepřišla tak argumentovalo pár lidí kteří ji zkoušeli

Souhlasím, nejdříve raději knihu a pak film

Pokud se nepletu tak filmy ze světa Duny jsou tyto:
D.Lynch Dune (1986)
Frank Herber's Dune (2000)
Children of Dune (2000)

Hry:
Dune 1,2,2000,Emperor
Frank Herbert's Dune
duneonline

Knihy:
Předehra k Duně: Atreidové/Harkonnenové/Corrinové
Dune
Spasitel Duny
Děti Duny
Božský imperátor Duny
Kacíři Duny
Kapitula: Duna
+
Křížová výprava Duny
a dál nevím
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

No a ještě seriál, že... :). Nebo to byly jen 2 části Lynchova filmu? :think: No, každopádně se od toho distancoval, takže radši ruce pryč.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

necro: ?? Co já vím tak Lynch natočil jen jednodílný film ale moc se mu to, podle mě, nepovedlo
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

:think: Tak potom to byla asi jen televizní verze toho filmu... vím, že jsou 2 verze, jedna znovu sestříhaná a od té se Lynch distancoval.

EDIT: A o tom, jestli se mu to povedlo by se dalo polemizovat. Ono by to totiž chtělo vidět komplet ten film tak, jak ho chtěl on :). A ne neuvěřitelně osekanou kostru.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Tak tohle jsem nevěděl, mě se to zdálo ožraný jak po korolisové bouři ale myslel jsem že to zpackal on
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět Duny

Příspěvek od AlieN »

Idaho píše:+
Křížová výprava Duny
a dál nevím
Jsou to Historie Duny: Služebnický džihád/Křížová výprava strojů/Bitva o Corrin.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Duna je složitá? LOL! Jistě. Duna a Neználek, před tím se může jít zahrabat i Křesadlo. :twisted: :lol:

Hmm, toho je tolik? Četla jsem jen první díl, který má imho dost dobrou atmosféru, prostředí i postavy - imho trochu případ jako pan Tolkien - taky vykradených pár věcí, ale pohromadě to velmi dobře funguje. Příjemné čtení.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Vampiria píše:Hmm, toho je tolik?
To víš, synáček se chtěl přiživit
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Původní Dunu považuji za Dunu jedinou, vopravdickou, směrodantou a zároveň jednu z nejlepších knih, co jsme četl. Další knihy od FH jsou stále výtečné, ale v porovnání s prní knihou to prostě není to pravé ořechové. A co se týče Historií a Předeher, no, zatím jsem se k tomu nedostal a abych se přiznal, nijak zvlášť po nich netoužím.

A chcete slyšet vtip? Kameňák? Ale budete se smát jo? To jde takhle zmoklý Fremen... :mrgreen:
Feed your head
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Duna uje naprosto skvělá série. Čet sem všechno kromě:Bitvy o Corrin a Kapitula:Duna,filmy sem viděl jen ty nový.Jen mi přijde že ten feudální systém je na rok 10000 poněkud zastaralej ...
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“