Film II

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

MCZ píše:Zombieland je zklamání roku (tedy ještě větší, než District 9). Děj to nemá, téměř všechny vtipy byly v trailerech (kde fungovaly lépe) a co hlavně - ten film není ani moc brutální. Při porovnání s Braindead, Dawn of the Dead či třebas Shaun of the Dead nehorázná slabota.
Mě naopak Zombieland, stejně jako District 9, bavil velice i napodruhé. Řekl bych že jde o hlavně o to z jaké strany k tomu přistupuješ - on opravdu nemá snahu být ničím víc než atrakcí, doslova Zombie-Disneylandem u kterého se dá s chutí vyblbnout, ale rozhodně u něj nejde o nic jiného, čímž se dost zásadně liší od jinak žánrově spřízněných filmů. Protože jinak všechny se nějakým způsobem držely hororového základu, i když si z něj třeba dělaly srandu a parodicky nadužívaly jeho prvky (brutalita), či satiricky glosovaly všechno okolo. To ostatně řekl bych platí podobně i o tom District 9, u něj je taky jeho sci-fi základ hodně potlačený do pozadí.
U Zombielandu jen na podruhé už jeho první polovina nemá až takový švih jako ta druhá (tedy když pominu velice povedené úvodní titulky), ale i tak je to výborná záležitost, obzvlášť scény s geniálním cameem BM a pak Woody Harrelsonem v zábavním parku stojí za to.

V tomhle týdnu jsem vůbec začal po dlouhé době konečně zas pořádně chodit do kina - kromě Zombielandu jsem šel na premiéru výborné Paniky v městečku, povedené Mary a Max a včera na Filmasii i snad nejlepší upírský film posledních mnoha let Thirst (aka Bakjwi) a docela nudné Vampire Girl vs. Frankenstein Girl.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Carlos »

Ajantis píše:Nalezena původní verze filmu Metropolis - Tahle zpráva mi opravdu vyrazila dech. :shock: Neuvěřitelně se těším, až ji (za pár let?) uvidím! :angel:

Nevíte, jestli je ta kompletní verze už někde k mání?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Cesare: takže Pagan Queen stojí za to vidět? Nebyl jsem si jistý, zda je ten film zábavně blboučký či jen blbý, ale asi se po tom nakonec poohlédnu.

AlieN: já jsem asi jediný člověk, kterému se Zombieland nelíbil :-) . S tím dějem je to asi tak jak píšeš, každopádně to by samo o sobě nemusela být tragédie, ale tak nějak mě nepotěšil ani po té akční/humorné stránce. D9 jinak nepovažuju za špatný, ale zase jsem čekal o dost více - tedy hlavně, že z těch 30 miliónů vznikne něco jiného než dvě hodiny efektů a výbuchů. Každopádně jsem ještě zvědavý na Moon, ten by mohl být sci-fi roku.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od AlieN »

Carlos píše:Nevíte, jestli je ta kompletní verze už někde k mání?
Prý by měla být k vidění premiérově na Berlinale 2010... a podle wiki by se prý mohly objevit ty nově objevené scény na DVD které (by) mělo vyjít letos...
MCZ píše:AlieN: já jsem asi jediný člověk, kterému se Zombieland nelíbil :-) . S tím dějem je to asi tak jak píšeš, každopádně to by samo o sobě nemusela být tragédie, ale tak nějak mě nepotěšil ani po té akční/humorné stránce. D9 jinak nepovažuju za špatný, ale zase jsem čekal o dost více - tedy hlavně, že z těch 30 miliónů vznikne něco jiného než dvě hodiny efektů a výbuchů. Každopádně jsem ještě zvědavý na Moon, ten by mohl být sci-fi roku.
No... ono natočit za 30 mega dvě hodiny efektů a výbuchů je tak trochu zázrak za která je Blomkamp zaslouženě vynášet do nebes... ale ne, imho opravdu nešlo jen o ně, resp. šlo o ně až v druhém plánu... a v druhé polovině. Hlavní tam je pro mě zajímavě nastřelené (ale opravdu jen nastřelené) s prostředí a hlavně velice slušná satira na běžnou "lidskou" realitu. Obzvlášť civilní a hodně uvěřitelné chování nepříliš sympatického hlavního hrdiny v první půli jsem dost oceňoval.

Ale těšit se na Moon jako na s-f roku... no nevím, řekl bych že tě čeká další zklamání :-P Špatné to rozhodně není, ale je to jen jako kratší, docela zajímavá ale nepříliš propracovaná povídka... která mi navíc místy připadala docela vykonstruovaná.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Cesare »

MCZ: Ne že by Pagan Queen místama nebyla ukrutná nuda. Ale WTF faktor je hodně vysoký a místy jsem se bavila *velmi*.
Plusový body dávám za snahu o převyprávění mýtu, i když výsledek je pěkným dokladem toho, že snaha prostě není koksovatelná...:-)
Je to takový dojemně snaživý, dojemně amatérský a špatný a vzato kolem a kolem vlastně docela roztomilý...:-) Do kina bych na to bejt tebou nechodila, ale DVD nebo rip bych prubla...;-)

Určitě mi to bylo sympatičtější než třeba 10,000 B.C. - kde krom peněz chybělo snad úplně všechno, asi i ta snaha... Jak řekl kamarád, natočit s takovým rozpočtem tohle, to je jako mít před kamerou Schwarzeneggera, Stalloneho a Willise a nechat je vyplňovat daňový přiznání.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Dnes dva filmy.

Midnight Meat Train - zfilmování mé druhé nejoblíbenější povídky z Knih Krve (zatím jen z 1-3) od Clive Barkera? To si nesmím nechat ujít - bude to supr! říkal jsem si. První polovina filmu mě v tom utvrdila, je temná, Barkerovská, ačkoli hned od začátku dávají autoři znát, že povídkou se pouze inspirovali. Některé věci jsou prostě jinak (holt se to snažili natáhnout na tu povinnou hoďku a půl). Nebudu mluvit o příběhu, povídka je krátká, doporučuji přečíst. Co musím filmu vytknout jsou naprosto nerealistické pasáže zobrazování zabíjení - ano, jsou efektivní, v prvním momentu dokonale realistické, ale pak si chtěli autoři asi přidat něco té skutečné nechutnosti a celý vyýsledný dojem zabijí třeba vylétnutím očí z hlavy při úderu nebo několika jinými věcmi - není náhodou, že zabíjení zmiňuji hned na takhle na začátku psaní - mám dojem, že ve filmu ani nic jiného nebylo, jak byl plochý. Výtky mám také k implementaci jakési hollywoodské lovestory, bez níž se zřejmě žádný americký biják už neobejde - strašné, navíc jsem měl chuť ve druhé polovině dámu uškrtit; nadto nechápu, proč se tam tyto pasáže vůbec vyskytují (maximálně tak kvůli protažení filmu). Film obsahuje i jiné blbosti a nelogičnosti - za všechny uvedu neschopnost trefit ze tří metrů dvoumetrového a nejmíň stokilového chlapa. Zásadní chybou je také nedovysvětlení příběhu, kdy divák povídky neznalý absolutně nechápe, o co celou dobu šlo. Přitom ve filmu by bylo času habaděj, kdyby autoři vynechali nesmysly. Navíc o napětí nebo psychologii nemůže být ani řeč, z první části povídky sálající temná atmosféra a až dusivý strach ve filmu jaksi absentuje. Pro někoho je možná na bonus, že v tom hraje Vinnie Jones, ale v poslední době mi spíš přijde, že si přivydělává na penzi a vezme už kdovíjaký škvár.
45% (a fakt mě tak nízké hodnocení mrzí)

Stmívání - tak konečně jsem se odhodlal podívat na modlu těch, které označuji jako low-teens (znáte to, menší věk, mnohdy nižší IQ, zpravidla úžasní konzumenti). Když nic jiného alespoň chápu, o co autorům šlo, když natočili takovou sračku - je to taková kombinace pokémonů v západních kulisách s jakýmkoli teen filmem (doplňte si třeba High School Musical beze zpěvu Hannah Montana rovněž bez krákání, nebo cokoli podobného) - je to prostě geniální marketingový tah. Já měl Spidermana, Supermana, Batmana, Vinnetoua, Xenu (nedělám si srandu, ale přišla mi, že měla větší koule než Kevin Sorbo aka Herkules) atd. Dnes mají děti narcistické metrosexuální upíry s debilní zápletkou. Možná se mi to jen zdá, ale moji komiksoví hrdinové alespoň měli nějaké základy příběhu - zápletku, gradaci, vyvrcholení. Stmívání nic z toho nemá a je to prostě jen roztažený díl nějaké telenovely slátané s Buffy: nová dívka na škole -> nádherný upír -> po troše cavyků láska -> konflikt s jinou 'rodinkou' upírů -> maturitní ples. Přičemž konflikt s rodinkou upírů by mohla být zajímavá část, bohužel si z dvouhodinové šikany zdravého rozumu ukrojí pouhých dvacet minut. Ach bože! Nemám ani nejmenší chuť koupit si žádnou tu debilní placku nebo penál nebo školní tašku s motivem Twilight, popravdě to těm dětem asi začnu strhávat a rituálně pálit.
30% (ne, nejsem zaujatý, fakt mě to nebavilo a nenašel jsem na tom ani náznak originality)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Film II

Příspěvek od PostTrauma »

Za poslední dny jsem shlédl Ostrov s Obi-Wanem Kenobim, Posledního skauta (podruhé) a Hanebný pancharty.

Ostrov mě vcelku zaujal, a to jak myšlenkou, tak zpracováním. Samozřejmě je toho hodně, co by se dalo vytknout, v čele s přehnanými efekty a typickým love story, ale vcelku to na filmu až tak nevadí. Částečně si mě získal i sci-fi svět budoucnosti s některými typicky Falloutovskými záběry : )

Poslední skaut, jak je možno se dočíst ve filmových hláškách, komedie, která je jich naprosto plná (občas až účelově), ale když jsem ten film viděl poprvé, tak jsem se tomu opravdu hodně smál (možná částečně i kvůli atmosféře, která panovala). Napodruhé už sice člověk věděl, o co jde, ale pořád jsem našel pár vtipných hlášek.

O třetím filmu nemá moc cenu mluvit. Tarantina obecně nemám rád, jeho filmy mě nezaujaly (dokonce ani opěvovaný Pulp Fiction), byla to více méně ztráta času. Pro milovníky násilí a alternativních historií to může být jasná volba.

Výsledkem je, že Ostrov a Posledního skauta můžu doporučit ke shlédnutí.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Film II

Příspěvek od PostTrauma »

Drunken Master - tradiční čínský bojový film. Vcelku sranda, ale když jste viděli jeden, viděli jste všechny : )

Twilight, Twilight: New Moon - Jak už se vyjádřil Carlos, je to sračka. Nicméně oproti jedné recenzi, kterou jsem četl, nebudu kritizovat volbu herců - hlavní hrdinka je pěkné, toho upíra nedokážu tak moc zhodnotit, ale dokážu si představit, že se někomu líbí. Co ovšem kritizovat budu, je jejich herecký výkon. Ať už diktátem režiséra nebo vlastním přehráváním, působili oba tak trochu jako uprchlíci ze Spellholdu. Jakákoli replika z hlavní hrdinky lezla jako z chlupaté deky, divím se, že si neuhryzla rty, jak byla neustále nervózní. Každou chvíli vypadala na nervový záchvat, který ne a ne přijít. Sice si uvědomuji, že tím asi chtěli zobrazit, jak silné city v ní ten upír vyvolal, ale oni si asi neuvědomili, že tím spíš zažehli touhu zabít hlavní hrdinku. Coby bezcitný upír, chová se hlavní hrdina vcelku jako normální člověk. Další dějové a logické nedostatky už radši ani nebudu rozebírat, vydalo by to na další román - Twilight: The Great Error.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Carlos »

Ve jménu krále

Pokud je pod nějakým filmem podepsán Uwe Boll, znamená to totální sračku. Tak prozatím vždy bylo a se stejnou jsem přistupoval k filmu i já. Zapomeňme na fakta jako třeba rozpočet 60mil dolarů a prapodivný výběr herců. Dívejme se na film jako na odpočinkovou zábavu, která s ,profi' hollywoodem nemá mnoho společného. Tak a máme tu film naplněný hvězdami (i když ten model od Ruff Ryders je totálně mimo) různých formátů, film naplněný zajímavými šermířskými souboji menších skupin a v neposlední řadě film naplněn nekvalitními efekty, hnojem do nebe volajícím. O příběhu se nemá moc cenu zmiňovat, vychází z videohry Dungeon Siege a zpočátku se drží dějové linky hry (přičemž u Dungeon Siege sousloví dějová linka dostává úplně nový rozměr - šlo se prostě jenom dopředu), Bollova parta později přidává něco scénaristické invence. Nicméně několik příběhových momentů je několik skutečně dobrých (sice předvídatelných, ale dobrých). Pokud za film nesolíte nekřesťanské peníze v kině nebo v DVD půjčovně, ale shlédnete ho v TV jako já, budete nadmíru spokojeni. Je to prostě odpočinková zábava.
65%

Vikingové (13th Warrior)

Přidávám také názor na jednu vykopávčičku (1999), která je však mojí srdcovou záležitostí. Mám rád severskou historii a příběhy a mám rád Micheala Crichtona. Už od prvního pohledu mi tedy bylo jasné, že tento film budu mít rád. Od té doby jsem jej viděl nespočetněkrát. Hlavní postavou je nedobrovolný vyslanec z Arábie, Ahmed Ibn Fáhlá Ibn Rašíd (a ještě Ibn něco). Osud ho zavede k místům, kde přistávaly lodě seveřanů. Seznámí se s normanským klanem a poté, co je věštbou odhalen jako třináctý bojovník vyvolený k souboji se zlem, vydává se i se skupinou vikingů na moře. Dál už jen prozradím, že na pevnině se několikrát budou muset utkat s přesilou medvědích lidí. Film exceluje v soubojích a také v atmosféře. Naprosto úžasná je hudba!
89%
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Boot Camp

Peter Stormare hraje rádoby filosofa, který se zabývá převýchovou problémových dětí. Staví po ostrovech v Tichém Oceánu tábory, které fungují na jakémsi fašisticko utopistickém principu. A jak už to tak bývá, každý fašounský režim musí padnout, protože svoboda se nedá zlomit - alespoň tak nějak přemýšlel scénárista filmu. Myslím, že se tvůrcům podařilo vytvořit uvěřitelné kulisy převýchovného tábora, včetně charakterů, které je obývají. Hlavní dozorce je podělaná a proklatá svině, u doktora je nám postupně odhalován jeho velmi pošahaný charakter... Dost je na filmu cítit inspirace filmy jako Motýlek a trochu i Velký Útěk. Celé to funguje celkem dobře, ale autoři určitě měli jít více do hloubky a klidně film natáhnout na více než těch 94min (včetně titulků). Autoři se pokouší hýbat vašimi emocemi a v podstatě vám vnucují morální poučení, to funguje napůl - vašimi emocemi to pravděpodobně pohne (já byl během třiceti minut schopný vyjít do ulic s benzínem a zapalovačem a upálit všechny ty konzervativní a fašounský kurvy). A v tom je právě problém, většina charakterů je vykreslena jednobarevně a situace, které se ději, jsou až příliš účelové. Líbil se mi však jakýsi filosofický podtext celého filmu, který možná ne všichni budou vnímat (a náročnějšímu divákovi, než jsem já to bude připadat trapné), ale přesto vynesl filmu bodíky navíc.
77%
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Přinejmenším v jednom ohledu mě nakonec Avatar překvapil. Dlouho jsem k žádnému filmu nepřistupoval tak neutrálně - žádné přehnané naděje ani nenávistná předpojatost, dokonce jsem úspěšně ignoroval celý ten hype; snažil jsem se zkrátka moc nečekat. A dostal jsem tedy ještě méně. Asi celou první polovinu jsem měl navíc neuvěřitelné obtíže film vůbec sledovat (stále sebou házející kamera, moc barev), pak to naštěstí začalo být lepší (nebo jsem si zvykl). Je to hezké, ale vše, opravdu VŠE je tak vypiplané, jen aby to vypadalo co nejlépe na plátně, což tak nějak odporuje mým představám uvěřitelného živoucího světa, přitom stačilo vykašlat se občas na fotogeničnost a vydat se alespoň pár kroků směrem k živelnosti či naopak větší osobitosti a byl bych spokojen. Uvěřitelný mimozemský svět? Snad někdy příště a bez make-upu.

Příběh jsem opravdu znal předem (zná ho každý předem), vlastně mě zaskočilo, kolik klišé v něm bylo. Každopádně už chápu, proč psal Cameron scénář tak dlouho. Asi je to zbytečné, ale neodpustím si krátkou úvahu o tom, jak by to byl skvělý film být příběh alespoň trochu originálnější - cizí svět k tomu ostatně přímo vybízí. Pak je tu konečně akce samotná a s ní další rozčarování v závěru - mám asi docela povrchní vnímání monumentálnosti, tak jen řeknu, že ta hrstka vojáků kdesi v lesích, pár desítek potvor a letadel nahoře bylo dost slabých. Jen stěží srovnávat třeba s Návratem krále, spíše s Návratem Jediho.

Avatar nicméně není zlý film, jen hrozně hloupý a mělký, což by ještě nevadilo, protože těch 160 minut uteklo jako voda a docela jsem se bavil (vážně), vadí ale, že si hraje na něco, čím fakticky není; exkurzí na neznámé místo někde hodně daleko ve vesmíru. Přirovnání k lunaparku je totiž mnohem výstižnější.

5/10
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od sevencreature »

Taková škoda promarněné příležitosti :-( Mariňáci byli parádní a technika a vůbec zpracování celé základny a personálu výborné. Proč jen to nemohli být Aliens 3 :-? Co bude dál? Tanec s roboty? Vlci tu byli, samurajové taky... Ne, počkat - soudě podle ukázek před filmem jsou letos v kursu řečtí bohové :think: Každopádně /facepalm :cry:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

7c: možná bych tomu dal šanci (přeci jen kladné ohlasy převažují a zmíněné věci ti třeba nebudou vadit jako mně). Ještě podotýkám, že jsem byl na 2D verzi. Avatar u nás není promítán "celý". Buď se vzdáš jednoho rozměru nebo originálního zvuku. Pro mě je důležitější to druhé; jednak jsem slyšel názory, že 2D není o tolik chudší a druhak jsem se dosud bavil u mnohých filmů dobře i bez toho 3D (navíc kvalitní soundmix často dokáže divy), tak proč by to nešlo tady, že?

Docela ale zaráží, že i tak prostinký příběh má opravdu dost totálních WTF momentů (hlavně postava M. Rodriguez), řekl bych, že Cameron na příběhovou stránku kašlal úplně a zjevně se ani nenamáhal si po sobě scénář přečíst znovu. A přitom jeho předchozí filmy hlavu a patu vždy měly...

BTW spíše "Aliens 2", ne? :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od sevencreature »

Pravda (původně jsem tam měl Aliens 2, ale pak jsem znejistěl :mrgreen: ). Já jsem právě byl na 3D verzi (tedy jedné z těch horších - Cinemax). Dabing není až tak zlý, popravdě.

Obecně bych měl výtky k těmhle věcem:
- tanec s vlky - to mi vadilo hodně jako téma (tedy, hlavně ta předvídatelnost - prostě karty jsou rozdané už na začátku a znáte průběh, a není to můj oblíbený šálek kávy, nicméně provedení bylo vesměs ok)
- útok na "domorodce" a jejich boj za svobodu - tenhle obrat byl podle mě rozhodně ten nejslabší článek celého filmu - tj. dle mě se opravdu nepovedl - nemyslím tím zápletku (to je v podstatě jeden ze základů moderních akčních (velko)filmů) - ale provedení mi přišlo hodně uspěchané a dost se "tlačilo na pilu"
- děsně nevyužitý materiál, až by člověk plakal (filmový materiál myslím - tedy chápu, že se na trikových scénách nemůže až tak plýtvat, ale stejně..., njn)

Naopak zase musím pochválit:
- akční sekvence - opravdu parádně provedené, obešlo se to bez větších efektů pro samotný efekt, a střih se mi taky líbil - celkově výborné (třeba úvodní honička, celá závěrečná bitva i souboj)
- ač se tomu nevyhnul (viz moje stížnost na nepovedený zlom), tak zbylé části tance se řemeslně povedly (tj. Cameron není břídil :)
- žádné extrémně "polopatické" vysvětlování, hodně odkazů na jiná témata (hmm, vlastně si člověk může něco i domýšlet mimo plátno - což je bonus - no a pak to vlastně bude nejspíš i vystříhanými scénami)
- základna, mariňáci, Giovani Ribisi jako administrátor, a samozřejmě nejlepší postava ze všech, Stephen Lang jako plukovník (radost je oba sledovat, ač trochu karikatury, nicméně, jak píšu, radost sledovat) :mrgreen:
- no a samozřejmě triky a perfektní podání Cameronovy vize budoucnosti (tj. "Aliens svět")

Kolem a kolem to nemůžu hodnotit jako špatný film, preferoval bych něco jiného (Aliens 2, no), ale alespoň něco.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

Podle mého je naprostá hovadina jít na Avatara ve 2D. Že děj nebude nic moc se vědělo dlouho dopředu (a taky nic moc nebyl). Jako film je to prostě jen novátorský počin v oblasti technologie a jít na něj s tímto (nejlépe do imaxu a koždopádně ve 3D!).
3D každopádně do plátna vtáhne. A rozhodně je pocit ze shlédnutí nesrovnatelně lepší, než by byl ve 2D. Pročež opakuji - ve dvou rozměrech jdete na naprosto průměrnou Hollywoodskou "de facto slátaninu".
Ve 3D jdete na velkolepé představení nové technologie (už tu byla i dříve - ale nikde ne takhle).
Každopádně i Jirka Lukáš po shlédnutí uvažuje, že ty SW už ve 3D udělá, čímž pádem se do budoucna můžeme těšit na další filmy. A v tomhle patří Avataru dík. Zkusil to a uspěl.
S hodnocením těžko si poradit. Za deset let tomu asi dám taky těch 5/10, anžto v té době již nepůjde o nic mimořádného (krom toho, že to bude "klasika"). Teď to ale musím zařadit mezi filmy, které by měl každý vidět (čili 9-10/10 - ale ve 3D!). Už jen kvůli tomu, aby věděl, na co se do budoucna může těšit. A že já se třeba strašně těším, až s touhle technologií uvidím nějaký opravdu pořádný velkofilm (pokud by se to povedlo s těmi Star Wars, tak bych se určitě nezlobil).
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“