Film II

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Zakat: ten byl dobrý, ale osobně se mi nejvíce líbily části s Billem Nighyem :-D.

Jinak Boat that Rocked už jsem viděl taky a paráda - ještě lepší než LA. Člověk od toho nesmí čekat něco "velkého", a pak se bude královsky bavit (hlavně P. S. Hoffman tam měl jednu z nejlepších rolí, v jaké jsem jej kdy viděl). BTW scéna "vánoční party" u hlavního padoucha mě docela rozsekala.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

Když to vezmu kolem a kolem, Boat that Rocked je zatím snad to nejlepší co jsem z letošního roku viděl - sice de facto jednoduchá a přímočará oddechovka, víceméně stylový crossover mezi Školou Rocku a Láskou nebeskou, ale právě v této své přímočarosti je přímo excelentní.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Pancharti konečně viděni, opravdu skvělý film, přičemž svou roli alespoň v mém případě sehrál i fakt, že jsem neměl absolutně tucha, co od toho vlastně čekat :-). Každopádně bavil jsem se výtečně a musím uznat, že Tarantino pořád umí. Doufám, že bude i režisérský sestřih (neb těch cca 150 minut je opravdu málo).
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Včera v noci jsem absolvoval jeden z nejhorších zážitků ve svém celkem krátkém životě - nejprve jsem si šel udělat kafe a než se mi dovařila voda, nakouknul jsem s mámou na Vratné lahve. Ach bože! Proč jsem to jen dělal? Nejenže mi vystydla káva, ale ještě jsem byl vystaven pravděpodobně nejprázdnější hodině a půl svého života! Film ve mě nevyloudil jediné uchechtnutí nebo alespoň nepřítomný úsměv. Film je vyjímečný jen ve své nudnosti, která se nedá ani specifikovat, natolik je originální - působí trochu jako Zahradní slavnost od Václava Havla.
2/10

Večer hrůzy pokračoval v podobném duchu, když máma nacpala do přehrávače DVD s nápisem Líbáš jako bůh - 20min a zjistil jsem, že větší žumpu pravděpodobně v životě nepotkám (a to beru v úvahu i možnsot, že se budu živit jako instalatér). Tehdy se ozval pud sebezáchovy, který jasně zavelel - ,,Vymyj si oči savem a mozek vypláchni ginem." Uposlechl jsem ho a to bylo pravděpodobně jediné, co mi zachránilo život (savo a vymývání zvnějšku jsem však raději vynechal). Film jsem nedokoukal a bylo to to nejlepší možné rozhodnutí!
1/10

Paní mě zatrať, jestli já se někdy podívám na nějaký současnější český film! :sick:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Inglorious Basterds si mohu odškrtnout. Zajímavý film, ale rozhodně jinak než jsem čekal - zábavné a ideyprosté masakrování oddílů SS. Výsledek byl o dost lepší. Rozhodně se těším, až vyjde na DVD.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re:

Příspěvek od KEBULE »

Carlos píše:Paní mě zatrať, jestli já se někdy podívám na nějaký současnější český film! :sick:
Možná si je už viděl a možná si to tu i psal..., ale já, taktéž odpůrce české kinematografie, bych ti za sebe mohl doporučit Karamazovi. (Uznávám úplně aktuální film to není, ale rozhodně je to nejlepší český film co jsem viděl za poslední tři roky.) S pozdravem...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Film II

Příspěvek od PostTrauma »

Karamazovi mě nezaujali naprosto ničím, právě naopak, jenom mě naštvala roztříštěnost děje. Zato Normal mi nepřišel jako špatný film, i když trochu zdlouhavý. Rozhodně to není typický český film.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Jezdci Apokalypsy

Film začíná ve skvělém tempu a s tradicí klasik jako Sedm nebo ještě spíš Vražd Podle Jidáše. Příběh je zvolený dobře, stejně jako provedení vražd.
Odehrává se v zasněženém Detroitu. Hlavní postavou je detektiv, který sám vychovává dva syny (žena mu zemřela na rakovinu), nechybí tedy klasická psychická nevyrovnanost hlavního hrdiny.
Film je do 1/2 skvělý, všechno ubíhá, jak má. Jenomže pak jakoby autoři ztratili scénáře a točili film z fleku - prvky SAW, Vražd Podle Jidáše a do určité míry i 8mm. To by samo o sobě nemuselo být špatné, nicméně druhá polovina filmu je dokonale zabita svou předvídatelností (přesně v čase -45:23 jsem věděl, kdo je posledním jezdcem, z jakého důvodu a co tím sleduje) - autoři se snažili všechno servírovat tak, aby nikomu nic neuniklo, ale všechno naservírují příliš rychle a třešnička na dortu v podobě vyvrcholení je pak spíše ohmataná a pomlácená a to je u kriminálky velice špatné.
Vyzdvihnout můžu herecký výkon Dennis Quaida a Ziyi Zhang, která celkem dobře zvládla i změnu svého charakteru. Velice se mi líbila hudba, která však jakoby v druhé polovině docela chyběla.

72%
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Film II

Příspěvek od KEBULE »

PostTrauma píše:Karamazovi mě nezaujali naprosto ničím, právě naopak, jenom mě naštvala roztříštěnost děje. Zato Normal mi nepřišel jako špatný film, i když trochu zdlouhavý. Rozhodně to není typický český film.
PostTrauma: De gustibus non es disputandum :-D (jen doufám, že jsem to napsal správně)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Film II

Příspěvek od PostTrauma »

Kebule: Ač neumím latinsky, tomuhle jsem porozuměl : ) A nemohu říct, než "ano, ano, ten film ti určitě také neberu : )"

Mimochodem filmy jako 12 rozhněvaných mužů (12 Angry Men) nebo 12 opic (12 Monkeys) mi přijdou naprosto skvělé a doporučuji : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Zombieland je zklamání roku (tedy ještě větší, než District 9). Děj to nemá, téměř všechny vtipy byly v trailerech (kde fungovaly lépe) a co hlavně - ten film není ani moc brutální. Při porovnání s Braindead, Dawn of the Dead či třebas Shaun of the Dead nehorázná slabota.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Na oba filmy mám přesně opačný názor. Zrovna Zombielannd bylo takové příjemné odreagování, i jako fanouška zombie filmů mě to potěšilo - jasně nedosahuje to Romerovy úrovně, ale co jo... A District 9 byl zase zajímavý a jiný pohled na problematiku invaze, sice trochu utahané, ale dobré.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Cesare »

V rámci včerejší guilty pleasure/bad movie night jsem viděla
10,000 B.C.
Pagan Queen
Twilight Saga: The New Moon

Víceméně proti všem mým očekáváním mi z toho všeho tak nějak vyšla jako nejmenší zlo Pagan Queen, asi díky těm bodům za snahu nebo co... :think: (A taky proto, že jsem se u ní smála častěji a srdečněji, než u obou konkurenčních snímků.)
Dvojka Twilight ale placama fakt bolela. Čekala jsem mírně hysterickou emo sračku pro čtrnáctky, čekala jsem přehlídku absurdních hovadin a akčního neherectví, čekala jsem ledacos - ale tak brutální nudu ne...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Evilenko - o nic nepřijdete, když se na něj nepodíváte. Pojednává o masovém vrahovi (53 lidí), který si libuje v jezení a znásilňování dětí, toho času u KGB a samozřejmě o detektivovi, který se jal ho pronásledovat. Celkem nuda, navíc okořeněná o jakýsi impotentní antikomunismus. S příchodem židovského homosexuálního doktora na scénu film dostane trochu víc elánu, ale doktor se filmem jen mihne a to ani zdaleka nestačí. Hlavní roli poměrně dobře ztvárnil Malcom McDowel.
62%

Zastav a nepřežiješ 2 - nepříliš podařený klon svého staršího brášky. Příběh začíná, když Chevymu Chelliosovi (ano, tomu co vypadl z vrtulníku, rozsekal auto svými zády a navíc otráven pekingským sajrajtem) je implantováno umělé srdce - světe div se, Chevy se musí nabíjet elektřinou, aby srdce bilo. Od chvíle, kdy to zjistí se rozjede zase šílený kolotoč přestřelek a absurdních situací, ale oproti jedničce to jaksi nemá šťávu. Hlášky jsou vyčpělé, akční scény bez nápadu a neuvěřitelností až příliš, než aby bylo možné si film vychutnat. V hlavní roli opět Jason Statham.
47%

Archangel - příjemná čtyřdílná minisérie (jeden díl cca 45min) se točí okolo Stalinových osobních deníků. Ač to v první chvíli nevypadá, ze série se vyklube velmi podařený obšleh Brownovy Šifry. Všechno začne v Moskvě, kde přednáší o Stalinovi a jeho éře profesor Fluke Kelso. Je osloven postarším mužem, který tvrdí, že zná pravdu o Stalinovi a že všechno je trochu jinak. Kelso se chce stůj co stůj s mužem znovu sejít, ale když se mu to konečně podaří, muž je nalezen mrtvý ve vaně. Do celé situace se samozřejmě zapojí tajná služba, ale kromě ní taky třeba bývalý stalinistický straník ucházející se o hlasy ve volbách. Film se odehrává v Rusku, což je (a teď to bude znít trochu divně) příjemně exotické po všech těch 'běžných' kulisách. Za zmínku rozhodně stojí Daniel Craig v roli Fluke Kelsa - je to asi první role, kterou jsem mu věřil a do které se i podle mě hodil více než skvěle. Oproti filmové Šifře je Archangel mnohem svěžejší, Craig je lepší Langdon než Hanks a i scénář má podle mého vyšší kvalitu (ještě mnohem lepší než Andělé a Démoni).
80%
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“