Nejpřeceňovanější film všech dob

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

To o trilogii Metrix mě zaujalo. Mě osobně se to celkem líbilo ale je pravda že by to byl dobrý dvouhodinový film než nekonečná sága o čemsi.

Ale vzpoměl jsem si na tu skvělou scénu jak hlavní hrdina čelý neustále se množícím mužům v černém kteří ho chtějí zlikvidovat. Vzpomínaté na mód co nám na 3 PISS stvořil Vlasák? Na ten masakr vlnoplochově se množícich útočníků?


Proto musím položit otázku:

Není náhodou Vlasák pátou kolonou Metrixu v našem světě a nemělo to být varování?

A účastníci zájezdu? Mě stačily ukázky a více vědět nemusím.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

mne sa Matrix naozaj pacil a nemyslim si, ze je najprecenovanejsi film sucasnej doby...

podla mna su to naopak Star Wars(ktore sa mi velmi pacia, ale taky je moj nazor) a serie Star Trek, filmy so serialmi dokopy...

SW je podla mna az prilis v tom ako je rozvrhnuty... ze buducnost sme mali vcera, dnes nam tlacia do hlavy sucasnost a zajtra slubovana minulost nepride :D . a takisto vo fakte, ze je to az prilis dlhe... skratka nechapem ako moze mat cez 15 hodin(odhadom) to je imho precenovanie

a Star Trek? tu zasa nechapem jeho fanusikov, ktori sa velakrat bavia o akychsi triedach kozmickych lodi, a vlastne ani netusim o com vsetkom este :twisted: :-D
tu je skratka imho precenovana a (pre mna)nepochopitelne velka fan-zakladna...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

xRage - pokud máš takový přístup k Star Treku a Star Wars, tak bych spíš řekl, že nemusíš kultovní záležitosti, což zcela chápu:) Obě ságy si prostě vytvořily svůj svět, který pro některé lidi představuje "cosi víc". To se týká vlemi mnoha filmů a dle mého tyto dva případy mají alespoň nějakou "literární" kvalitu.

Osobně za nejpřeceňovanější film všech dob považuji film "Marian" a to proto, že jsem byl ve škole přinucen za něj zaplatit vstupné 30 Kč, což je o více než 30 Kč víc, než je jeho skutečná celková hodnota...
Co se týče filmů všeobecně známých, tak souhlasím s kritikou Matrixu, neboť jeho recenze toho slibovaly hodně - ve stylu totálně přelomový motiv a pod. přičemž fakt nevím, čím Matrix vybočuje z rámce běžného akčního filmu:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Vallun píše: přičemž fakt nevím, čím Matrix vybočuje z rámce běžného akčního filmu:)
No u prvního dílu bych pár tipů měl, ale ty další už asi fakt nic nového nepřinesly :think: (stejně je mám rád všechny tři :-D )

A co se týče Star Wars mně se nejvíc líbily ty staré tři díly tedy 4, 5, 6 ty nové už mi i přes obrovské rozpočty, super triky, a tak... Nepřišly tak dobré, nevím proč...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Matrix se mi svého času (premiéra) líbíl, protože předvedl to, co v západní kinematografii prakticky neexistovalo (však taky čerpal z HK a Japonska) a ukázal novou estetiku soubojů. Bohužel ho posléze vykradl každý a jeho pes (a štěňata štěňat toho psa) - každý céčkový a déčkový režisér. Co se "myšlenkové" stránky týče, ta mě nějak nebrala, ale visuálně to bylo prostě "cool" - a o to jde :-)

Další díly byly živé asi jako dlažební kostka... A to jsem byl na dvojce v kině :shock: :-? Bleh.

Nedávno jsem viděl kus dvojky v televizi - nějaká ta část u Persefony či co, jak tam "bojují" na schodišti a po minutě jsem přesvědčil kamaráda, který se na to díval, aby radši pustil nějaké starší Simpsonovy, protože se na tu nudu nedalo koukat - hrozilo mi vyvrácení čelisti způsobené zíváním. TOMU říkám úpadek akčních scén...

Tj. můj závěr - Matrix byl prima film, ale tisíce jeho plagiátorů a vykradačů/napodobitelů ho spolehlivě poslalo ke dnu. Další dojící (tj. natočené za účelem podojení peněženek diváků) díly "trilogie" nestojí za nic.

A Matrix rozhodně není nejpřeceňovanější film všech dob - koneckonců, kinematografii poznamenal na dost dlouho. A nevšiml jsem si, že by další díly "trilogie" někdo přeceňoval - možná až na těch pár fanatiků, kteří uctívají skrýtý smysl a význam "filosofického" díla, kterým "trilogie" je... :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

xrage: S přeceňováním SW souhlasím, ale s tím Star Trekem bych to tak neviděl, protože ten má jen svou fandovskou základnu a většina lidí ho imo bere jako fajn televizní sf podívanou "když to náhodou běží".
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster: Mno, nové SW už dle mě taky nejsou to pravé (nicméně jsem si nevšiml nějaké glorifikace - tedy pokud "jsou to přece jen SW, musíme být shovívaví" filmových kritiků nebereme jako přeceňování :mrgreen:), ale stará trilogie je legendární, řekl bych. Koneckonců, poznamenala dost generací (Američanů alespoň :mrgreen:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

xRage píše:mne sa Matrix naozaj pacil a nemyslim si, ze je najprecenovanejsi film sucasnej doby...

podla mna su to naopak Star Wars(ktore sa mi velmi pacia, ale taky je moj nazor) a serie Star Trek, filmy so serialmi dokopy...

SW je podla mna az prilis v tom ako je rozvrhnuty... ze buducnost sme mali vcera, dnes nam tlacia do hlavy sucasnost a zajtra slubovana minulost nepride :D . a takisto vo fakte, ze je to az prilis dlhe... skratka nechapem ako moze mat cez 15 hodin(odhadom) to je imho precenovanie

a Star Trek? tu zasa nechapem jeho fanusikov, ktori sa velakrat bavia o akychsi triedach kozmickych lodi, a vlastne ani netusim o com vsetkom este :twisted: :-D
tu je skratka imho precenovana a (pre mna)nepochopitelne velka fan-zakladna...
U toho Star Treku je hlavní v kterou dobu jsi ho viděl. Jasně že dneska už neni zrovna cool. A co se týče Matrix- oprava, první díl se mi taky hodně líbyl, ostatní už ne.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

SlipKnoT píše:A co se týče Matrix- oprava, první díl se mi taky hodně líbyl, ostatní už ne.
To je ale ohledně matrixu snad ten nejčastější názor, tak kde je to přeceňování?
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Podle mě ne... Ale i kdyby byl, tak se stačí kouknout na všechny ocenění zbylích dvou dílů...
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Star Wars filmy jsou možná přeceňovány, ale ten svět, ve kterých se odehrávají, je zcela fantastický, a díkybohu, že třeba tvůrci počítačových her dokáží jeho potenciál využít mnohem lépe než pan Lucas. :roll:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

moj nazor sa stotoznuje s Adieuovym :-D

mne sa praveze starsie diely SW nepacili, preto to povazujem za precenovanie... prave to, ze kazdy hovori aka je to legenda, co noveho priniesli(ano priniesli ale aj ked som bol maly a bola to relativne novinka, nenadchlo ma to) najviac sa mi pacila zo SW trojka...

mno a napadla mi este jedna trilogia... co hovorite na Saw? je podla vas precenovany?
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Saw jsme neviděl, nemohu soudit

Ze Star Wars se mi nejvíce líbí epizody 7-9, které jsem přečetl:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

hmm 7-9? iba som pocul ze sa mali natocit, ale zeby eexistovali? hmm musim si to zohnat :-D
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Tohle "přeceňování" hodně záleží na tom na čí názor se dívám, mezi většinou lidí jejichž názor mě zajímá Star Wars ani Saw přeceňované nejsou.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“