Anime & Manga

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

magnus: Ano, Hamster měl na mysli Haruhi Suzumiyu. Higurashi se mi líbilo velice, skvělý horor je to především v první kapitole. Více případně v komentáři na CSFD (totéž jsem nejspíše psal i sem, ovšem hledat se mi to nechce).

A když padla řeč na Haruhi: http://www.youtube.com/watch?v=OVh-hBPdRyo - Pika Pika Yukai :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

přesně, ta první kapitola byla nejlepší, ale stalo se to vlastně nebo ne? :)
taky jsem nepochopil všechny souvislosti po prvním shlédnutí a chystam se na to podívat znovu
nejdřív jsem si myslel, že půjde o několik různých příběhů, které spolu vůbec nesouvisí, pak to ale začalo dávat trochu smysl jako celek, i když ani po konci mi nedává všechno smysl

http://www.youtube.com/watch?v=OVh-hBPdRyo - tak to mě dostalo :DDDDDDDDDDDDD
:doh:
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

magnus píše:přesně, ta první kapitola byla nejlepší.
Ano a proto mě velice mrzelo když skončila, protože v době, kdy jsem o té epizodičnosti ještě nevěděl, jsem plesal nad tím, že pokud se to takhle zvrhává už někdy v šestině seriálu, tak kam dál to ještě může gradovat... :-)

Jinak jsem včera konečně dokoukal Planetes a je to skutečně výborné. Přesně takovéhle "Heinleinovské" scifi mě baví (aneb "Proč žiju v tak socanský době? Měsíc je vopruz..." :-D). Postavy byly sice drobet průměrné, ale atmosféra je ohromná, příběh akorát dávkovaný a zajímavý bez toho, aby plně ovládal děj a ta vážná hudba k tomu... :applause: 9/10
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster píše:Postavy byly sice drobet průměrné
Zajímavé, mně právě postavy přišly opravdu zajímavé, ne průměrné jako tomu často bývá.

EDIT: Teď jsem se prolétl pár dílů a musím s tebou souhlasit - postavy jsou ta slabší část Planetes. Ale přesto mi přijdou docela realistické. Jen je nemám moc rád :-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 15.8.2007 17:39, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Neválí se vám někomu čirou náhodou na PC manga (anglicky, of course) Eko Eko Azarak aka Wizard of Darkness? Všude mi to vyhazuje jen filmy nebo OAV, ale mangu ne. :-? I na torrentech objevil kamarád pouze filmy, které se ale po 95% díky chcípnutí seedera nestáhly. :-(
http://mandiapple.com/snowblood/images/ ... isa001.gif
http://mandiapple.com/snowblood/images/ ... isa002.gif
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vampiria: Hodně štěstí - záležitostmi ze 70. let net zrovna nepřekypuje 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

sevencreature píše:
Hamster píše:Postavy byly sice drobet průměrné
Zajímavé, mně právě postavy přišly opravdu zajímavé, ne průměrné jako tomu často bývá.
Zajímaví jako postavy pro mě byli hlavní hrdina a ta bloňdatá letuška, ale když pominu charakterové záludnosti, které některým postavám přisoudil sám příběh (snad netřeba spoilovat) - což příliš nepočítám - tak to bylo drobet šablonovité. Všechny ostatní hlavní postavy totiž byly poměrně ploché s tím, že snad každý měl nějaký... erm... problém? který během děje vyřešil/prohlédl/prolomil/srovnal se s ním. Neříkám, že mi to vyloženě vadilo. Něco bylo drobet otravně repetéčko, něco bylo zábavné (díl, kde se Fee stále nedaří si zapálit je můj nejoblíbenější :-D), ale za vyloženě nadprůměrné postavy převážně nepovažuju. Hlavní hrdinka u mě Planetes stála půlbod...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster: Mno, je fakt, že figurek tam bylo dost, ale centrální postavy mi přišly propracované (nebo spíš realistické) opravdu hodně.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Lucky Star OP (pro připomenutí), Live verze a na závěr perlička :-D

Btw: trailer na druhou sérii Higurashi. Naneštěstí se zdá, že se opět dočkáme "vtipných" momentů...
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

bezva bezva bezva

co máš proti "vtipným" momentům? :)
mně se právě líbilo, jak to bylo chvíli infantilní a chvíli drsně krutý - takový pěkný kontrast
:doh:
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

doporučte mi prosím nějaké dobré anime
představoval bych si něco vtipnýho, klidně trochu ulítlýho, s trochou nadpřirozena a nejlépe se spoustou děvčat :D
líbila se mi Haruhi
docela i Mai otome
parádní byla Elfen lied
fajn byla Daphne in the briliant blue
Starship operators by se mi líbili kdyby to bylo aspoň trochu vtipný
Higurashi bylo hodně dobrý a hodně drsný
ale dost trpaný bylo School rumble, Great teacher onizuka a Fantastic children, tak takový podobný nechci zbytečně znovu stahovat
:doh:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

magnus: Co Ranma ½? Znám tedy pouze mangu, takže netuším, co s tím provedli v seriálu, ale manga byla ulítlá docela slušně. Jestli to moc neznormalizovali, tak by to mělo být OK. A děvčat tam bylo taky dost, zvlášť, když se lezlo do vody. :mrgreen: Více tady.


Jo a nesehnala jsem sice mangu, ale kamarád mi dnes napsal, že konečně stáhl aspoň jeden film Eko Eko Azarak, jmenovitě druhý díll. Aspoň něco. :-P
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

vamp: ta ranma má 160 dílů, to budu stahovat celý dny :)) ale stáhnu, děkuji, vypadá to slibně

btw: vysvětlí mi někdo pls co to je OAV nebo OVA? nebo obojí?
:doh:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

magnus: OAV = Original Animated Video & OVA = Original Video Animation
Jde o anime určené přímo pro videotrh (tedy ne do kin ani na televizní obrazovky). Zpravidla kratší, s kvalitnější animací než televizní seriály. Na druhou stranu delší než filmy a s horší kvalitou animace nez věci do kin.

Zdroj zde.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Tak u Death Note mi též zbývá poslední díl. Na druhou stranu celkem dobře tuším, kdo "vyhraje." Seriál je to výborný, ovšem mě si zase až tak úplně nezískal. Mně sympatické postavy většinou rychle zahynuly a hlavní hrdina mi ani nezačal být sympatický. I tak měl seriál končit asi 25. dílem. - 85%

Začal jsem též sledovat Blood +. Uvidím, jak se to dál vyvine. Ale zatím nic moc. Hlavní hrdinka je další postavou-dítětem s osobními problémy atp. U japonské produkce obvyklé, ale já už na to začínám být alergický. Možná proto se mi tolik líbili GitS či právě Death Note - osobní problémy hlavního hrdiny nejsou jejich alfou-omegou. A nevystupuje v nich tolik dětských postav. Po pěti dílech bych dal tak 60%.

Budu dále zkoušet Wolf's Rain, Hellsing, Berserk a Trinity Blood. Ještě jsem chtěl Vampire Hunter D a Haibane Renmei na něž jsem bohužel nesehnal linky. :-(
Naposledy upravil(a) Jab dne 27.6.2007 11:52, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“