Filmová kritika a tak různě

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

sevencreature píše:Kritik a recenzent není to samé.
Kritik může psát recenze, eseje, úvahy či prosté kritiky.
Kritika se nerovná recenze. Osobně ji beru spíš jako rozbor díla, klidně v závislosti na okolnostech, autorovi díla a celkově v šírším rozhledu.

Recenze a účel recenze je tu především proto, aby lidem neznalým recenzovaného objektu (film, auto, motorová pila, procesor, květináč,..) dala potřebné informace pro to, zda zboží zakoupit či investovat do něj čas a peníze. Čili její účel je IMO ryze praktický.

Kritika tu není proto, aby nás informovala o vhodnosti koupě. Recenzi chápu jako podmožinu či jeden z podoborů kritiky (až na to, že "kritika" nemá IMO obory v exaktním slova smyslu).
Děkuju 7c Konečně nějaké vysvětlení co má hlavu a patu.

Zajímavé co se dá rozpoutat, když si jeden vytvoří řekněme "pracovní název." Asi to budu dělat častěji. Už dlouho mě nikdo tolikrát nenazval blbem... :lol: :lol: :lol:
-------------------------------------------------------------------------------------
P.S. Rádoby renomovaný mi software přeměnil na "zdánlivě věhlasný" takže po transformaci to smysl dává. Přemýšlím proč je to hloupost v původním tvaru :think:

Bodkin: Žárovky mají tradici nechal bych je žít z nostalgie (aspoň pár)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

KEBULE píše: Zajímavé co se dá rozpoutat, když si jeden vytvoří řekněme "pracovní název." Asi to budu dělat častěji. Už dlouho mě nikdo tolikrát nenazval blbem... :lol: :lol: :lol:
Nesmyslnými termíny se ovšem skutečně často ohánějí právě blbové, tudíž nechápu, čemu se divíš. :-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Já se tomu nedivím já se tomu směju :-D
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Bodkin píše:Místo toho bych ještě více zpřísnil ochranu mořských savců, především velryb a delfínů, z nichž většina je moudřejší než průměrný člověk...
To je sice možné, ale každému je to putna - důležité je to, že všichni mají chutnější maso než průměrný člověk :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“