Filmová kritika a tak různě

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vampiria píše:sedmibestie: V Premiere mají drsné kritiky? :shock: Odkdy?
:wink: Právě naopak. V P. je hodnocení věc opravdu mysteriózní (tímto děkuji Student Agency za dodávky free materiálu ke čtení) - v rozhovoru s autorem/hercem/režisérem případně v článku o filmu je dílo vychváleno a v následné recenzi strháno. Tím přirovnáním k P. řízlé Katovnou jsem měl na mysli záhadné hodnocení, které svojí na mě působí podivně svojí ostrostí bez opodstatnění.

Ještě jsem tam nenašel "recenzi" která by mě zaujala případně bych s ní souhlasil (narozdíl od Ajantisových postřehů/recenzí, které mi přijdou zajímavé - bez ohledu na to, jestli s nimi souhlasím nebo ne). Tj. nepřirovnávám Ajantise k Premiere co se týče kvality či obsahu, ale co se týče stylu/dojmu.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:[Tím přirovnáním k P. řízlé Katovnou jsem měl na mysli záhadné hodnocení, které svojí na mě působí podivně svojí ostrostí bez opodstatnění.
Když to řekneš takhle, tak samozřejmě rozumím.
Ale jelikož jsem Katovnu nikdy neviděl (ani nevím oč jde) a vyjádřil ses značně stručně, tak mi to předtím opravdu nedávalo smysl. :-)

S těmi články/recenzemi to v Premiere pravda bývá, ale také zpravidla nejsou od stejného autora.
Potom to ale ničí nějakou image "hodnocení časopisu jako celku" a mění se to v "subjektivní a protiřečící si hodnocení jednotlivých autorů". Tohle mi ale vadí třeba i u LEVELu a jeho webu http://www.hrej.cz, kde jsou na jednu hru nezřídka zcela odlišné názory.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

KEBULE píše:U spousty věcí to funguje tak, že pokud to nějaký rádoby renomovaný kritik znectí tak to obvykle stojí zato...
Tak speciálně pro Ajantise to rozvedu, aby to pánovi dávalo větší smysl...

U spusty věcí (literatura, film, hudba - dál si doplň co uznáš za vhodné) to funguje tak, že pokud to nějaký RÁDOBY (ano tohle slovo je tu důležité můžeš si ho nahradit třeba slovem pseudo...) renomovaný kritik znectí (pohaní, z kritizuje, označí za pitomost - dál si doplň co uznáš za vhodné) tak to obyvykle stojí za to... (stojí za pozornost, stojí za shlédnutí, stojí za přečtení - dál si doplň co uznáš za vhodné)

Už ti to smysl dává? Nebo ti to mám přeložit do jiného jazyku?
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

KEBULE: Upřesňující dotaz.

Kdo je podle tebe "rádoby renomovaný kritik?" Nějaká měřítka, poznávací znamení, či snad jména? A odpověď "ten, kdo dá odpad tomu a tomu" se mi nebude zdát dostačující.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE:

1) Nebylo mi jasné, jestli "tak to stojí za to" je ve významu:
- tak to dílo stojí za to
- tak ta kritika stojí za to (ve smyslu její ráznosti)
2) Nebylo (a není) mi jasné, jakou to má souvislost s Jabem, na kterého tímto reagovals, nebo se mnou, na kterého v tom postu reagoval Jab.

Neurčitost těchto 2 bodů + termínu "rádobyrenomovaný kritik" utvořila ve výsledku pro mne opravdu nepochopitelnou větu.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Ajantisi: Vzhledem k tomu, že tobě nejasná věta byla co by další odstavec (a to zcela záměrně) oddělena mezerou nepovažoval jsem za nutné ji oddělovat ještě nějak jinak. Neboj už se tohoto omylu nedopustím...

A rádoby renomovaný kritik je u mě každej kritik... Protože (a ted je to jen můj názor) jsou povětšinou zaujatí proti osobě nebo jsou to zneuznaní autoři...

A moje zkušenosti jsou takové, že co kritici pohaněli to se mi líbilo a co vychválili stálo za prd...

Nyní už by ti měla být jasná i souvislost s reakcí na Jaba
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE píše:A rádoby renomovaný kritik je u mě každej kritik... Protože (a ted je to jen můj názor) jsou povětšinou zaujatí proti osobě nebo jsou to zneuznaní autoři...
No moudrý z toho vůbec nejsem. :shock:
A kdo je podle tebe tedy "kritik"? Každý, kdo vyjádří svůj názor na film? Každý, kdo je za to placený? Nebo jaké je dle tebe jeho vymezení?
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

KEBULE píše:A rádoby renomovaný kritik je u mě každej kritik... Protože (a ted je to jen můj názor) jsou povětšinou zaujatí proti osobě nebo jsou to zneuznaní autoři...
To myslíš každého, kdo se vyjádří k filmu, nebo "filmového recenzenta" coby profesi? :shock:
Ať tak či tak, můj názor je, že tvůj názor je dokonale a totálně MIMO. :roll:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Ajantis píše:
KEBULE píše:A rádoby renomovaný kritik je u mě každej kritik... Protože (a ted je to jen můj názor) jsou povětšinou zaujatí proti osobě nebo jsou to zneuznaní autoři...
No moudrý z toho vůbec nejsem. :shock:
A kdo je podle tebe tedy "kritik"? Každý, kdo vyjádří svůj názor na film? Každý, kdo je za to placený? Nebo jaké je dle tebe jeho vymezení?
Jak to chápu já, tak rádoby renomovaný kritik je pro KEBULEho každý vyjma jeho samotného - samozřejmě zcela objektivního a nezaujatého, protože na jiné vysvětlení prostě neodkážu přijít :lol: .
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

MCZ: Já bych řekl že včetně jeho samotného, vždyť i on sám občas kritizuje :lol:
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature píše:V P. je hodnocení věc opravdu mysteriózní (tímto děkuji Student Agency za dodávky free materiálu ke čtení) - v rozhovoru s autorem/hercem/režisérem případně v článku o filmu je dílo vychváleno a v následné recenzi strháno.
Nechápu, co je na tom zvláštního. V článku o filmu se vesměs vyjadřují tvůrci, tedy je logické, že si nebudou kálet do vlastního hnízda. (a kdyby mezi ně vkročil novinář, jenž by si na každém kroku povzdychl: "Bože, to je sračka," asi by rozsáhlý článek nenapsal :-) ) Analogie s hrami, u nichž se dojmy z preview také leckdy výrazně liší od hodnocení v recenzi.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

yenn: Ovšem podobné nadhodnocování a nekritické nadšení novinářů/redaktorů se projevuje takřka u všech odborných periodik; vzpomenu třeba ProHockey, kde i toho největšího hokejového ňoumu v profilu vychválili jak Mesiáše. :-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn píše:Analogie s hrami, u nichž se dojmy z preview také leckdy výrazně liší od hodnocení v recenzi.
Nj., ale preview a recenze nejsou ve stejném čísle - zatímco v Premiere je běžný oslavný 4 stránový článek o filmu a o tom, jací jsou jeho tvůrci borci a o kus dál recenze se suchým konstatováním, že film je shit a třeba 2 hvězdy :mrgreen: A to proti Premiere ani nic nemám - bulvár jako bulvár :mrgreen: I když při čtení jiných plátku v SA se člověk obvykle zasměje víc (ač se taktéž nic nedozví - kromě toho že Roden je děsná svině, protože vydělává moc peněz :lol: :lol: a že Filipa Renče nenávidí celý národ, protože urážel nebohou trpitelku a národní hrdinku Vendulu Svobodovou :twisted: :lol: :lol: :lol: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

AlieN píše:MCZ: Já bych řekl že včetně jeho samotného, vždyť i on sám občas kritizuje :lol:
:applause: tak je to správně :lol:

P.S. Vampijantis vy ste Spidermana 3 viděli? Zajímal by mě váš názor... :-)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE:
Co tedy to vymezení kritika? Těším se na něj.

Jsem skeptický vůči (super)hrdinským komiksům a jejich adaptacím, pročež na Spidermana nepůjdu.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“