Film: Komiksové adaptace

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

MCZ: v Hellboyovi se mi velmi líbil Roden - ta angličtina se 'slovanským' přízvukem mu šla velmi dobře :-D No a potom asi ještě ten konec - resp. ten cintát v něm... o té perličce mezi titulky ani nemluvě :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
emo_freak
Sigilan
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2005 21:39
Bydliště: Ohio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od emo_freak »

Hellboy i Pitch Black sou filmy, ktejem bych dal 3/5... Proste film, kterej neni ztrata casu, ale ani to neni nic na co bych se dival vickrat.
Btw dnes na Prime davaj dalsi z nekonecne rady thrilleru/horroru, tentokrat s nazvem Chobotnice ;-)
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Já si dneska na HBO vychutnám Spidermana dvojku, kterého jsem ještě neviděl a na jehož jsem velice zvědav...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

LordArian píše:Já si dneska na HBO vychutnám Spidermana dvojku
No nevím, jestli u takového "filmu" je vhodné použít slovo vychutnám :lol:

Je to jeden z nejnudnějších mainstreamových filmů, co jsem měl tu smůlu vidět. Už při jedničce se mi zvedal žaludek z toho, že pořád do nekonečna omílají ten blábol, že s mocí roste odpovědnost, či co.

Btw doporučoval bych se na to koukat ve víc lidech a pokud možno pod vlivem - potom je možné se docela pobavit (tam, kde to autor asi neměl v plánu).

Jinak se omlouvám, pokud jsem se dotkl někoho, komu se ten film líbí (ač to opravdu nechápu - ale nakonec, SW 3 má taky spoustu zastánců :shock: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

U filmu celkem vyjímečně souhlasím se 7c: spiderman 1 by teda ještě ušel, ale ta dvojka je docela hrůza - Ariane, ty teda umíš zabíjet čas ;-) .
Naposledy upravil(a) MCZ dne 11.2.2006 18:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

KOFi píše:Navíc je sympatický, že ho tvůrci nezprznili žádnejma milostnejma scénama (i když příležitost k tomu byla)
Tak za tohle jsem taky moc vděčný - on to je sice "pěkný" prvek ale poněkud profláknutý a když ho v nějakém filmu "postrádám", tak je to spíš plus ;-)
Jinak Satan v bílým saku má něco do sebe - to se mi moc líbilo (i když v první chvíli jsem si myslel, že jde spíš o Boha :oops: )
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

No teď jsem vyčetl z Pevnosti, že Marvel točí další spousty toho co nakreslil..

Spider man 3,
Sub-Mariner - režie Jonathan Mostow (Terminátor 3) no nevím :-?
Iron-Man - Hlavní role Robert Downey jr. a režie jon Favreau (měl natočit jakousi Zathura - vesmírné dobrodružství)
Fantastic 4,
no a co by mohlo být zajímavý dle mě Wolverine režie Luis Leterrier (Kurýr)

Co si o tom myslíte Sigilané?
----------------------------------------------------------------------------------
sevencreature: Nesahej mi na Spíďu :evil:
když vezmu v potaz ten původní Marveláckej kreslenej seriál (myslím ten starej, kde se objevili snad všechny marvelácký figurky, ne ten novej digitální sranec) tak tam tp omílali taky a pořád. Z jednoho prostýho důvodu, že když na to zapoměl taxe něco staršně sesralo (s prominutím).
---------------------------------------------------------------------------------
A pokud je tu nějakej velkej komicsovej fanda, tak bych rád věděl jak moc se ten kreslenej seriál drží komcsu. Prosím. Nikde jsem nenašel nějaký srovnání ...

S pozdravem

ALIEN:
Jo máš pravdu ona ta tečka za tím Wolverinem v té Kurzívě splynula :oops:
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 14.11.2006 12:06, celkem upraveno 1 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: :-)

Příspěvek od AlieN »

KEBULE píše:no a co by mohlo být zajímavý dle mě Wolverine režie Luis Leterrier (Kurýr)
Luis Leterrier bude točit pokračování Hulka, nikoli Wolverina.
Kod bude režírovat tento první X-Meňácký spin-of ještě není jisté, podle určitých spekulací by se k němo mohl vrátit i samotný Bryan Singer (pokud se mu nebude krýt s natáčením druhého Supermana)

Z těch vypsaných mě trochu zajímá jen ten Wolverine (pokud ho opravdu bude točit Singer) a možná i Spider Man 3 (na něj nedávno vyšel první trailer - HD verze a nízká kvalita )
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Ještě ke "spíďovi"... je to moje nejmilejší komixová postava. Filmy sou spíše průměrné, možná i podprůměrné, ale vždy se na ně s chutí podívám. Nejvíc mi tam vadí, že splácali vždy spoustu komixového (vycházím ze starého seriálu) materiálu dohromady.
Trojka by měla být o Venomovi. Tak na to se těším velmi. A také k tomu budu asi nejkritičtější, protože části s Venomem mi přijdou nejlepší...

Jinak komixů mám doma jen pár, takže nemůžu říct, jak moc se drží starý seriál původního komixu (nedávno sem dostal originální britský komix, jak spíďa potká human torch :dancing: ).

Pokud by měl někdo nějaký komix, kterého by se rád zbavil, tak já se rád nabídnu :) Totéž platí o starék komixu v digitální podobě ;)

a nadhodím nové téma... co X-mani?
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Kong Bao-tan píše:a nadhodím nové téma... co X-mani?
Není to spíš staré téma? :think:

Jednička se mi docela líbila, dvojka byla děsná - hlavně konec byl něco tak příšerného, že by měli rozdávat sáčky na zvracení.

Ohledně komiksu - četl jsem jen kdysi ten on-line comics, teď už z jejich webu zmizel - už nevím, jak se to vlastně jmenovalo (mají v tom slušnej bordel, řekl bych - různé alternativní verze, které se liší prakticky vším) - ale hlavní zápletka byla o tom, jak Kanadská a Americká vláda provozují projekt Weapon X a pochytají většinu X-Men a vylepšují je na základně - a přitom se s nimi rozhodně nepárají - řekl bych, že vězni v Guatemale si žili oproti nim jak v ***** hotelu). Moje oblíbené postavy byly Nightcrawler a Wolverine (heh, obzvlášť jak ho vojáci vždycky rozstříleli na mraky aby zabili nudu, protože věděli, že se nakonec uzdraví :twisted: ).

Edit: Pravděpodobně to byla část Ultimate X-Men :think: Každopádně je to docela čtivé, takže zájemcům o X-Men bych doporučil Ultimate X-Men od Marka Millara - postavy tam nejsou tak nudné a černobílé (tj. nejsou tam žádní naprostí klaďáci) a je to IMO docela brutální 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Kong Bao-tan píše:co X-mani?
Jednička je fajn a dost se mi líbila, i když teď působí jako slabší rozjezd před perfektní dvojkou. Ta se mi líbila z celé série nejvíc a imho je to jedna z nejlepších comiksových adaptací vůbec. Je v ní skvělý příběh, výborné akční scény a postavy snad ještě lepší než v jedničce (hlavně Nightcrawler). Opravdu nechápu co se na tom sevencreaturovi nelíbí (ale mě se docela líbil i Spiderman 2 takže mě to moc netrápí :lol:).
Trojka už je jen slabý odvar z předchozích dílů - scénář ještě celkem slušný, ale režie je nezvládnutá (njn, Singer utekl k Supermanovi a Ratner na něj prostě nemá :-(). A taky ty hnusné triky :roll:

Z komiksů jsem četl jen jednu z knih které u nás vyšly - příšerná nuda, debilní děj, postavy jen buď někoho mlátí a nebo se pokouší o rádobyvtipné hlášky :roll:
Možná jsem jen narazil na slabší díl, ale i kdyby ten zbytek byl stokrát lepší tak je to průměr :-?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN: Hmm, a který comics jsi četl? Nějaké klasické X-Men? Taky je pravda, že pokud to bylo vytržené z kontextu, tak to mohlo mást (vzhledem k tomu, kolik různých edicí je a každá z nich má trochu jiné postavy a historii :-? ).

Ultimate X-Men mám dojem v ČR nevyšli :think: Každopádně jedna kniha (cca 350 stran v tvrdých deskách) stojí cca 1000-1200 Kč - takže to není zrovna zadarmo.

Ad film - Nightcrawler se mi samozřejmě líbil (i když Ultimate Nightcrawler je trochu lepší) - úvodní akční scéna je IMO naprosto super.

Na filmu mi (kromě toho příšerně trapného konce) vadila rodinná atmosféra. A taky mi to přišlo poněkud krotké (možná to bude opravdu i tím, že můj poslední kontakt se světem X-Men před X-Men 2 byla právě brutální Weapon X sekce Ultimate X-Men :think:)...

Hmm, když o tom přemýšlím, tak jako konkrétní problémy bych vytknul trojúhelník Wolverine, Cyclops a Marvel Girl, potom odklon od Wolverina a jeho linie, optimistické ladění a konec. Ale přiznávám, že ten špatný dojem ve mně přetrvává především kvůli konci :evil:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:AlieN: Hmm, a který comics jsi četl?
Mám dojem že to bylo toto: http://www.brloh.sk/komix.php?id_komix=1893

sevencreature píše:Hmm, když o tom přemýšlím, tak jako konkrétní problémy bych vytknul trojúhelník Wolverine, Cyclops a Marvel Girl, potom odklon od Wolverina a jeho linie, optimistické ladění a konec. Ale přiznávám, že ten špatný dojem ve mně přetrvává především kvůli konci :evil:
Rodiná atmosféra mi až tak moc nevadila a stejně tak ten trojúhelník, hoší byly vztahy kolem mladších X-Menů (Ice, Pyro, Rogue).
Ale ten konec byl ok, na něm mi nevadilo nic. :think:
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Co se týče x-men 1, 2, 3. Budu je muset znova zhlédnout - už je to dlouho.

Můj oblíbenec byl Wolverine. Ale už v jedničce mně vadilo vadilo, že se navlíkl do té "potápěčské :-) " kombinézy. Nějak mě v ní neseděl.

Ve dvojce se přiznám, že jsem čekal víc od té ženské (sorry ale mám špatnou paměť na jména) s vystřelovacíma "drápkama" ala Wolverine. V recenzích psali jak se sní bude muset utkat a nakonec níc moc. Mohli jí věnovat trochu víc prostoru...

Trojka mi moc neseděla a měl jsem z ní celkově rozapčitej dojem a přitom ani dohromady nevím proč. I když ta scéna kdy si Magneto udělá z mostu autobus a po nějaké době bombarduje automobily pevnost byla dobrá :-D

Nějaký zprávy o tom že by chtěli přese všechno točit další díly x-menů náhodou nemáte? :-D
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: :-)

Příspěvek od Zakat »

KEBULE píše:Nějaký zprávy o tom že by chtěli přese všechno točit další díly x-menů náhodou nemáte? :-D
Slyšel jsem o vlastních příbězích Wolverina a Magneta, ale jestli to po nepovedené trojce zrealizují, tak to nevím.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“