Hudba: Radiohead

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Vampiria píše:MCZ: Takže ta další deska, co se mi válí, je Amnesiac 8-) a ty první dvě tu snad taky nějakou dobu hnily..kapela, kde mají písně navzájem rozdílnou stavbu..no, takoví mi přijdou Tool 8-)
Pokud si troufáš, doporučoval bych ti zkusit ještě Hail to the Thief, úvodní kytarová skladba tam má čtyři části, žádná se neopakuje, postupně se zrychluje tempo a skladba nabírá na obrátkách, holt matematika :-D .
Jmenuje se 2 + 2 = 5 ;-) .

Tool neznám, můžeš mi přiblížit o co jde?
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hail to the thief tu mám ;-) a zrovna jsem to pustila..takže znovu - to, že mě osobně zní jejich desky a písničky dost stejně, neznamená, že stejné jsou, asi to má triku opravdu ten Yorkův hlásek + ten jejich typický zvuk a nálada, co z toho teče 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Aha - ale tys říkala, že máš ty první dvě (PH, Bends) + Amnesiac - alespoň takhle jsem to teda pochopil ;-) . Já jsem si pak musel hned několikrát za sebou pustit 2+2 live :-D .
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

MCZ: Ty první dvě tu chvíli byly, pak je bratr odvezl, teď tu máme OK Computer, Kid A, Amnesiac a právě Hail to the thief. Asi jsem to nějak divně napsala:)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ píše:Paranoid Android je má nejoblíbenější píseň od Radiohead 8-)
Vážně? Teď je Paranoid Android použit jako ending song v Ergo Proxy :-P
http://en.wikipedia.org/wiki/Ergo_Proxy
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Exit Music (For A Film) z OK Computer je úplně... ach...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

necrotising_: No, OKC je vůbec parádní deska ;-).

Naštěstí už je to nějaký pátek, co jsem z toho RH fanatismu vymanil, ale stále je občas poslouchám a cením ;-) (zvláště poslední 4 desky).

BTW slyšeli jste někdo Yorkovu sólovku The Eraser? I když bych více cenil novou řadovku RH, špatný The Eraser určitě není ;-).
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Wow, teď jsem hledal na youtube nějaká live videa toho songu a zjistil jsem, že jeho cover hrávají i The Dresden Dolls. :)
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Elessar: nové album RH už mělo vyjít přede dvěma lety ;-) .

Ale je mi rozhodně sympatické, že po těch kritikách vydavatelství, stížnostech atd. se na ně, zdá se, konečně vykašlali (alespoň částečně).

No, poslouchám teď sice spíše trochu jiné věci, ale zvědavý docela jsem.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

No, ja som mal s Radiohead tiež určitú (nie krátku) dobu pauzu, ale s prichadzajúcou jeseňou, zasľúbeným obdobím atmosferickej, imaginatívnej a náladovej hudby všetkých farieb, odtieňov a pocitov, som vzťah obnovil a... nádhera :angel:

A vzhľadom na to, že moc nie som schopný sa nejak 'aktualizovať' a sledovanie momentálneho diania nikdy nebolo mojou silnou stránkou, tak ma tých 10 dní zarazilo a... rozhodne príjemne prekvapilo (rovnako ako aj ten prístup je mi istým spôsobom sympatický...) A že ide o RH, kde sa dá ťažko čakať x-tý derivát [ľubovoľného albumu], tak moja zvedavosť ešte rastie...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Já si zatím nedovedu a snad ani nechci představit, jak by to mohlo znít. Upřímně nevěřím, že to bude "úplně jiné, než vše předchozí"; budu rád, když se to kvalitativně přiblíží alespoň Amnesiacu, že by se to dalo srovnat s Hail to the Thief si ani netroufám doufat.
Naposledy upravil(a) MCZ dne 2.10.2007 20:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Nové Kid A (čo sa týka, ehm, zvukovej revolúcie) síce od toho nečakám, ale takú skepsu by som zas u seba nenaškrabal... :) Od vydania Hail To The Thief sú to už 4 roky, čiže nejde o bleskovku typu Amnesiac (ktoré, ale, priznávam sa, by som mohol konečne napočúvať :oops: ), takže nechápem, prečo by sa úroveň udržať nemohla...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Amnesiac je právě docela dobrý; nijak převratný, ale jinak jedna dobrá skladba za druhou a nic slabšího. Kdyby taková byla i novinka, určitě bych se nezlobil.

Mě několik oblíbenců svými posledními počiny totiž zklamalo přinejmenším trochu, proto ta skepse; dokud neuslyším (=10x - 20x si neposlechnu), neuvěřím ;-).
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Ad In Rainbows... zatiaľ, po pár počutiach pazúriky nezaťal. Príliš mi niektoré skladby zaváňajú hippies a jazzom. Viac menej akustický a IMHO hudobne veľmi jednoduchý album (v porovnaní s predchádzajúcimi). Ale to sú len prvé dojmy, takže ak sa prinútim si to priadne napočúvať, možno to bude lepšie ;-) . Album sa hodí na prechádzky po slnkom zaliatej letnej lúke :lol: .
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“