Seriály

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Schleitr píše:Má tady někdo rád historii ala Ejč Bí Ou?(Rome,Tudorovci...)
Případně vrchol současné filmové sci-fi-Galacticu....
Rome mám moc rád, spíše tedy první sérii, Deadwood také, ovšem dostal jsem se asi jen k prvním dvěma sezónám, a z Tudorovců - z těch je mi na blití.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: Seriály

Příspěvek od Ralen »

No koukám že BSG tu nepatří mezi nejoblíbenější seriály... :-(
Jab píše:Mně moc nezaujal. Nicméně já nebyl fanda ni Hvězdné Brány či většiny Star Treků (zejména těch starších).
Řek bych že BSG se od Brány a Treků hodně odlišuje, jediný co maj společnýho je nálepka sci-fi a vesmírný lodě.
btw: ne všechno neznámý může zůstat pořád neznámý, leda že by ten seriál zakončili hned první sezónou...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od AlieN »

BSG je super - v prvních dvou sériích. Pak se to ale čím dál víc zvrhává z výborného sci-fi se vcelku slušně realisticky propracovanou psychologií postav do pseudomytického blábolu ve kterém na nějaké racionální zdůvodnění toho co a proč se vlastně děje sere pes. Jasná linie "hodní utíkají před zlými" se změní na guláš ve kterém je možné snad úplně všechno... ale vlastně se neděje vůbec nic, protože scénáristé to jednak nezvládají, a hlavně nemají koule na to udělat nějaký drastický řez (evidentně všechnu odvahu spotřebovali na úvodní vyhlazení lidstva až na pár desítek tisíc přeživších) a všechny potenciálně zajímavé situace tak během dvou, maximálně tří dílů vždycky zahrají do autu. Takže pak i výborné postavy mě časem přestaly totálně zajímat a vlastně jsem tak trochu doufal že nakonec zařvou komplet všichni.
A i ty skvělé dogfighty stíhaček ve vesmíru časem tak nějak vymizí (trochu spoileroidní, nicméně nářezový sestřih z nich s nádhernou hudbou... btw dějová linie s lodí Pegasus ve druhé serii je imho jasný vrchol seriálu).

Slušně to podtrhuje i konec (který byl odvysílán minulý pátek), který jednak přijde skoro z čistého nebe (vážně, tak dva - tři díly před tím posledním bych ani náhodou neřekl že se dívám na poslední serii), ale hlavně je to strašlivé WTF. V první polovině mě závěrečný díl vyloženě nadchnul, protože se stylem blíží prvním dvěma sériím a k tomu přidává hromadu dobře sedícího patosu, ale pak se tam začnou dít takové zhůvěřilosti že jsem si některé situace musel přetočit tak čtyřikrát... a nemálo jsem se u nich zasmál. Ale body k dobru tu jsou - dává to seriálu slušnou pointu. Sice nucenou, ne tak docela originální a vlastně dosti dementně podanou, ale aspoň něco...

Kdybych měl BSG srovnat kupříkladu s takovým Lostem, který taktéž sleduji skoro od začátku, tak oba mají společné to že nabízí spoustu hodně divných otázek - ale zatímco Lost na ně výborným způsobem odpovídá a postupem času dává velice dobrý smysl (nová série ruluje), tak v BSG je ona mysterióznost jen proto aby to vypadalo zajímavě a aspoň něco málo se dělo. Celý děj toho seriálu je přímo založený na deus ex machina...
Zpočátku se tak vážně jedná o vynikající zábavu, které libovolný jiný vážný (tzn ne Lexx a Firefly) sf seriál jako Stargate či Star Trek nesahá ani po kotníky, ale nesmí se brát zas tak moc vážně a druhá polovina už nestojí za moc. Dohromady u mě tak... slabších 7/10
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od sevencreature »

AlieN píše:Zpočátku se tak vážně jedná o vynikající zábavu, které libovolný jiný vážný sf seriál jako Stargate... nesahá ani po kotníky, ale nesmí se brát zas tak moc vážně
Eh? Stargate SG-1 je vážný sf seriál? :mrgreen: Prvek, kvůli kterému jsem ho dokázal dodívat (tj. do skutečného konce - 8. série) je právě humor a to, že se nedá brát moc vážně.

FIrefly ze zpětného pohledu vidím spíš jako western :think: ve sf prostředí.

Hmm, chtělo by to kvalitní adaptaci Perry Rhodana (jedna věc, které se asi v životě nedočkáme) :think: Třeba alespoň Thoregon :cry:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od AlieN »

7c: Myslel jsem to spíše podobně jako ty, tzn. ne že by nebyl vtipný, ale že to je vážně míněno jako sci-fi, a ne jako částečně western což je případ Firefly, nebo jako... něco :-) ... což je případ Lexxe
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: Seriály

Příspěvek od Ralen »

AlieN: to zní skoro jako by mýtus byl něco špatnýho...?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od sevencreature »

sevencreature píše:a to, že se nedá brát moc vážně.
Resp. hlavně to, že sám sebe nebere moc vážně.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od AlieN »

Ralen: Pokud jsou podávané tak dementním a zmateným způsobem jako v BSG, tak to špatné je a velmi. Ano, jsem ateista, ale nemám problém sledovat i filmy, které s určitou mírou víry tak nějak počítají - tady je to ovšem opravdu pouze samoúčelný blábol... i na poměry běžných náboženství.

7c: Hmm, neměl jsem dojem že by někdy SG bralo samo sebe jako parodii, pokud nepočítám těch pár vyloženě aprílových dílů tak se všech 6 sérií drží v rovině dosti vážné, zhruba na úrovni toho Star Treku řekl bych. O SGA jsem sice slyšel že je trochu komediálnější, ale to už nemohu posoudit.
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: Seriály

Příspěvek od Ralen »

AlieN: Mě to teda zmatený nepřijde, a samoúčelný... no, on vlastně když to tak vezmeš, tak každej zázrak je samoúčelnej, ne? btw: taky sem ateista
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od sevencreature »

AlieN: Hmm, nemyslím teď ty parodující episody, ale obecnou atmosféru (hlavně ke konci se 4. stěna dost viklala :-) ) Hádám, že to bylo dáno hlavně obsazením u SG-1. Atlantis mi přišla už nudná - nevydržel jsem ani první sérii - a postavy postradatelné.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

Jsem docela rád, že jsem přetrpěl ( :-) ) ty první dvě série Family Guye. Od té třetí už je to docela dobře koukatelný seriál a pátá se hned na začátku vyšvihla opravdu vysoko; stoupne-li kvalita ještě trochu, má seriál postup mezi mé nejoblíbenější zaručený.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

Tak poslední díl Family Guye (We Love You Conrad) mě totálně rozsekal; sice mě mrzí, že se už nejspíše nevrátí jedna z mých nejoblíbenějších vedlejších postav, ale jinak potvrdil stále stoupající kvalitu seriálu. Každopádně už je v oblíbených :-) .
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Seriály

Příspěvek od Saruman »

Já také sleduji Family Guy!

(Právě jsem si nedopatřením smazal několikařádkový květnatý text, jehož základní obsah byl prakticky totožný s první větou, a už nenacházím sílu napsat ho doslovně znovu. Také mám jednou za čas právo spachtit ubohý příspěvek jako všichni ostatní.)
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

Děkuji Hamsterovi za doporučení American Dad!. Jakožto další seriál od tvůrce Family Guye skvěle vyplní to prázdné místo, když teď ta sedmá série skončila :-).

Každopádně je to těžká řež - humor není tak pestrý a je spíše politický/společenský (a nechybí tu ani ta "poučení na závěr", naštěstí nejsou vždy tak výrazná), ale zato je to velmi kvalitní už od první série, přičemž ta druhá jde ještě výše. FG to zatím nepřebíjí, ale začíná mu šlapat na paty.
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Seriály

Příspěvek od Saruman »

MCZ: Možná by nebylo zlé věnovat MacFarlaneovi celé téma. Ostatně za chvíli už bude mít v éteru hned tři seriály…

Pro mě osobně American Dad! výšin Family Guy nedosáhl. Větší důraz na děj oproti geniálně scestným odkazům často není adekvátní náhradou a otravuje také místy přehnané protlačování autorových politických názorů. Konečné nejvíc zamrzí faktická neexistence kvalitních vedlejších postav (s výjimkou Stanova nadřízeného), což je v porovnání se sousedy Griffinů téměř katastrofa. Na druhou stranu musím uznat, že hlavní sestava je vynikající a několik epizod dosahuje legendárnosti. Například dvojdíl ze Saudské Arábie nebo cestování v čase…
Snad bych ještě mohl dát šanci třetí řadě.

Pro ostatní: První série Family Guy nejsou zdaleka tak špatné, jak MCZ pořád tvrdí.
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“