Seriály

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

Tak konečně začaly nové série MacFarlaneovýh seriálů. Poslední dobou už koukám snad jen na animáky... čímto, že mi přijdou vtipnější než všechny současné sitcomy dohromady?

Road to Multiverse mi přišel jako zatím nejslabší "Road to...", co se zatím ve Family Guyovi objevil (nicméně několik hezkých nápadů tu je, zejména atentát na JFK v alternativní historii stojí za to :-) ), to o dost lepší byl úvodní díl páté série American Dad (i když jeden fór je tam trochu sprostě ukradený ze Spaced...) a konečně Cleveland Show... to asi po prvním díle stěží hodnotit, jaký seriál vlastně bude, ale co bylo vidět v pilotu - ani jedna opravdu zajímavá postava. Zatímco v případě dvou již zaběhnutých seriálů vynikají zejména hlavy rodin či výstřední členové (pro neznalé - liberálně založený mluvící pes se sklony k alkoholismu či mimozemšťan libující si v převlecích a role-playingu), Cleveland je... prostě nezajímavý a nikdo z jeho rodiny se nejeví o moc lepším. Ale byl to úvod, tak se to třeba rozjede a postavy se začnou někam postrkovat.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

Jsem tedy asi v polovině první série Dollhouse a teda nevím, už by se to prý mělo rozjíždět a ono pořád nic. Naštěstí to není tak "kontinuální", jak jsem se bál a každá epizoda má svůj vlastní příběh, který ovšem často za moc nestojí. Tím poměrem důrazu na hlavní a vedlejší děj mi to přijde tak na úrovni Dextera (kvalitativně ovšem srovnatelné jen stěží) - s tím rozdílem, že na rozdíl od něj se nejspíše na konci série hlavní linka neuzavře, ale bude se natahovat dál.

Každopádně je tu dost věcí, co na seriálech nemám rád - ať už jsou to ty chabé a klišovité epizodní zápletky (jejichž úroveň snad začne stoupat...), předvídatelné zvraty (s každou další epizodou se vyjeví, že tenhle je taky mutant/cylon/spící agent) a co hlavně - nudné postavy. Hlavní hrdinka v podstatě žádný charakter nemá a klidně vystřídá i několik osobností během dílu (což tak nějak znemožňuje si ji jakoli oblíbit) a ty postavy, které panenkami (zatím) nejsou, jsou tak příšerně archetypální, že by to jeden od tvůrce nejlepší pašerácké posádky ve vesmíru fakticky nečekal. Jde docela znát, že Whedon neměl ani zdaleka tak volnou ruku, co minule. První sérii tedy ještě dokoukám, a pak uvidím, co dál, zatím ale nic extra.

BTW - na původní pilot moc dle mého nemá cenu koukat, jelikož mi nepřijde o moc lepší než ten "náhradní" a navíc na něj seriál ani nijak nenavazuje.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

Třetí post o seriálech za sebou... hmm. Tentokrát ale spíše z povinnosti, jelikož nikdo z těch, co mě k Darii navedli, se tu o tomto počinu dosud nezmínil :-). Tak jen krátce: animace sice není nijak zvlášť osobitá či stylizovaná, ale velmi pěkně se na ni divá. Co jsou ovšem hlavní přednosti, tak zejména vynikající hlavní i vedlejší postavy a příjemný humor a nálada vůbec. A ty hlášky! I could use a new gazebo. :-D

Nejpohodovější animák, co jsem kdy viděl? Dost možná ano.

(Jediným nedostatkem je docela špatná sehnatelnost - s přihlédnutím ke kvalitě - to by se ale mohlo s vydáním na DVD konečně změnit, jestli tedy seriál vyjde.)
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: Seriály

Příspěvek od Ralen »

Tak jsem taky viděl Dollhouse a po shlédnutí všech dosud odvysílaných epizod musím hodnotit mnohem pozitivněji než MCZ. Klišé se někde najdou, ale nijak hrozný to neni, s předvídatelností nemůžu ale souhlasit vůbec a přílišná archetypálnost postav? No nevim... u charakterů postav vidim velkou podobnost s Firefly, pokud jsou tady příšerně archetypální, pak jsou ve Firefly nehorázně archetypální. :-)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Seriály

Příspěvek od Hamster »

Jab: Díky za doporučení The Wire. Mám za sebou zatím čtyři episody, ale tohle rozhodně dokoukám do konce. Snad jediný policejní seriál, co jsem kdy viděl, aby mě skutečně bavil (pokud Colomba počítám jako detektivku).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od sevencreature »

Hamster píše:Snad jediný policejní seriál, co jsem kdy viděl, aby mě skutečně bavil
Mně se trochu víc líbíl Homicide: Life on the Street, ale většině lidí, se kterými jsem se o tom bavil (a že jich tedy moc není) se víc líbí The Wire (asi jde i o období, ve kterém jsem ho sledoval). Nicméně jde kolem a kolem "o to samé" :mrgreen: Pro mě možná nejlepší seriály vůbec, bez ohledu na žánr.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Duke
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 4.8.2006 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Duke »

sevencreature píše:Mně se trochu víc líbíl Homicide: Life on the Street, ale většině lidí, se kterými jsem se o tom bavil (a že jich tedy moc není) se víc líbí The Wire
A znáte The Shield? Já zrovna pomalu dokoukávám The Wire který mě nadchnul, ale Shield bych se vůbec neostýchal s ním srovnat -- je trochu akčnější, ale na kvalitě mu to vůbec neubírá.
Homicide: Life on the Street musím okouknout, doporučení na seriály této kvality vyvažuji zlatem :-D :twisted:
Er det ikke sådan, at enten har man en samling, eller en forskning? Videnskaben, professor Bondo. Videnskaben.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Jab »

Hamster: Nz. Dneska jsem to dokoukal. :-)
Btw na celé té sérii jsou asi nejlepší postavy. V posledním díle sice některé ztrácejí na své "realističnosti", ale
Zobrazit spoiler
závěr s generační výměnou byl prima.
Děj též nebyl špatný, ale tak nějak mám pocit, že jeho "vynikajícnost" ani nebyla v plánu.
Celkově docela zajímavé, že jsem si nevíce oblíbil postavy lehce mimo základní skvadry jednotlivých epizod. Bubbles (+ his Aids :-)), Omar, Seržant na oddělení vražd (ten tlusťoch), senátor Davis, Vondas (2nd in command řecké mafie), Sergej (aka Boris), Bunny, Butchie, Slim Charles, Snoop, Bodie, Cutty, Prop Joe. A ještě bych asi i našel další. :-)

P.S. Ten Homicide vypadá též dobře (podobně další dílo od stejného autora - The Corner). Na ten Shield jsem také koukal. Ale když jsem vybíral mezi tím a The Wire, tak jsem si nakonec vybral to druhé. Koukala z toho totiž na první pohled jistá neotřelost. Teď si ale tak či tak od detektivek na nějakou dobu odpočinu. :-P
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Seriály

Příspěvek od Saruman »

Zásadně přehodnocuji názor na American Dad. Každá další řada je lepší než předchozí a současná pátá už bez nadsázky patří mezi vrcholy žánru. Proti Family Guy, jehož poslední díly jsou až překvapivě slabé, začíná druhý McFarlenův počin pomalu získávat převahu. Jsem zvědavý, nakolik s vývojem otřese plánovaný film…

Vyslechnutí doporučení jednoho srazovníka se nakonec ukázalo jako docela dobrý nápad. :-D
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

:-D Já zrovna na posledním srazu mluvil trochu jinak. Asi by bylo záhodno si to při nejbližší příležitosti pořádně vyříkat...
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Seriály

Příspěvek od Saruman »

V tom případě se pokusím k tomu do té doby nevyjadřovat...
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

Rád bych jen upozornil na tento animák; zatím jen jedna série a první díly ještě nejsou moc vydařené, ale tak od pátého dílu se to opravdu slušně rozjíždí.

Navíc má i známé hlasové obsazení (pro zasvěcené) a taky stylový opening!
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Cesare »

První díl Walking Dead docela slibnej.
Asi to bude vztahovější, než třeba já považuju za nezbytně nutný, ale rozjezd vůbec nebyl špatnej.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Seriály

Příspěvek od Hamster »

:shock:

To je nejlepší komiks co jsem kdy četl, tohle je splněný sen.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Carlos »

Souhlasím s Hamsterem - nejen pro zombie fandu je to splněný sen!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“