Seriály

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Seriály

Příspěvek od scorpioo »

MCZ píše:Ten seriál je rozhodně skvělý (btw píše se "Dexter"), ale s dabingem raději nikdy :-).
No jasne soráč za prelkep :oops:
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

V pohodě, já to jen tak zmínil ;-).

Každopádně třetí série byla skvělá (po trochu slabší druhé); ze začátku jsem sice měl smíšené pocity, nicméně pak se velmi dobře rozjela.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Jab »

Já osobně zatím (po těch dvou dílech) nevím, co si o Lexxovi myslet. Je to celkem zábava. Takové naturalistické a i jinak visuálně plausibilní (tím nemyslím jen onu Evu Habermann :-P ). Asi jsem udělal chybu, že jsem od toho očekával sitcom (byť i něco vtipu v tom je). Nicméně v experimentálním sledování hodlám zatím pokračovat.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Morty »

Dexter rulezz... Zatial najlepsi serial, co som kedy videl. Absolutne mi padol po vsetkych strankach, humorom, prostredim, recovym stylom, hlavnym hrdinom, zapletkou, vsetkym. A nedokazem si rpedstavit zeby dextera hral niekto iny nez Michael C. Hall.

Proste ked stahujem nove diely tak vyskakujem z koze od radosti. Zatial mam dopozerane prve dve serie(podla TV JOJ jedna :roll: ) a na tretiu sa chystam. Samozrejme vsetko v originalnom zneni, radsej som to na jojke ani nesledoval, pre istotu, ten dabing musi byt priserny :mrgreen:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Seriály

Příspěvek od scorpioo »

Morty vysvetlil si ktomu seriálu všetko čo som chcel aj ja.A k tomu dabingu na JOJ-ke dalo sa to zvládnuť ale tiež idem sťahovať z netu.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Cesare »

Jab píše:Já osobně zatím (po těch dvou dílech) nevím, co si o Lexxovi myslet. Je to celkem zábava. Takové naturalistické a i jinak visuálně plausibilní (tím nemyslím jen onu Evu Habermann :-P ). Asi jsem udělal chybu, že jsem od toho očekával sitcom (byť i něco vtipu v tom je). Nicméně v experimentálním sledování hodlám zatím pokračovat.
Lexx má rozhodně do sitcomu daleko (byť později se k němu výrazněji přiblíží).
Hlavně první série je hodně bohatá na WTF momenty, kdy člověk neví, jestli se má smát, brečet, konsternovaně zírat, nebo co vlastně. Mým oblíbeným momentem tohoto typu je scéna s bruniským sluncem a modrou hvězdou. Je to dojemné, je to velkolepé, je to divné - a k popukání je to svým způsobem taky. Jaká je ostatně odpovídající reakce na kopulující mluvící vesmírná tělesa...;-) Lexx strašně často předkládá pozoruhodně komplexní podněty k zamyšlení a tragické příběhy (někdy až epických rozměrů) s tím nejzlomyslnějším šklebem, s porcí šlehačky a hrstí barevných konfetů - a divák ať si to přebere.
Lexx funguje ve spoustě rovin, uspokojuje ty nejprimitivnější divácké choutky i chutě intelektuálské - a klame tělem.
Myslím, že později už se nikdy nepodařila tak bezvadná syntéza všech ingrediencí jako v úvodní minisérii - ale nakonec to byl vždycky nářez a onen WTF faktor, ač párkrát změnil image, z Lexxu nikdy nevymizel.
Lexx je velmi cowbell, pro mě osobně láska na celej život - a Supreme Beans jsou polobozi...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Jab »

Cesare píše:Mým oblíbeným momentem tohoto typu je scéna s bruniským sluncem a modrou hvězdou. Je to dojemné, je to velkolepé, je to divné - a k popukání je to svým způsobem taky. Jaká je ostatně odpovídající reakce na kopulující mluvící vesmírná tělesa...;-)
Přiznám se, že i s tvou nápovědou si nejsem vůbec jistý, zda to, co obě planety "předvedly", byla opravdu kopulace. :anxious:
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Cesare »

a) Byly to hvězdy.
b) Samozřejmě, že je to poněkud nadsazený termín, ale o něco na ten způsob se IMHO jednalo - zvlášť když se to celé odehrálo v rámci něčeho jako je Lexx.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Cesare »

Začínám velmi přicházet na chuť Garth Marenghi's Darkplace...:-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Seriály

Příspěvek od Schleitr »

Má tady někdo rád historii ala Ejč Bí Ou?(Rome,Tudorovci...)
Případně vrchol současné filmové sci-fi-Galacticu....
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Cesare »

Víc mě láká historie ala CCTV...

BSG mám na must-see listu už léta... Zatím na ni ještě nedošlo, snad časem...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: Seriály

Příspěvek od Ralen »

No BSG nám už teď skončila :cry: Ale je to seriál, kterej opravdu stojí za to. :-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Jab »

Ralen píše:No BSG nám už teď skončila :cry: Ale je to seriál, kterej opravdu stojí za to. :-)
Mně moc nezaujal. Nicméně já nebyl fanda ni Hvězdné Brány či většiny Star Treků (zejména těch starších).

Zejména mi časem přišlo hloupé neustále odhalování, kdo všechno je vlastně ještě Cylon a až příliš časté "Beverly Hills" mezi lidmi a roboty.
Nicméně začátek prvního dílu (Blondýna vraždící lidského diplomata) byl nadupaný. Z tohohle strachu z neznámého ovšem mohlo těžit více dílů. Později mě naštval i náhle vyjevený lidský odboj na dobyté planetě (což už bylo hodně v rozporu se Cylony jakožto neznámou a neporazitelnou entitou s podivnými úmysly).
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Seriály

Příspěvek od Vallun »

BSG ani nevím, co je:)

ale zato teď s napětím sleduji seirál Ano, šéfe:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od sevencreature »

Schleitr píše:Případně vrchol současné filmové sci-fi-Galacticu....
Jj, současná filmová sf je na tom pěkně blbě už nějakou dobu, pravda :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“