Seriály

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

Saruman: zvážím to, ale dokud je těch příspěvků tak 5 a pouze od nás dvou, nemá to moc cenu.

Větší důraz na "morální ponaučení" mě také trochu štve, ale jak jsem psal - tak hrozé to není. Zato nepřítomnost scének nesouvisejících s dějem dost vítám; ne, že by byly nějak špatné, či mi vadilo, že člověk některé ani nemůže pochopit, ale přijde mi to jako fajn rozlišovací znak těhle sériálů a kvalita děje to, zdá se, vcelku vyvažuje. A vedlejší postavy jsou pravda slabší (nicméně Bullock je fakticky super - prvních pár dílů jsem si říkal, že mi zjevem i hlasem připomíná ty-víš-koho a on ho fakt mluví on :-D ).

Jinak za nejpovedenější díly považuji Camp Refoogee a Joint Custody, který jsem viděl včera - scény se zhuleným Rogerem a Stanem v obchodě či Stevem hledajícím klíče od auta patří zatím mezi to nejlepší, co jsem v seriálu viděl. A už startuji třetí sérii.


Achjo, zas to tvoje obhajování prvních sérií :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Seriály

Příspěvek od Saruman »

MCZ: V poslední době bys stejného argumentu mohl použit i pro celé seriálové téma...

Také nelituji absence zcestných odkazů. Akorát dějová linie podle mě v mnoha případech není dost silná, aby epizodu sama o sobě utáhla. Rozhodně nejsem pro zradu původního konceptu a kopirování stylu Family Guy. To by skutečně bylo trochu kontraproduktivní.
Camp Refoogee mě příliš nenadchl, i když Hayley byla v tom dílu úžasná. Za nejlepší z druhé řady považuji The Best Christmas Story Never Told a souhlasně s tebou Joint Custody. Roger jako lovec odměn, Jeffův otec a především záchranná výprava za Jeffem samotným - té epizodě se v podstatě nedá nic vytknout.

Někdo ti musí otevřít oči. :-D
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

S potěšením oznamuji návrat seriálu Městečko Heuréka (,Eureka!'). Prozatím jsem našel šest nových dílů a nezbývá než doufat, že budou přibývat.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Carlos píše:S potěšením oznamuji návrat seriálu Městečko Heuréka (,Eureka!'). Prozatím jsem našel šest nových dílů a nezbývá než doufat, že budou přibývat.
Seriál mi přijde stále lepší a lepší. Byť silně lituji odchodu jednoho z hlavních charakterů na začátku třetí série. Hmm, ale teď je tam nový (Tess), jenž též vypadá fajnově. :-P
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tess mě taky docela zaujala. Jsem zvědav na Carterův vztah s ní. Mimochodem, závěr 13. části je skvělý, obával jsem se, že autoři sklouzávají někam, kde by to seriálu neslušelo, ale hodně jsem se spletl (naštěstí!). Už aby byly další epizodky. Doufám, že tentokrát se nebude opakovat přerušení.

Skutečná ztráta, máš pravdu, ve druhé sérii byl skvěle sarkastický.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Seriály

Příspěvek od Zero »

Viděli jste někdo nové díly Červeného trpaslíka?
Co na to říkáte?
Já myslím, že je to dost slabé, oproti ostatním dílům.
Přecejenom, při všech třech dílech jsem se nahlas zasmál pouze jednou. Příběh mi přišel ohraný a myslím, že za těch deset let mohli vymyslet více. Čekal jsem nějaké vtipné narážky na dnešní celebrity, spoustu dobrých přirovnání, jak to bylo ve starých dílech, a viděl jsem jenom seriál bez vtipu. Aspoň že to na konci bylo jakžtakž logicky vysvětlené.

Moje hodnocení: 50%
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Zero: Já ho považuju za důstojné uzavření série. Je to spíš pro fanoušky, něco jako suma sumárum kultu Červeného Trpaslíka.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Zakat »

Já jej neberu ani tak jako regulerní pokračování, ale spíš jako poctu a nostalgii. Takže jsem byl spokojen :-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Seriály

Příspěvek od Zero »

Já to taky neberu jako pokračování, ale přece jenom, zasmát se jednou za tři díly je trochu málo.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Zakat »

To já se zasmál víckrát (scéna s "psaním scénáře" :D ), ale je pravda, že místy RD hraje na trošku vážnější notu...proč ne, mě se líbil i tak.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Seriály

Příspěvek od Zero »

To "psaní scénáře" byla ta jediná scéna, kdy jsem se zasmál. Na druhou stranu jsem se ale při tom zasmál pořádně...ten Rimmer :lol:
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Javor »

Že se jeden neustále neválel za břicho nebyla zase taková krize, problém byl spíše čím se nás tvůrci snažili rozesmát.
Feed your head
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Cesare »

Zkoukla jsem první epizodu Da Qin di guo (The Qin Empire) - a byla naprosto eňo-ňuňová. Už ten úplný začátek s pochodujícími armádami, mrchožravými ptáky slétajícími se na bitevní pole, sčítáním škod a čerstvě mrtvým qinským vojákem, jehož oči nejdou zatlačit, byl epes.
Probírání vojenských strategií, epické řežby, v nichž weiští vojáci kosí ozbrojené qinské děti a ozbrojené qinské děti kosí vojáky z Wei (a strašně se u toho baví), monumentální sbory a spoooousta bojového zápalu... :applause:
Budu si muset co nejdřív opatřit zbytek. :mrgreen:
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Jab »

Tak první díl nové sezóny HIMYM nic moc - začíná mi to připadat podobně otravné jako Přátelé (stylem humoru a rostoucí demencí jednotlivých postav). Big Bang Theory byl ale celkem prima. No, už ale byly i lepší díly.
Nakonec první díl (resp. dvou-díl) House byl výborný. Kdyby takhle měl v budoucnu vypadat seriál, tak bych se vůbec nezlobil. Od teď by měl být House prima doktorem na psychiatrii a rozhodně bych vyměnil Wilsona za Dr. Nolana (Andre Braugher) a Cuddy za Dr. Beasley (Megan Dodds). Zatím asi nejlepší díl, co jsem z tohohle seriálu viděl. :-)

S Eurekou to mám do nové sezóny 4 seriály (resp. případně i pět se South Parkem). Nicméně House má podmínku (jelikož už mě delší dobu přestával bavit - šanci má jen díky výbornému úvodu nové série) a HIMYM podmínku s výstrahou.

Možná to ale i tak ještě budu muset osekat podle kvality a času. :-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Carlos »

Právě jsem dokoukal první tři díly The Unit. Ústřední zápletky celkem ujdou, co mě však vyloženě sere je vykreslení manželek doma coby putěk, které mají stát u plotny (to zkresluji, zde je to trochu emancipovaněji, ale stejně...) a vyčkávat na americké hrdiny, kteří se vrátí (nebo ne) z boje. Nebýt toho, tak je seriál vážně celkem dobrý...

Jinak jsem podnikl výlet do dětství a rané puberty - Kačeří příběhy, Chip a Dale, Robokačer, Conan Dobrodruh ad. :mrgreen: Miluju P2P sítě!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“