Hudba: Hip-hop, Trip-hop a další

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

ЇЯMA

Re: Hudba: Hip-hop, Trip-hop a další

Příspěvek od ЇЯMA »

Heheheh, prej DeFuckTo se chystaj na nový počin.. Doboha.. Jak se na to těšíš? Ty asi jo vid?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Já měl je měl hodně rád, ale když si vezmu, co teď naposledy nahrál Heady (textově lehčí nadprůměr, ale produkčně silný podprůjem) a ze zkušenosti s pokusem Naší Věci, tak snad radši ani nechci vidět výsledek. Je to prostě jen dojení jména. Pro mě jejich éra definitivně skončila, mám to rád, poslouchám to, ale nic podobnýho jako Sólo pro dva nenatočí (byť bych si to hodně přál) a když, tak to bude jen taková parodie na sice inovativní, ale hodně nudný BPM.

666 jsou trance. Je to nostalgie, ale poslechově se mi to prostě líbí.

Co se kvalitního zvuku doma týká - ten Spike, se kterým jsem nahrál track, si postavil studio s MPC a gramcem za 54.000,- a jakýkoli zvuk je naprosto čistý, co se týká nahrání z mikrofónu a díky studiovým (nevím, jak se to přesně jmenuje, ale koriguje to zvuk a ukazuje odchylky oproti čistě studiovému zvuku) ukazatelům je i jakýkoli jiný zvuk na profesionální úrovni. Nicméně ne každý má 50.000,-, natož aby to chtěl cpát do takových věcí, ale u něj to je koníček, když bude chtít, tak se mu ty investice snadno vrátí zpět - stačí vybírat po hodince peníze. Most překypuje rádoby MCs a každý chce mít super zvuk (škoda, že tak moc neřeší kvalitu rýmů) - 500,- za hodinku a jak by se mu to sypalo :-)

Jinak inspirovat co do programů se můžeš u hlavního produkčního mozku 5MCZ, stačí si najet na jejich oficiální stránky a někde se tam bude povalovat odkaz, když trochu zapátráš. Jinak klasik: www.instrumentalky.cz apod.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Hudba: Hip-hop, Trip-hop a další

Příspěvek od ЇЯMA »

Tak sinuze znam. Měl víc takových webů. RAdy pak jsou třeba i na hiphopmp3.cz Já se v CZ hiphopu dřív hodně orientoval ale upadlo to, a asi sem z toho vyrost. Headdy mě vždyckypřišel o niče, DeFuckTo sem poslouchal naposledy v patnácti a i když měli fajn beaty, texty byly uplne mimo.

Trance..? Jo, to je možný.

Tak na djing potřebuješ docela jinou úroven kvality zvuku než na tvorbu. Na pořádnej mix a master potřebujes vybavený studio, to doma neudeláš ani za 200 hadru. MPC a gramofony nedelaj studio, ale tak na hraní si to stačí. Heheh, rádoby MCs překypuje každý město v týhle republice. Jsem vždycky ten kdo je nejvíc vypíská,
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nemyslel jsem, že má jen gramce a MPC, má k tomu mikrofon, repráky, master, odpovídající zvukovku atd. Ale všechno bazarově či přes známé. Nicméně, každý kus konzultoval se špičkami v oboru (tedy co se hip hopu týče).

Mně se líbili DeFuckTo jako celek. Možná chvílema byli zbytečně poetičtí, ale zas tak moc mi to nevadilo. Pořád lepší poetičnost, než děvky, káry, prachy atd...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“