Hudba: Hip-hop, Trip-hop a další

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

xRage píše:Prave som chcel napisat, ze: aj tak tu nikto nepocuva hip hop :D ono dat si nejakeho indy&wich, alebo Oriona, ci z SK produkcie: H16, Vec, Cistychov(ci uz Luza alebo bez), popripade Miky Mora ;)
Vím, o čem mluvíš, z československých záležitostí jsou I&W a Čistychov jednoznačně moji nejoblíbenější interpreti. Docela ještě ujde Moja Reč a staří Jižní Pionýři...
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

A co Manželé?
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tak to už je trochu moc stará škola, ale sem tam si to poslechnu.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

njn moja rec :P a co takto Nazov Stavby? stary dobry hip hop, prakticky vsetko dobre co tu je je z NS ;-)

teraz som si spomenul na Drvivu Mensinu... dobry hit s orionom ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Oriona jsem dřív miloval, teď už je takovej prkenej a ty texty jsou o chlastu, takže dost poklesnul. Názov stavby mi hodně připomíná, hlavně song ,Rodina', starou undergroundovou tvorbu, což je pro mě zcela nejlepší hip-hopová doba vůbec. Pamatuju si na koncert NS u nás a to byla neskutečná záležitost, ještě teď vzpomínám. Jinak od Drvivé Menšiny je skvělý song ,Hraj teraz' - to je snad ta, co máš na mysli.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

hmm, nie myslel som "co tu mame dneska"

preco sa tu k hip hopu stavaju ako ku dajme tomu supaplexu, kua! alebo alkoholu... je pravda, ze orion dost klesol, ale kyum robil dobre veci, ako naprikald "na plazi" bol f pohode, teraz je to vazne na drzku....
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

On Ori byl vážně dobrej, jak říkáš, ale pak prostě měl ranec peněz za hostovačky a asi začal chlastat nebo nějak tak ta pohádka je, v každém případě, když jsem ho viděl u nás na koncertu, tak byl úplně na kaši, byl hrozně dřevěnej a vůbec připomínal šestiletého kluka v hlavní roli Romea na jevišti Národního divadla.

Je docela zajímavé, jak se tu lidi k hip-hopu staví, přijde mi to hodně podobné tomu, jak se stavěli např. Američané v minulém století k blues nebo rock'n'rollu. Docela smutné...
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

jj, este tam narvali nejaky trip hop, co vobec netusim co je... skratka ked uz chcu hadzat modernu hudbu do jedneho pytla, mali tam dat, pop, hip hop, rap, radiovky, ked uz!

teraz sa mi strasne zapacilo Way i Are ci Why you are, ci jak to je od timbalanda, s lil jonom a este jednou holkou... skratka jedna z novych :)

ale takisto nelly furtado tiez nieje zla, jedna z mojich top 10 spevaciek ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nelly Furtado je holka, která měla podle mého názoru už dřív neskutečně veliký potenciál, ale minulá produkce ho neuměla využít, myslím, že to, co nahrává teď, je její vrchol.
Timbaland jsou skvělá instra, ale co se týče lidí, kteří hostují, tam mám celkem vyhraněný názor. Nemám moc rád rapery co vypadjí jako reklama na armyshop a zlatnictví a jejich slovní zásoba je bohatá na -fucker variace. Zrovna třeba Lil' Jon do téhle kategorie spadá všemi body, ale před nějakými dvěma roky jsem ho celkem mohl (asi do chvíle, než jsem dokázal přeložit jeho texty).
Mimochodem trip-hop by měla být hip-hopová instra, která jsou podstatně temnější, pomalejší, obsahují hodně efektů (industrial, jungle, počasí...) a ozvěn, také často přechází zvuky zprava doleva nebo naopak. Zpravidla se do toho nerapuje.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

aha chapem... lebo prvykrat som o niecom takom pocul :lol:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Slowbro
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 6.1.2008 23:59
Bydliště: Nipon
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba: Hip-hop, Trip-hop a další

Příspěvek od Slowbro »

Jsou nějaké fotky z té poslední akce 50Centa v Blavě? Běhám po netu jako fretka, ale nikde nic :-?
****** je **** a ******* je její/jeho ********.
Nechtějte vědět přesné zění.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba: Hip-hop, Trip-hop a další

Příspěvek od Carlos »

Slowbro píše:Jsou nějaké fotky z té poslední akce 50Centa v Blavě? Běhám po netu jako fretka, ale nikde nic :-?
Co třeba Bbarák? To by bylo první místo, kam bych se díval. :roll:
http://www.bbarak.cz/photoreports.php?id=1062
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba: Hip-hop, Trip-hop a další

Příspěvek od Carlos »

IRMA: Tak grime jako celek se nedá říct, že by mi vadil, třeba Kano z Londýna textově ujde a třeba Black Milk je naživo k pomilování - viděl jsem ho na Hip Hop Kempu 2x a pořád neomrzel, pořád dělá neskutečnou šou. Grime je zábavný a dá se říct, že se hodí k téměř jakékoli nehard-core party. Já označuji pojmem 'Nová Škola' to, co se mi nelíbí - jde zpravidla o textové variace na téma: Děvky, chlast, auta, prachy doplněné o sadu výmyslů a celkově lží (viz. Hugo Toxxx - Rok Psa, Orikoule, velká část věcí Pio Squad, některé tracky Moja Reč - byť MR je tak na pomezí, 50% jejich věcí mě většinou zaujme; a prakticky celá rádoby RnB USA apod. scéna - Slim Thug apod.). Třeba Vladimír 518 - Gorila vs Architekt bylo zvukově hodně zajímavý a považuju ho za hodně zásadní počin r. 2008, totéž platí o Moja Reč - Dual Shock, kde prostě jen smíchali peckové věci a funguje to perfektně.

Třeba Supercrooo byli hodně dekadentní a proto se mi líbí - takoví Jedi Mind Tricks v českém kabátě - v poho.

Ale celkově je můj styl syrovost, vulgárnost (pokud není samoúčelová - i pokud je - viz. Necro). Taky mám rád stylové crossovery - třeba Public Enemy & Anthrax, Run DMC & Aerosmith.

EDIT: Od Colea mě zaujal track Bike Rembok Adibas na exklusivně pro 20ers (kde je mimochodem sranda srovnat KOcrew a Supercrooo, zejména Toxxxe). A jinak od Colea za nejlepší považuju Nehas co nepálíš z CD Frekvence P.H.A.T.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Co se syntetiky týče - mám rád Jungle (Aphrodite především, ale třeba i Sly Boogie), občas drumíky (Kamanchi, Pixie), nějaké taneční 90's jsou fajn (666, 2 Unlimited), zřídka potom trance (Darude, DJ Dean, Rocco). U tekna si nepamatuju názvy, ale když mě něco zajme... :-)

U tý tvojí věci šlo o to, že to znělo experimentálně, což je z mého pohledu podstatné. Nebudu ti lhát, ten styl neznám, možná se máš co učit, ale na mě to zapůsobilo.

Trip Hop - DJ Krush je asi nejesenciálnější. Když si ho najdeš na youtube, tak přidružené odkazy jsou rovněž v tomto stylu. Jde většinou o industriální sound, psychedliku, temné samply. Jen málokdy je doplněný rapem.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Hudba: Hip-hop, Trip-hop a další

Příspěvek od ЇЯMA »

Jo tohle. Mě je jedno o čem to je když je to inovativní, tohle je celkem o ničem. Ale I Pio maj celkem dobrý treky některý, hlavně teda starší. MR se dobře poslouchá. Kombinace žánrů mi nevadí pokud to je se syntetikou, třeba ale 20ers a treky s nohavicou (kterej je sám o sobě dobrej, ale s Pio absolutně dementní). Gorila byla zvláštní, ale moc jí neposloucham, wladimir je takovej zvláštní člověk.

Dekadentní? Já bych řekl spíš vtipný a opravdový a o něčem, konečně.

Od Cola je podle mě nejlepší Máš co si chtěl na Kapitánovi, to mě absoélutně rozbíjí. Celkově co on dělá je takovej brutální výsměch.

Jungle mě moc nebaví, nevadí mi, ale neposloucham ho (remix Turisty na Vecovi byl ale peckovej, i ta čeština v tom nezněla blbě), 666? Ty zas uplne nesnášim, jediný co se mi od nich líbí: http://www.youtube.com/watch?v=opEZzF5qQKw jinak je to takový vymletý techno.

Heheh, každopádně se mam co učit. ALe hrál sem si, je to asi nejzajímavější co sem zatim stvrořil. Problem je že doma kvalitní zvuk proste neuděláš.

industriální sound, psychedliku, temné samply.. to přesně miluju. Uvidim.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“