Hudba: Hip-hop, Trip-hop a další

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

PSH - Rap'N'Roll
Po dlouhé době jsou Peneři zpět a s docela povedeným albem. Zvuk je místy dost podobný albu We Conrol od DJ Hyper, jen texty jsou celkem o ničem.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

SiNuHeT píše:PSH - Rap'N'Roll
Po dlouhé době jsou Peneři zpět a s docela povedeným albem. Zvuk je místy dost podobný albu We Conrol od DJ Hyper, jen texty jsou celkem o ničem.
Mě osobně PSH spíš zklamali. Na můj vkus je to prostě takový...moderní. Je vidět, že všechno dělal Trafik, který má new school rád. Richie s Wichem mi vyhovovali víc. Jó, to byly časy 8-)
Texty jsou celkově slabina českého rapu, protože o čem taky mají rapovat? Graffiti, legalizace, mejdany...většinu téhle munice vystřílí každá kapela už na prvním albu. Když pak chtějí vydat druhé, tak jsou trochu na suchu.
Na druhou stranu chápu, že je rok 2006 a že dělají takový album, které poletí u většiny a bude se dobře prodávat. Kdo má rád současný rap, tak se mu to bude nejspíš líbit. Stejně si ale radši pustím mixtape, který před rokem udělal jeden bývalý člen PSH (Dj Richard). Jmenuje se to Zulu Beat Show a je to fakt síla. Grandmaster Flash, Run DMC, Afrika Bambaataa, KRS One....zpátky do dnů
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Ten moderní zvuk mi vyhovuje, je to vůči Repertoáru krok vpřed. Ten byl přeci jen dost "utahaný"...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Repertoár od Penerů patří stále mezi mé srdeční hiphopové záležitosti, jednou za čas si jej vždycky pustím, naproti tomu Orinovy sólovky později a vůbec současné ubírání cz hiphopu mě nelákají ani náhodou (poslední deska, co mě zaujala, byla Time is Now od DJ Wiche). Hádám ale, že k ochutnávce novinky se prostřednictvím jednoho spolužáka popř. nějakého proma dříve nebo později dostanu. Staré časy se už ale nejspíše nikdy nevrátí...
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Sinuhet: jasné, Repertoár je starý pět let a tak tam posun radši být musí, jinak by každý (až na mě a nejspíš MCZe) Penery pěkně pomluvil. Navíc Repertoár produkovali dva zcela stylově odlišní DJs než je Trafik.

MCZ: moje slova, od Wichova Time Is Now a příležitostných mixtapů mě to nějak nebaví. Zlatá doba let 2001 - 2003: Repertoár, Hořký menu, My 3, Cut Thru Mass, Reč Naša, From Amsterdam to Praha...dobrý tip na poslechnutí pro ty, kteří chtějí slyšet jiný hip-hop než ten současný.
Orionovy sólovky mě nezaujaly, s výjimkou skladeb Teritorium (Wichův skvělý beat) a Chudáčci, kde je docela vtipný text.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Wich vydává novou desku v září, tak uvidíme. Ukázky vypadají nadějně.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Před týdnem se mi dostala do rukou deska Až na věky... od Rigor Mortiz (Deph z Chaozzu) a utvrdila mě v názoru, že český hip-hop vůbec není špatný, naopak! Velmi kvalitní (a velmi depresivní) texty, oldschoolový zvuk a silné téma smrti z ní dělá dle mého názoru jedno z nejlepších - a nejen hip-hopových - českých alb 90. let. :whistle: Doporučuju!
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Honza Macek - Ja bych zkusil repovat
Je to úchylné, je to sprosté, je to parodie, ale místama je to i vtipné.
"...a pak začli něco řikat, ale ne třeba jako Leoš Mareš, ale tak, že se to i rýmovalo..."
Navíc to ilustruje, jak se většina dnešní generace dívá na hip-hop. :roll:

EDIT: Osobně mě na tom baví ještě to, že znám kluka, který se opravdu jmenuje Honza Macek. A taky poslouchá rap, hulí trávu, skejtaří - přesně jako hudební Macek (ty ostatní věci naštěstí nedělá :lol: )
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Za poslední cca měsíc jsem (z hiphopu) poslouchal hlavně tyto dvě desky:

Public Enemy - It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back
Četl jsem o ní jen samé dobré věci :mrgreen: . A skutečně splnila má očekávání hiphopové klasiky.

Ghost Dog: The Way of the Samurai - OST
Skvělý soundtrack ke skvělému filmu. Hrají hlavně RZA/Wu-Tang Clan. Prokládáno citacemi ze Samuraiského kodexu. Skvělé :-P.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

MCZ píše:Ghost Dog: The Way of the Samurai - OST
Skvělý soundtrack ke skvělému filmu. Hrají hlavně RZA/Wu-Tang Clan. Prokládáno citacemi ze Samuraiského kodexu. Skvělé :-P.
Tenhle film miluju! Díky němu jsem se před třemi lety seznámil s Bušidem :-) Soundtrackové CD je dobré, dalo se vůbec sehnat v ČR? :shock: Kdybych si ho byl nedovezl z ciziny, tak bych měl kulový.
Vyzdvihl bych především tracky Strange Eyes (Sunz of Men, 12 O'Clock & Blue Raspberry), Samurai Showdown (The RZA) a Walking Through the Darkness (Takitha - lehce vtíravé, ale pěkné). Doporučuji i ostatním, přinejmenším film!
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Geralt: jo ty jsou všechny moc dobré, zvláště Samurai Showdown z úvodu filmu, přidal bych pak ještě Cakes ;-).
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Poslouchám Portishead... a na disku se mi válí Massive Angel, ale ještě jsem to neslyšel.
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Já hip hop poslouchám, a vážně mi nevadí :-D . To že se to někomu nelíbí, chápu, ale ona z části medializovaná, z části z hlav těch, co hip hop neslyšeli(nebo jen jeden track) teorie, že je to jen motherfucker brother nigga, jelkem blbost. Připomíná mi to jeden článek, myslím, že to bylo něco s Nigga lookem apod. Byla to sice docela sranda, ale snaha si představit toho, kdo to psal, byla docela...humus.
Já jsem českej poslouchal dřív víc...teď něco Francouzskýho(není ho tolik), ale hlavně USA. Wutang, public enemy, beastie boys jsou klasika. Znáte třeba R.A the Rugged man, Demigods, Army of the Pharaohs, 7l and Esoteric atd??(ačkoliv se poslední 3 trochu prolínaj :-D )
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Z velké části jsem hip-hoper, ale v poslední době mě celkem vzal starý punk jako třeba The Clash, The Vibrators, The Buzzcooks. Fakt doporučuju!!!
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

Prave som chcel napisat, ze: aj tak tu nikto nepocuva hip hop :D ono dat si nejakeho indy&wich, alebo Oriona, ci z SK produkcie: H16, Vec, Cistychov(ci uz Luza alebo bez), popripade Miky Mora ;)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“