[Sigil] Recenze: Icewind Dale II

Zde můžete diskutovat o článcích uveřejněných na Sigilu a na příbuzných stránkách.
Zamčeno
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

[Sigil] Recenze: Icewind Dale II

Příspěvek od MCZ »

Icewind Dale II
autor: Ajantis
Nejvyšší pohoří Faerunu - Páteř světa - se majestátně vypíná na jeho severním okraji a shlíží dolů na celý kontinent. A zatímco čas plyne, střídají se impéria, zanikají a vznikají nová města, z poddaných se stávají vládci a z pánů otroci, ono stojí klidně a nehybně. Ne nadarmo se mu přezdívá Hradba. Odděluje poslední velká obchodní města, Luskan a Mirabar, od Planiny ledového větru na severu, která je z druhé strany chráněna, ale taktéž omezována Mořem plovoucích ker. Je to svět sám pro sebe. Kolik už se tady odehrálo konfliktů, které mohly změnit tvář celého Faerunu, ale nikdo na jihu o nich ani nezaslechl. A už zřejmě neuslyší - všechny byly nakonec přikryty závějemi sněhu. Poslední velké činy měnící letopisy říší se tu udály před pár desetiletími, ale dnes už si o nich povídají maximálně pamětníci u krbů v nečetných hospodách. Leckdo už si ani není jist, je-li to vůbec pravda. Sníh oplývá obdivuhodným darem zapomnění....
celý článek

Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2146
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Moc pěkná recenze, holt jako všechny Ajantisovy, asi je to tím jeho podáním. Tentokráte mám ale drobné výhrady k interpunkci, občas jsou ta souvětí až příliš dlouhá a mám pocit, že i někde čárky chybí. Co třeba tady: Odděluje poslední velká obchodní města, Luskan a Mirabar, od Planiny ledového větru na severu, která je z druhé strany chráněna, ale taktéž omezována Mořem plovoucích ker.

Mám takový pocit, že za "ale taktéž omezována" by měla být taky čárka, jedna se o vsuvku ne?
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo:-P

Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3188
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Arian: "ale taktéž omezována" není ve vztahu k předchozí větě ("je z druhé strany chráněna") větou vedlejší, takže čárka za ni afaik nepatří.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]

Zamčeno

Zpět na „Diskuse ke článkům“