Zaklínač (sorcerer)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Danča »

Hraju za zaklínače. Chci hrát sólo, ale asi to nepůjde. Jsem ve vězení a jsou tam golemové imunní na magii. Jde golemy obecně nějak magicky zdolat? Myslela jsem, že jsou zranitelní ohněm, tak jsem na ty ve vězení posílala ohnivou kouli, šípy a nic :cry:
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Razfallow »

Máš tři možnosti jak zabít nepřítele s magickou odolností:

1) snížit jim magickou odolnost kouzlem a pak je usmažit jinými kouzly.
Zeslab odolnost - 5. level, sníží odolnost o 10% + 1%/úroveň
Proraž kouzlo - 6. level, sníží odolnost o 1%/úroveň
Pronikni štítem - 8. level, sníží odolnost o 10% + 1%/úroveň

2) použít vyvolané postavy

3) zabít je zbraní

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Lucates »

neda sa pouzit aj kuzlo Melfovy Drobne Meteory? :think:
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Razfallow »

To lze zařadit do 3.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Danča »

Díky, díky moc :-P
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Zaklínačova kouzla

Příspěvek od Field Mouse »

Zaklínač je moje nejoblíbenější povolání a docela by mě zajímalo, jaké mu dáváte kouzla, neboť když člověk jednou špatně zvolí, tak mu tam ten odražený obraz nebo přítelíček bude strašit navěky :)

Toto je výběr mého zaklínače aktuálně na 18 lvl:

1. úroveň: Magická střela, Barevná koule, Strašidlo, Přátelé, Určení
2. úroveň: Aganazzarův žár, Hlas, Odolej strachu, Rozmazání, Zrcadlový obraz
3. úroveň: Melfovy meteory, Ohňokoule, Rozptyl magii, Spěch
4. úroveň: K-kůže, Nepříjemnosti, Tajné slovo, Ohňoštít
5. úroveň: Kouzelný štít, Odolnost na kouzlo, Smrtimrak, Zlom,
6. úroveň: Kouzlo smrti, Ochrana před m-energií, Ochrana před m-zbraněmi
7. úroveň: M-meč, Odvracení kouzla, Pořadač kouzel
8. úroveň: Pronikni štítem, Veselé vadnutí
9. úroveň: Řetězová eventualita

Až na výjimky, jakými jsou Barevná koule, Strašidlo, Hlas a Ohnivý štít používám, nebo jsem v průběhu hry používal celkem často všechny kouzla, které postava znala.
Jediným menším zádrhelem byl nedostatek ničivé síly v soubojích před vynálezem Vadnutí, tak nějak jsem počítal ještě s Ohnivým šípem, ale ten poznám až na 22 lvlu, když už mi bude přímo velmi užitečný.
A velmi mě potěšila investice do Přátel, kterou jsem zkusil, při těch slevách s charismem 25 a dobrou pověstí bych si mohl koupit celý Faerun :)

Pokud máte nějaké návrhy, jak set kouzel vylepšit, nebo máte zaklínače, který má úplně jiný styl hraní, rád si vše poslechnu a přečtu.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínačova kouzla

Příspěvek od Mecker »

No zaklínače nemám, ale kouzla bych si osobně navolil jinak.
Úroveň 1. Vše je dobré, až na to Strašidlo, jeho využití není až tak časté, volil bych raději mezi Spánkem, Znám osobu, nebo případně Barevnou spršku či Sádlo. A Určení není také příliš v BG2 nutné (Brýle určení, vysoké levely-učení).
2. Hlas je sice užitečný, ale kolik nepřátelských kleriků kouzlí Ticho (a Matká úlu, či podobný Beholder také není zrovna všude)? A nakonec stejně budeš mít Amulet moci. Odolej strachu je zbytečnost, když máš kněží, kteří toto kouzlo mají na 1. úrovni. Ostatní kuozla jsou jasná klasika.
3. Nemám co bych dodal, až na Spěch který je v pozdější fázi hry, kdy mají všichni Boty rychlosti, zbytečný. Možná i Rozptyl magii bych nechal raději kněžím, kteří mají více naučených kouzel.
4. No, nepříjemnosti jsou sice dobré, ale já raději volím Emoce. Zbytek je normální.
5. Tady už začínají pořádné ochrany a je těžké volit mezi jimi a útočnýmy kouzly. Takže dle gusta.
6. Celkem dobrá volba na ohled omezeného počtu kouzel.
7. Dobré, až na Odvrácení kouzla. Past na kouzla z Hole mágů je přeci jen lepší. Na místo toho cokoliv jiného, možná Zpožděnou výbušnou kouli :think: .
8. Zde bych taky nedával jinak.
9. Hmm tohle je spíše z mého pohledu takové "machrovní" kouzlo mocných mágů, které jim dá možná pár kol života navíc. Tady bych volil kouzlo dle tvého zaměření a stylu hraní. Nebo některé kouzlo za zásluhy.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínačova kouzla

Příspěvek od sevencreature »

Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínačova kouzla

Příspěvek od Bhaall »

Hmm já ted začal dost používat věštírnu 8-) fajnový kouzlíčko...btw boty spěchu jsou k hovnu...nepřidávají utok, narozdíl od kouzla...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zaklínačova kouzla

Příspěvek od Field Mouse »

- Hlas jsem dal proto, abych mohl dát amulet moci i jiné kouzelschopné postavě (družina se nakonec vyvrbila tak, že kouzelschopní jsou všichni), nenapadlo mě, co z tý druhý úrovně vybrat jiného, přišlo mi to všechno dost chabé.. i když je pravda, že jsem ho doteď ani jednou nepoužil :)
- Spěch mi přijde super, dává ten útok navíc, což je hlavně na začátku hry cool. Navíc je to kouzlo, které chci v případě dispelnutí moct kdykoli obnovit, takže se k zaklínačovi podle mě docela hodí.. Lepší než zpomalení, které mi obvykle stačí zakouzlit jen jednou, a obstará ho proto nějaká lamka typu Jan nebo Imoen.
- Rozptyl magii dávám preventivně všem možným postavám, člověk nikdy neví (teda ví, ale stejně :) ), kdy mu jaká potvora sešle na Anomena něco typu držení. Navíc je to kouzlo, které můžu chtít seslat víckrát za souboj a pokud možno ho sesílat hodně rychle, k čemuž se dobře hodí právě zaklínač ve Vencově róbě. Ze stejného důvodu tam mám i tu odolnost na strach. Možná by sice byl místo rozptylu lepší Ohnivý šíp, ale politika "víc postav schopných roptylovat - víc radosti" mi taky nepřijde špatná :)
- Emoce jsou dobrý nápad, u takovýchto kouzel mě vždycky štvalo to, že soupeři hodí záchrany a kouzlo bylo na dvě věci.. nicméně proti hloučku nepřátel typu zabiják to asi bude dobré, kombo pár Emocí v pořadači vypadá velmi chutně až zabijácky. Taky je pravda, že Nepříjemnosti jsou jednorázové kouzlo, takže se k zaklínači moc nehodí, zakouzlí je support lamka Imoen nebo Jan (teda alespoň předpokládám, že to není kumulativní, jinak by to byl pořádný hukot, eventualita trojitá nepříjemnost, kvílení bánší a papa :lol: ).
- Zpožděnou výbušnou kouli jsem nikdy moc nepochopil, občas se mi stávalo, že jsem takovéto typy kouzel poslal k nepřátelům a ony nevybuchly.. Jinak Past z hole je fajn, ale hůl nepoužívám, protože mi hrozně kazí hru. Je to zbytečně silný předmět a kdykoli jsem jej zkusil, tak jsem podlehl pokušení a možnost neomezené neviditelnosti nehorázně zneužíval... prsten do Hory osudu bych asi nést nemohl :)
- Řetězovou eventualitu jsem dal, abych měl něco veselého na silnější nepřátele odolné na magii, když dám vidím nepřítele - 3x pronikni štítem, tak se bojuje mnohem líp. Podle mě je to dost ultimátní kouzlo, které si může člověk hodně dobře a variabilně připravit, pokud tuší podstatu svého budoucího nepřítele. Navíc je s ním občas sranda: "Anomene, rychle mě klepni tím cepem věků přes kamennou kůži, potřebuju nutně zranit na spuštění eventuality a ty hloupé potvory nemaj elementální útok!" :-D Ale uznávám, zastav čas nebo past na kouzla se asi jako první kouzlo 9. úrovně hodí víc.
A speciální kouzlo jsem zvolil Dračí dech - pro tu super animaci :)

Jinak díky za názor! ~
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Zaklínačova kouzla

Příspěvek od Borg »

Za zaklínače hraju často takže bych dal toto:
1.)bych nechal až na strašidlo a tam bych dal také barevnou spršku, nebo když chceš hrát sólo hodí se ochrana před zlem
2.)tady není moc co vybírat takže si dej co chceš, ale myslím, že tam byl melfitův kyselinový šíp a ten používám na troly, možná i pavučina...
3.)Souhlasim, ale rozptyl magii...no fakt bbych tam dal ohnivý šíp
4.)K-Kůže, tajné slovo, ledová bouře a vyvolání pavouků se dá používat dost dlouho...
5.)Zlom, smrtíví mrak a zbytek jw na každém...
6.)Kouzlo smrti a zbytek sem volil jak se mě chtělo...
7.)M-Meč, pořadač kouzel, khlebnův ochraný šleh?
8.)Vadnutí, zbytek je na vás, ale mě se vyplatil symbol omrač, ale ten zas může umět každej klerik
9.)Dračí dech
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Field Mouse »

Tak mě ještě napadá... je vůbec zaklínačovi na něco ta jeho "INTELIGENCE"? :)
Vědění má stejně slabé, kouzla se naučí tak jako tak...
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Razfallow »

Inteligence je nutná k sesílání kouzel ze svitků a používání hůlek, oboje vyžaduje inteligenci 9 a vyšší.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Resurrection
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 2.10.2005 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Resurrection »

Zaklínač je vtipné povolání v tom, že ke svým schopnostem nepotřebuje vůbec žádnou vlasnost. S int/wis/cha na minimu ma stejne kouzel a stejne seslani na den jako s 25 ve vsem. Con na 16 je max zivotu a tim to hasne. Sila zcela k nicemu a dex po vetsinu casu taky... Wis 16+ se hodi na Wish nicmene, coz je docela podstatna vec. Cha zase na reakce NPC a obchody, ale v BG2 stejne na zacatku sezenes Ring of human influence... Int pak jedine na Mindflyery (tzn. v nasobku 5 +1). Jak receno lore je slaby i se vsim na max. Je to mozna trochu skoda a celkem me prekvapilo, ze neexistuje mod, ktery by Zaklinace v tomhle nejak menil. Ale zase clovek nemusi rollovat jak blazen a nejakych standardnich 85 +- padne po par rerollech vzdycky.

Kazdopadne bych doporucil Refinements, protoze Sorcererovi novy HLAs jsou opravdu kruty a davaj tomuhle povolani novej rozmer :D
Secrets are power.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Welwet »

docela se divím kde tady máte blesky ,ohnivou kouli ..magickou střelu a celkově kouzla na ničení...ale protože jsem jsem nikdy nehrál sólo tak nevím no :)
ale mě připadá ve všech IVD BG nejdůležitější ohnivá koule...prostě na ten level nejničivější a nejlepší kouzlo..
i při silnejch příšerách a požději to docela zvládá..
ale asi jsem na to docela neskušenej :))
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“