Zaklínač (sorcerer)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Field Mouse »

Pro zaklínače jsou díky jeho systému kouzlení obzvlášť vhodná kouzla, která chce kouzlit vícekrát za bitvu - jednorázově zraňující jsou tedy jistou volbou, neboť to se v bitvě nikdy neztratí.
Ohnivá koule je určitě super, s obrovským potenciálem pro powergaming :-) Nebo v kombinaci s ochranou před ohněm.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Welwet »

jak říkám protože jsem moc nehrál sólo,...vždycky měli přednost destruktivná kouzla před mysl zmamujícíma a jinačíma...
stejně jako štíty,ty jsem dával jen když jsem nevěděl co...potom jsem ještě dával prolomení ochran a kouzla co podporujou...
ale na 1. místě jsou vždy útočný .-D
Obrázek
ЇЯMA

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od ЇЯMA »

Já si liboval v omamujících, když někoho znehybníte nebo ovládnete, je to největší zábava. A taky Irenicus style: zkamenět a melfův šíp :lol:
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Welwet »

ЇЯMA píše:Já si liboval v omamujících, když někoho znehybníte nebo ovládnete, je to největší zábava. A taky Irenicus style: zkamenět a melfův šíp :lol:
na skřety orky,průměrné příšery nepotřebuju zmámení....rači je rovnou zničím ,nebo se vyrovnám normálně ručně..
na co později fungujou kouzla na vůli,mysl matoucí,zmamující ,znehybňující a já nevím co vše je..
moc příšer co by odolali firebollu není ,..odolá třeba golem,zlodějové co možná uspějou na hod...ale drakové,upíři a celkově silnější potvory to skolí....proto nemám moc rád kouzla na vůli..ale určitě se hodí a každej má hold jinou taktiku no ...
Obrázek
ЇЯMA

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od ЇЯMA »

Jasně, otázkou je jestli tě baví donekonečna házet firebally nebo si zablbnout s rozloženim, ovládnutim, drženim, bránou a kdoví čim ještě. A navíc, přesně proto tam je kouzlo Sniž magickou odolnost. Amatére :lol:
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Welwet »

ti dám amatéra..rozložení není kouzlo na mysl a není ani nijak mysl ovlivňující,stejně jako házet snížení magické odolnosti na silnější příšery je taky dost nemožný..(verzí je několik),a taky každá jinej účínek..takže si přesně nepamatuju..(nebo si to pletu s IWD?)
stejně jako jsem nesnížil odolnost žádému drakovi ,ani irenicovi atd..
když už tak prst smrti,lepší jak rozložení..;)
Obrázek
ЇЯMA

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od ЇЯMA »

Řikam, neni nad to si s tim zablbnout, nesmíš to brát tak vážně.. rozložení neni kouzlo na mysl, ale je zábavné, a co máš nemožný na házení snížení odolnosti? Na draky třeba funguje skvěle.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Field Mouse »

Snížení odolnosti je super na potvoru jako je drak, ale je úplně na houbelec proti skupince pěti golemů.
Rozložení mi přijde dost chabé, hlavně proto, že může zničit předměty cíle, což naštve.
A fireball? Ten používám jen proti skřetům v Irenicově dungeonu, pak už je to hrozně slabé kouzlo (pokud s ním člověk necheatuje) - třeba zpomal, emoce apod. jsou mnohem lepší.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Welwet »

no firebll je stejně jako většina útočných kouzel na level až do maxima myslím 20.a háže si na útok myslím 8 ......potom jsou jěště kouzla co udělaj max 25x8...atd...ale i tak je to podle mě nejlepší kouzlo který jsme používal celou hru....
na draky se mě právě moc nepodařilo snížení odolnosti,hodů atd...
když už drak tak to řeším manuálně,když to nejde naházím kouzelníkum fireballi ,prohážu to a jestli neumře stačí jedna pecka a není co řešit..:)
Obrázek
ЇЯMA

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od ЇЯMA »

Házet na příšery dokud mě neviděj je srabárna, zásadně to nedělam. Jo, pak ještě na draky taky vyčarovat si Ochranu před zlem a párkrát za sebou bránu a tak a mezitim ho mlátit (manuálně :) ).
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Tarreb »

Btw, zaklínač byla první věc která mě na BG2 zklamala-naivně jsem čekal zaklínače jako od Sapkowského, a zatím nějaký kvazimág...
Ach ty časy když jsem poprvé vybíral postavu :cry: :cry: .
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb: Což ale není chyba BG, nýbrž překladatele. Taky bych raději Geralta : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od 90210 »

ja jsem hlavne vubec nepochopil, proc byl sorcerer do BG2 v rozporu s pravidly implementovan, kdyz se jedna defakto jen o prevleceneho maga, pro ktereho je navic k dispozici hromada nevyuzitych kitu, jako treba abjurer. osobne me nejvic sedi klasicky vyber povolani z bg1, mene je nekdy vice.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Welwet »

jasné,ten má do mága hodně blízko..:D
no tady jde o to že on té edici myslím ani není ne? nebo jsou tam ,v edicích se neviznám,ale v bg celkově je to hodně jinak udělané,
v iwd2 už má hodně velkej smysl a je jinak udělanej ,padne tam..
ale furt tam pár rozdílu je.. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od PostTrauma »

90210 píše:...osobne me nejvic sedi klasicky vyber povolani z bg1, mene je nekdy vice.
V PS:T máš jen 3 povolání a jak je to skvělá hra : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“