Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od PostTrauma »

V IWD je pár dobrých kopí, nějaké +4 a +5, ale hole jsou lepší, řekl bych. Obzvlášť Přízračná hůl +5, kterou se dá útočit na dálku.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Tarreb »

Welwet: Kdo je to ten Sturm?

Jinak hrdinové z Řeckých Pověstí a Bájí kopí požívali běžně. A Hérakles používal kyj a to nebyl ani druid.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

ty neznas Sturma Ostromeca...? nic ti nerika Dragonlance ?? coze ? =oD

hele reknu ti to takhle..je to trochu off..
ale za celej zivot jsem precetl blesk, maxi psa Fika, kacera donalda a Dragonlance...(posledni dil teda ne..)
....bavilo me to tak ze jsem precetl jednu tu knihu za jeden .. dva dny =o)
nejsem vubec ctenar ale me se to rozhodne libilo..melo to vetsi stavu nez warhammer ..moonshae..(nebo jak to je ?) a podobne prkotiny..aspon podle me..
tak jako ze se proste vcitis no...ja jsem mozna dost jednoduchej ctenar ale mel by jsi si to nekdy precist :naughty:
Obrázek
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Tarreb »

Heh, se mnou to bude těžší. Já čtu hodně, ale mám averzi k zahraničním autorům kteří píší podle herních světů. Jediné co jsem z tohoto kdy přečetl byl Salvatore a jeho Drizzit. Navíc těch knížek z Dragonlance je moc moc (30-50? :?: ) a IMO je to prostě moc- mám nejraději trilogie a pentalogie, když je toho víc, tak mi to přijde podezřelé.

Přečtu si to jen, pokud mi to koupíš ;-)
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

to s tim koupenim myslis vazne ? =oD...a rovnou pivo a byt by jsi nechtel ? =oD....
hmm...tech knich je spousta...ale vice mene mylsim ze prvni a hlavni kniha byla nebo jsou Draci jarniho usvitu....zimniho vanku nebo tak nejak...az po leto..=o)
kazdopadne konec ott...ale jak chces me se to libilo a bohuzel to bylo opravdu jedine co jsme zral...tot muj nazor..=o)
Obrázek
muf16
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 24.11.2010 7:40

Útočnost zbraní a obranné číslo

Příspěvek od muf16 »

Dobrý den, mám dotaz ohledně úročnosti zbraní či kouzel a obranného čísla ve hře Baldurs Gate 2. Mohl by mi někdo logicky vysvětlit či rozepsat útočnost, která je lepší, učinnější apod. Třeba rozdíly útoků 2k4 nebo 1k8 1k10 ?? Kdysi jsem BG hrál a věděl jsem rozdíl, nyní tak po 5 letech jsem ho opět nainstaloval a po hrách, kde je damage přímo rozepsán jsem tuto útočnost opoměl. Ještě otázka, jestli obranné číslo je lepší mít vyšší či naopak nižšší.

Velmi děkuji za Váš čas a ochotu mi pomoci.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Útočnost zbraní a obranné číslo

Příspěvek od Field Mouse »

- 1k4, 3k10 atd. jsou českými překlady anglického 1d4, 3d10 atd. Znamená to 1 hod kostkou o 4 stěnách, 3 hody kostkou o 10 stěnách (anglicky dice)
- například damage bastardu 2k4 znamená dvakrát hod čtyřstěnou kostkou a tím pádem zranění 2-8 s tím, že největší pravděpodobnost je hodit 5 (pravděpodobnost 1/4) a směrem ke krajním hodnotám se pravděpodobnost snižuje. Pravděpodobnost, že padně 2 nebo 8 je 1/16. Třeba takový dlouhý meč, který má damage 1k8 (jeden hod osmistěnou kostkou) má oproti tomu stejnou pravděpodobnost, že padne jakékoli číslo od jedničky do osmičky.
- OČ je lepší nižší, stejně jako THAC0. Při útoku hodíš dvacetistěnou kostkou, když je číslo, které ti padne vyšší nebo rovno rozdílu THAC0 útočníka - OČ obránce, pak jsi zasáhl. Bez ohledu na OČ a THAC0 je pak při hodu 1 vždy kritický neúspěch a při hodu 20 kritický zásah (při specializaci na jednoruční či dvouruční styl je KZ i při hodu 19)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Útočnost zbraní a obranné číslo

Příspěvek od valcik »

..už len dodám, že rovnaký systém platí aj pri kúzlach. Ak má kúzlo uvedený účinok 1-4 na úroveň mága, potom mág na úrovni 10. zošle toto kúzlo s účinnosťou 1x10 až 4x10, teda 10-40 bodov poškodenia.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Lucates »

Co je lepsie pre paladina? dlhe mece alebo obojrucaky?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Field Mouse »

To záleží na družině. Pokud máš dost válečníků, kteří poberou nejlepší zbraně tak, že ti na paladina zbude už jen ten paladinský meč od Firkraaga, pak ber obouručák (který nedává skvělé damage, ale má hezké využití proti nepřátelským mágům).
Pokud chceš dát paladinovi maximální výbavu tak, aby byl co nejsilnější bez ohledu na zbytek družiny, tak bych pro něj volil (ostatně jako pro jakoukoli válečnickou postavu) katana + kladivo a jel na Zuřivost nebes + Crom Fayer (v levé ruce), případně na Cep věků + Crom Faeyr. Pokud máš hodně velkou sílu, pak se místo Crom Faeyru může vyplatit Belm, který je sice jen stimicar +2, ale dává útok navíc (což může být víc damage než Cromův bonus za sílu).
No a co se týče otázky obouručák vs. dlouhé meče, pak asi ten Firkraagův obouručák, dlouhé meče jsou v pozdější fázi hry poměrně suché.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od PostTrauma »

Jelikož v BG2 je Holy Avenger obouručák, tak obouručáky. Ale to je asi tak jediný argument : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Lucates »

Alebo si dam dlhe mece a vezmem do druziny este toho dalsieho Paladina, co pouziva Crasomyr...ak si dobre spominam...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Field Mouse »

Taky samozřejmě záleží, jestli máš v partě Minsca, případně Sarevoka, kteří jsou tak nějak obouručákoví - alespoň jedna postava, která proti klepetnatcům (a podobným psychopotvorám a psychomágům) mává Lilarcorem a později proti mozkožroutům tou jejich psionickou čepelí se totiž celkem hodí. A taky jestli chceš s palachem používat střelné zbraně - při dvou zbraních by to vyžadovalo neustálé přehazování v inventáři, což se 99% lidí nechce dělat.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Lucates »

Nechcem vyuzivat strelne zbrane...ale chcem mat palacha so stitom, tak si dam tie dlhe mece, ktorych je v BG dost...uvidim dokedy ma este bude bavit IWD, na BG sa netaha...
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od valcik »

Pri obojručákoch je ešte jedna výhoda, postava sa dá vytrénovať na obojručné zbrane. Kritický potom padá častejšie (pri hode na útok 19 a 20) a okrem toho, postava získa bonus k rýchlosti zbrane.

edit:
Paladin ale získa toľko špecializácií, že ho pokojne vyškolíš aj na tri zbrane súčasne.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“