Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Hm, já vždycky myslela, že katanou probodávat JDE :-? (chichi, to mi připomíná jednu diskuzi na addonu, kde jsme myslím řešili případ, že se někomu povedlo probodnout někoho holí :lol: :lol: :lol: )
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit píše:Hm, já vždycky myslela, že katanou probodávat JDE :-? (chichi, to mi připomíná jednu diskuzi na addonu, kde jsme myslím řešili případ, že se někomu povedlo probodnout někoho holí :lol: :lol: :lol: )
no, mne se to nepodařilo, ale raději to doma ještě zkusím;)

pocitově mi totiž katana sedí nejvíce;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: Ad backstab: v BG II je to řešené tak, že backstab jde s každou zbraní, kterou může používat zloděj. A tím myslím čistý zloděj. Tj. jakmile je v popisku zbraně napsáno, že ji a) nemůže používat zloděj nebo b) může ji používat jen určitá postava nebo povolání - třeba Scarlet Ninja-To pro mnichy (a třeba původně Valygarova katana - ale to bylo v mám dojem Baldurdashově fixpacku opraveno), tak to nejde.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

sevencreature píše:Vallun: Ad backstab: v BG II je to řešené tak, že backstab jde s každou zbraní, kterou může používat zloděj. A tím myslím čistý zloděj. Tj. jakmile je v popisku zbraně napsáno, že ji a) nemůže používat zloděj nebo b) může ji používat jen určitá postava nebo povolání - třeba Scarlet Ninja-To pro mnichy (a třeba původně Valygarova katana - ale to bylo v mám dojem Baldurdashově fixpacku opraveno), tak to nejde.
já vím, že to nejde (skoro určitě) ale protože je BG komunita mimořádně softwareově gramotná, tak jsem přemýšlel, jeslti náhodou někdo neudělal nějaký mod, který by to měnil;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Katanami samozřejmě probodávat lze (mám i důkazní screenshot :-) ).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

No, tak já jednotlivé styly vybírám podle postavy a zbraní, který bude nosit. Pro někoho s možností 2-3 bodů do boje se dvěma mu obvykle dávám 2 zbraně, por někoho, kdo použije luk apod. většinou obouruční, meč a štít obvykle jedný postavě, která pak používá s prakem/jednoruční zbraní(tady to bejvaj klerici). Navíc postav s bojem se dvěma taky reguluju tak, aby každej měl co do offhandu(co se vyplatí). Většinou u mě má jeden řezník boj se 2, 2. jak kdy(záleží na povolání), pak Klerik(u Anomena nej) FoA/Prak vyhledávání a štít(dle potřeby). No, Jan má boj se 2(Kundane + Katana/Torgals Claw). Mágové většinou hole(BBoD), pokud je to dual(Nalia), tak k tomu Gaesen.
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
azbest-Lovec nemrtvych
Sigilan
Příspěvky: 87
Registrován: 4.3.2006 9:40

Příspěvek od azbest-Lovec nemrtvych »

moj najoblubenejsi obojrucak je Strieborny mec alebo dlhy Hviezda dna. len ma stve obmedzeny vyber sekier v SoA :cry:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

SoA: Jak to? Seker je tam přece docela dost :think: - Azuredge, Stonefire, Frostreaver,... - celkem dobré zbraně IMO (nemluvě o AoU ve WK).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

A já si pro charnama beru často sekery v dojmu(víc než dojmu), že seker je po SoA dost. Kyselej mráz a Kamenej oheň jsou fajn, je k nim hodně rychlej přístup, elem. dmg je fajn na mágy, Azureedge taky člověk "najde" brzo. A člověk očarování větší než +3 nepotřebuje, Gax je minivýjimka...
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
azbest-Lovec nemrtvych
Sigilan
Příspěvky: 87
Registrován: 4.3.2006 9:40

Příspěvek od azbest-Lovec nemrtvych »

no v tych skratkach sa ja nevyznam, hral som len v cestine, v anglictine som troska lama. mal som na mysli, ze ja vzdy mam len kamenny ohen +3, kysly mraz +3, vrhaciu co sa vracia do ruky (da sa najst v stokach u lotrov) a azurove ostrie (s obmedzenym pouzitim). az v tobe sa da potom najst sekera neustupnosti. ine som nenasiel , co by stali za zmienku.
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

No, seker třeba není moc, ale jejich kvalita+přístupnost to nahrazuje. Třeba Long swordů je dost, ale většina je +2, což na golemy/démony apod. nestačí a meč rovnováhy je takovej nejistej, ale pěknej :-D .
Málo mi přijde třeba Halberdů, tam se těžce prokousáte k tý co má Patrick, koupit si můžete snad jen 1, ale občas může mrzet bod INT. No, kvalitních je jich dost, ale všechny 3 v underdarku jsou fajn, ale člověk je neutáhne(dračí dech, coby nej zbraň na Demilichy, Vlna a pak ta démonova ;-) ).
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
azbest-Lovec nemrtvych
Sigilan
Příspěvky: 87
Registrován: 4.3.2006 9:40

Příspěvek od azbest-Lovec nemrtvych »

no Vlna je paradna zbran. skoda len ze halapartne s kopiami a dykami su moje najneoblubenejsie zbrane :lol:
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

azbest-Lovec nemrtvych píše:no Vlna je paradna zbran. skoda len ze halapartne s kopiami a dykami su moje najneoblubenejsie zbrane :lol:
Kopí moc nemusím,ale s tím zbytkem bych si dovolila nesouhlasit 8-) .Halapartny i dýky jsou ve správných rukou moc dobré ;-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
azbest-Lovec nemrtvych
Sigilan
Příspěvky: 87
Registrován: 4.3.2006 9:40

Příspěvek od azbest-Lovec nemrtvych »

teraz som prvy raz zacal pouzivat s janom bumerangovu dyku a je to celkom prakticke zistujem :shock:
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

azbest-Lovec nemrtvych píše:teraz som prvy raz zacal pouzivat s janom bumerangovu dyku a je to celkom prakticke zistujem :shock:
Je poněvadž má tato dýka vysoké poškození.Lepší je jen Dračí zub+3 8-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“