Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

Ty jo...mam tady par lahodnych otazecek,..jsou dost OFF...ale lepsi tema jsem fakt nenasel =o)

- ta dovednost (tusim) jmenuje se to zachazeni dvourucni zbrani, vztahuje se to na i luk,kus atd ? =o)
a tetka ty off,bohuzel nenase jsem lepsi topiky..
- co dela 19 obratnost oproti 18 ? nikdy jsem si nevsim moc rozdil..
- da se nejak zmenit vzhled postavy elfa? na nejakou lepsi...nekde jsem to o tom cetl, bohuzel uz si to nepamatuju =o(
Obrázek
Uživatelský avatar
Ypsilon
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 21.1.2010 20:32
Bydliště: Kopcany(zahori)Atriaky(Ba)

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Ypsilon »

no 18 nieje veliký rozdiel od 19...pokiaľ viem tak bonusy dostávaš pri párnych číslách...čiže by 19 je od 18 lepší tým že je bližší k 20...aspoň čo som si všimol ja...inak by v BG...v normálnych Dračku by ti to dávalo bonusy k hodom(napr.: k atletike a tak-konkrétne u obratnosti)
Zivot je len hra ktoru nikto zivy nevihra.
Ked prohravas je nacase zmenit pravidla!!!
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

jasne...prave proto se ptam, jestli ma smysl hrat elfa kterej vypada jak vietnames nebo normal humana..=o)

ale verim ze to mozna bude mit nejaky ten bonus..jinak by to tam nedavali =o/
Obrázek
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Dremoran »

Pokud se ptáš na tabulkové hodnoty, tak úplně nejlepší bude, když ti odpoví tabulky v manuálu. Pokud máš BG ze Score, tak je tam dokonce v češtině na CD, pokud od CDProjektu, jsi na tom ještě líp.
A dovednost se obouruční zbraní střelné zbraně neovlivňuje, ale obratnost ano. Máš +2 k útoku při obratnosti 18 a +3 při obratnosti 19
Life is so hollow
Uživatelský avatar
Ypsilon
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 21.1.2010 20:32
Bydliště: Kopcany(zahori)Atriaky(Ba)

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Ypsilon »

Fíha to som nevedel ani ja vďaka za info...
Zivot je len hra ktoru nikto zivy nevihra.
Ked prohravas je nacase zmenit pravidla!!!
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

Mam jeste dotazek =o)
a to co si myslite ze je lepsi k Lukostrelci ? kratkej luk nebo dlouhej ?
zda se me ze to vyjde na stejno, docela brzo se da najit mana luk a podobne i gessenuv luk, zdaji se me lepsi kratke luky protoze se jich najde vic a lepsich (napr. luk v medene celence, luk v trhove...)...ovsem dlouhej je dlouhej, takze si nevim nejak rady =o/
take jsem zvedav jakou zalozni zbran k nemu? videl bych to na drtive zraneni na golemy a podobne, zatim premyslim o holi nebo o cepu..

a nakonec perlicka, nemuze me teda nekdo rict kde je ten moc na upravu vzhledu postav ? :wall: =o(
Obrázek
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Tarreb »

Welwet: Já bych ti doporučil krátkej, pokud hraješ bez Item Upgrade a podobných věcí. Gessenův luk je třeba docela slušnej na mágy. :twisted:

Nebo o kuši jsi neuvažoval? Ta je také docela dobrá...
Jako druhou zbraň kyj nebo cep, ať máš to drtivé zranění a se stylem jednoručních zbrarní ještě bodík k obraně.
Tak bych to viděl já.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Field Mouse »

Jestli dlouhý nebo krátký luk, to je úplně jedno, ale asi to záleží, jakou hraješ družinu - dobré krátké luky můžeš dát Imoen, Yoshimovi, Nalii či Mazzy, dlouhé luky bere Minsc a Valygar - tzn. jestli máš v partě Minsca a Valygara, tak ber krátké luky, jestli Imoen, Yoshima, Nalii a Mazzy, tak ber dlouhé luky.
Pro max sílu lučišníka bych ale radil krátké luky a Tuiganský luk - jde najít úplně hned a dává +1 útok za kolo, což je i na vysokém levelu +25% útoků, tudíž +25% zranění. Vzhledem ke zranění, které lučišník dává, je to luxusní bonus. Rozhodně kašli na luky, co dávají jen bonus k thac0, jako lučišník stejně na vyšším levelu trefíš všechno.
Co se týče druhé zbraně - asi bych zvolil hůl (pro drtivé zranění) nebo oštěp, zbraně jako skvělé cepy, katany, sekery a kladiva mnohem lépe využije válečnický zbytek družiny - vždyť lučišník vlastně se zbraní nablízko bojovat nechce, tak proč by se mu měla v batohu válet zuřivost nebes. Jednu zbraň pro bod v OČ bych za výhodu nepovažoval, neboť stejně nemůžeš nosit kovové brnění, takže tě to jedno OČ nespasí.
A rozhodně neber kuši - málo útoků, takže méněkrát využiješ své skvělé bonusy.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

Lukostrelec- kit rangera- hlavni postava.

Tarreb: lukostrelec nemuze pouzivat kuse, jen luky =o)

Fild Mouse: hele ja nejsem zvrhlik abych pouzival sekeru nebo kladivo za rangera =o) ale musis uznat ze bojovniku co umi s kladivem,palcatem nebo cepem neni moc a na nejake ty golemy si s lukem muzu nechat zajit chut,...navic je plno lepsich zbrani.
tu hul jsem pro rangera chtel , asi opravdu nejlepsi volba...=o) btw. na tu hul se uz ale uplatnuje zachazeni s dvouruc zbanemi..?



tak mam jasno, jen by me zajimala dalsi vec a to kolik vlastne dostanu zhruba k nez dojdu k johnovi bodu ?? =o)
Obrázek
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Tarreb »

Welwet: Měli ten kit pojmenovat střelec a bylo by :roll:- lukostřelec totiž používat kuši může.
http://tarrok.mypage.cz/ ( ten jediný obrázek, který tam je)

Kolik bodů, říkáš? Typuju tak... 3?
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

Tarreb: tak ale ten bonus na strelbu co dostava kazdym level plati jen na luk ne ? tusim jsem to nekde slysel...


Mno 3...premyslim ze bych si udelal dlouhy luk o kratky luk, ale nevim jestli bych si ke konci vystacil =o/
ale asi ne, a preci jen bych se pripravil o sekundarni zbran =o(

no asi se jdu pustit do postavy, ale udelam cloveka (i ikdyz nerad) protoze vzhled postavy pul elfla vypada otresne nejen v inventari ale i ve hre =o( a to opravdu nezeru.. :roll:
Obrázek
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Tarreb »

Ne, fakt, je prostě to blbě pojmenované.
One pixel productions jsi zkoušel? To by ti mohlo pomoci...
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

Maji no =o) nebo take blba cestina..kdo vi ?
jinak ja stejnak raci luk a myslim ze je i lepsi ...

One pixel productions ? nemam ani paru...koukam se na stranky, ale moc tomu nerozumim =o(
ale slovo elf jsem tam teda nezahlidl =o)
Obrázek
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Tarreb »

To je mod, kterj ti změní vzhled těch vsech charakteru (a volitelně i zbraní/zbrojí/opasků apod.)- budou vypadat jako v BG1. IMO pak všichni vypadají lépe- obzvláště ti elfíci. ;-)
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

A nebude vadit kdyz se zeptam jak vypadal pul-elf , efl ve hre a v inventari ? ja jsem BG 1 hral uz hodne davno a velice kratce...=oD

a jeste kde to stahnu ? :lol:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“