BG2: ToB: Ascension

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Viem ze sa to tu uz pomaly aj opakuje ale pri tych styroch stranach zacinam stracat prehlad. Jednoducha otazka, a dufam ze bude aj jednoducha odpoved. Na ktore postavy len magiou(akou), a na ktore plati chladna ocel, a na ktore sa vykaslat, a dorazit ich az ked je skoro po vsetkom.

btw, nikto z vas neuvazoval vo fore BG vytvorit topic so skratkami kuziel(nieco ako "forova hantyrka" v "tezke zacatky novicovi"). Ide len o to ze mi fakt dlho trvalo kym som pochopil vyznam vacsiny skratiek kuziel a este stale natrafim na skratky s ktorymi si neviem rady(hral som len cesku verziu a skratky su z anglictiny, co je trochu problem).
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Malaghost
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 4.9.2008 11:06

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od Malaghost »

Chtěl bych se zeptat, je Yaga-Shura vůbec nějak zranitelný? Pokaždé když vykuchávám pětku, tak všichni ostatní už jdou dead a jenom on je pořád sotva zraněn. Většina party už je v té době mrtvá, kromě charname a Solaufeina. Existuje tedy ještě nějaký způsob kromě Harmu? Dost mě to deprimuje, když po půl hodině boje zjistím, že nemám jak mu ublížit. :roll:
Uživatelský avatar
Malaghost
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 4.9.2008 11:06

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od Malaghost »

Tak se mi to podařilo i bez Harmu. Použití imprisoment se zde ukázalo jako velice užitečné, snad nikdy za celou hru sem ho nepoužil, až u Bhaalova trůna. Melissan už potom nebyla problém.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od dodo »

btw: je nejako rozliseny tento finall battel podla obtiaznosti ktoru sa hraje?

2malaghost: je vobec mozne zeby taka bestia ako YS nebol imunny voci uvezneniu?
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Fixer040
Sigilan
Příspěvky: 115
Registrován: 25.7.2007 17:28

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od Fixer040 »

Nedá mi to spát: když dokopu Sarevoka k přísaze(hned po oživení), tak mě taky zradí :?: :?: :?:
Navzdory všem opačným tvrzením má tuřínové pivo léčivé účinky.

Sekera bez trpaslíka není sekera.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od Velehal »

Zkoušel někdo bojovat jako Ravager? Proti tomu i Slayer forma je nuda. AC - 20, THACO -20, 300 životů, 5 útoků v kole, resistence jako prase...
Ale obávám se, že to dlouho člověk nevydrží, pak ho Bhaalova esence pohltí.
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od alibaba »

Fakt funguje na Yaga-Shuru uvěznění? Nikdy jsem to kouzlo nehrál, tak by mě zajímalo, jestli ignoruje imunitu na magii (nebo budu muset hodit snížení odolnosti). Každopádně na něj nefunguje kombo zastav čas+mozkožrout.

Jinak můj závěrečný souboj vypadal takhle :-D : solo anti-paladin 13/ mág 28 s FOA+belm, což dělá 10 za kolo s IH. Dvojník zastavoval čas(měl 5 svitků) a pomocí imunity na time stop jsme oba umlátili skoro celou pětku (bez Yagy) na "near death". A když sestoupila Melisan z esence, tak zbyl jen Yaga... pak došly svitky PFMW a následoval pořádný výprask :-( . Umlátit se fakt nedá.
Uživatelský avatar
Malaghost
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 4.9.2008 11:06

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od Malaghost »

Je to už dva roky co jsem hrál to finále, je pravda že Melissan kouzlila svobodu, když jsem zkoušel Uvěznění během boje v době kdy z 5ky zbávalo víc spawnů. Když jsou ale všichni dead a zbývá Yaga, tak ten okamžik kdy ho uvězníš se podle mě bral jako že je už ze hry. Melissan ho neosvobodila a zůstalo to na férovku mezi mnou a ní = úplně poslední fight. Takže tak co si pamatuju.
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od alibaba »

Povedlo se, byl asi 4x uvězněnej :-D . jj, když se uvězní jako poslední, tak Melisan spustí dialog, že je zranitelná, bla bla a pak se dá zabít. Yaga na obléhání se nedá uvěznit, si se spustí animace, ale zůstane naživu.

Zajímavý je, když je mrtvý Sarevok mrtvý v partě, tak nezradí :dancing: .
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od Chmur »

Které mody s překladem do češtiny byste doporučovali? Zkoušel jsem tactics a ascension a bylo to na mě moc těžké. Na jaké úrovni se v acension pohybujete a hrajete oba mody na nejtěžší úroveň?
Taky mě zajímá, jestli když dohraju nemodovany TOB, můžu si Tactics a Ascension dát právě s tou samou družinou, kde už se většina postav bude pohybovat kolem 30 lvl. Stahujete si k tactics a ascension nějaké jiné mody, abyste posílily svoji schopnosti či šance na dohrání?
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od alibaba »

Ascension je pokud se nepletu v češtině (tactics neni). Se správnou strategií se dá projít celkem v pohodě na střední obtížnost. Insane je pro mě o ničem, protože zvyšuje zranění jak nepřátelům, tak mě, takže s nějakou tou protekcí na útoky (stoneskin, pfmw,...) je vlastně lehčí insane než normální obtížnost podle pravidel. Jinak ten mod je pro hráče, co už hru tak nějak znají a vědí přibližně, kde co je.

Momentálně jedu solo barbara (bg2-tob) s tactics, ascension... chtěl bych se zeptat k odměnám za zkoušky v ukryté sféře, za zabití ravagera (ničitel) by měla hlavní postava dostat 25% protekci na fyzická zranění, no a barbar nedostal ani ťuk. Bug? Dá se nějak opravit? (třeba přes shadowkeeper? -ten program znám jen z doslechu). Dík
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od Field Mouse »

Přes SK to jde opravit snadno, pokud to považuješ za bug.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Ellera
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 6.10.2011 12:47

Ascension

Příspěvek od Ellera »

Nenašel by se prosím někde český popis tohoto módu, který trochu rozvádí provedené úpravy Pětky a jiné změny proti základní hře, jinak nežli obyčejné: Ztěžuje, vylepší boje s Pětkou? (To skutečně moc neřekne, o změnách v závěru nemluvě)...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“