Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Tarreb »

To jsi řekl jenom tak? Nebo si opravdu myslíš že Irenicus Imoen v rámci těch testů znásilňoval? To je klidně možné....
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

Tak hezyk to mate,ale mate tam same slecny a dva bojovniky,vy jste zrejme styl ala kouzleni a nejakej boostlej war dopredu..
Ja se naopak spoleham na dva boostle kouzelniky ktere to v pripade nutnosti utahnou,jinak ale nejradeji bojuju
Vlastne dva dopredu a zbytek kouzli nebo necim na dalku,u me je to naopak =)

Jinak pro me je Nalia zrejme lepsi volba,protoze Jan je dostacujici zlodej..

Tak uz to mam..

Moje malickost , Valigar , Korgan , Vici , Jan , Nalia
To uz vypada trochu lepe no :) i kdyz me bude schazet plno qestu od postav..ale co no hold :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Tarreb píše:To jsi řekl jenom tak? Nebo si opravdu myslíš že Irenicus Imoen v rámci těch testů znásilňoval? To je klidně možné....
Dva kouzelníci ve videu říkaj, že Imoen je docela fešná a že by si na ní chtěli vyzkoušet charming spells - určitě ne proto, aby jim uklízela :D
Jestli měl Irenicus podobné chutě těžko říct. Vzhledem k jeho psychologickému profilu je to ale dost pravděpodobné, ačkoli se o tom ve hře samozřejmě nemluví, aby to bylo i pro mladší hráče.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: Trošku to s tou představivostí přeháníš ; ) U těch zahalených ve Spellholdu by se to ještě dalo brát, ale Irenicus je bažící po moci, není to žádný sexuální deviant. Kór když k tomu přičtu jeho úchylku na Ellesime, na Imoen by ani nesáhl. Ale myslím, že tohle je dost zbytečná debata, jelikož se nic z toho nedá doložit.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Bylo by to předmětem složitější psychologické analýzy, takže to fakt nemá cenu rozebírat. Dokázat to Irenicovi nijak nejde, ale přesto si stále myslím, že je to pravděpodobné. S mojí představivostí to nemá naštěstí nic co dělat :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od 90210 »

z pribehu bg2 jsem vydedukoval, ze irenicus je uz jen takova "nadoba" bez zivota, kterou dopredu tahne jen pomsta elfum, kteri z nej tuhle chodici mrtvolu udelali a touha po bozsky podstate. tam bych jakykoliv sexualni motiv s imoen jasne vyloucil. nehledejte v tom vic, nez tam je.

mimochodem vite vubec, jak se imoen do serie bg dostala? ze to byla postava pridana na posledni chvili, aby hrac nebyl na zacatku uplne sam a nemel to tak tezky? proto ani nema zadne dialogy s jinymi charaktery. puvodne to mel byt valecnik, ale nakonec se z teto postavy udelala zlodejka, protoze by hrac udajne nemel po ceste do naskhelu po ruce jineho zlodeje, nez montarona. na druhou stranu zlodeju je v bg 1 narozdil od 2. dilu opravdu velky vyber. tim chci rict, ze ne vsechno je tam tak dokonale promysleny...

s npc v bg2 je to slozitejsi, je jich malo a hodne jich ma blby kity (stalker etc.), ktery nepovazuju za uplne dobrej napad. na ukor klasickych fantasy postav jsou tam obskurni postavicky typu mazzy, haer`dalis nebo jan...vzdycky kdyz jsem hral bg2, tak jsem byl defakto odkazanej na 6-7 charakteru a s ostatnimi jsem skoro nehral, vyber npc jsem povazoval za zapor uz v dobe vydani bg2. tak me napada, dostavam zas chut zahrat si celou serii znova. asi navazu na pred pul rokem rozehranou hru s magem, tesne po prichodu do baldur`s gate. tyhle hry jsou fakt zhouba.:0)
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Tarreb »

Jj, přeně: "prázdná nádoba bez duše". Jenže přesně takoví lidé se násilníky stávají nejčastěji-citově naplnění lidé nemají potřebu někoho znásilňovat.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

FM & PST : aspon vidim ze nejsem sam kdo ma nejakou/e uchylku/y.....
kdyz tak ctu co vas vse pri hrani a po nem napada , a take jak by by jste psychocosi testovali BG :lol: :lol: :lol: :lol: :pray: :lol:


90210 : vis ze jsem vubec nepochopil ty dva spodni odstavce..??? :D

jinak mazzy je docela v pohode..jen nechapu proc je 50% postav mixlejch na zlodeje nebo maga..asi meli pribrat pri vytvareni postav do vyvojarskeho tymu nekoho kdo uprednostnuje i jina povolani.. :roll: :hand:


Huh , rekl jsem co mam na srdci , tak se jdu valet pod stul :lol:

jeste..jeden velkej power gamerskej mage si hold musi take najit chvilku na znasilnovani ,to nevite?? hold v BG mysleli na vse , i muzi maji sve dny ;-) :lol:

vracim se pod stul..
Obrázek
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od 90210 »

4tarreb - jakoukoliv paralelu s nasim realnym svetem bych v tomhle pripade opravdu nepouzil, protoze si nejsem vedom, ze by mezi nami byli lide, kterym byla magickou cestou odebrana esence zivota.

4welwet - v pohode, prijd sem za par let po uspesnem absolvovani zakladni/zvlastni skoly. pak mozna pochopis.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Tarreb »

Welwet píše:FM & PST : aspon vidim ze nejsem sam kdo ma nejakou/e uchylku/y.....
kdyz tak ctu co vas vse pri hrani a po nem napada , a take jak by by jste psychocosi testovali BG :lol: :lol: :lol: :lol: :pray: :lol:


90210 : vis ze jsem vubec nepochopil ty dva spodni odstavce..??? :D

jinak mazzy je docela v pohode..jen nechapu proc je 50% postav mixlejch na zlodeje nebo maga..asi meli pribrat pri vytvareni postav do vyvojarskeho tymu nekoho kdo uprednostnuje i jina povolani.. :roll: :hand:


Huh , rekl jsem co mam na srdci , tak se jdu valet pod stul :lol:

jeste..jeden velkej power gamerskej mage si hold musi take najit chvilku na znasilnovani ,to nevite?? hold v BG mysleli na vse , i muzi maji sve dny ;-) :lol:

vracim se pod stul..
:lol: :lol: :-D :lol:
Tak tys to řekl tak výstižně, až jsem při posledním odstavci šel taky pod stůl :-D
for90210: Žádnou paralelu bych v tom neviděl, lidé/elfové jseou všude stejní-někomu byla magickou cestou odebrana esence zivota, někomu třeba "jen" ruplo v bedně nebo si jeho dcera podřezala žíly.
Btw: Nemusel jsi Welweta tak "sjet";pokud by byl opravdu ze zvláštní školy, ani by se na Sigil nezvládl zaregistrovat ;-) . Pokud jen ze základky, tak to za pár let pochopí.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Je zajímavé, jak se z mojí nenápadné poznámky o tom, jak chudák Imoen trpí mezi tím, když hráč místo aby ji jel hned osvobodit předtím plní půl roku nějaké subquesty, jak se z toho hned vyvinula zajímavá diskuse. Je vidět, co dneska lidi opravdu zajímá (ano, i ty, kteří to označili za kravinu) :)
V zájmu pohodlí a slušnosti se tím už ale opravdu dál nezabývejme.

Což mi připomíná srovnání Minsca a Sarevoka - koho máte radši?
Minsc se svojí záhubou, léčením otravy a nemocí (alespoň hlavně tyhle u hraničářů používám já, nezávisí na úrovni sesílání) a symbolickým berserkem versus Sarevokovy trochu lepší staty, lepší zbraňová specializace, smrtonošův útok a možnost používat tři quick sloty.
Obě postavy mají docela silnou osobnst a dobré hlášky a díky své orientaci na dvouruční zbraně mají potenciál zastávat v družině stejné pozice a družin, kde by byli oba, tudíž asi nebude až tak hodně moc.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: Nepleť si to, co lidi zajímá s tím, co lidi považují za nesmysl : ) Pro mě vítězí good-aligned Minsc.

90210: Vstal jsi ráno špatnou nohou? Já osobně třeba nechápu, co považuješ za klasické fantasy postavy a co pro tebe znamená obskurní NPC. Je pravda, že ani jednoho jmenovaného nemám rád, ale nevidím v nich moc rozdíl oproti ostatním NPC. Každopádně každý "má právo" něco nepochopit a jestli chceš, aby ti ostatní rozuměli, tak se o to buď musíš snažit nebo je to tvůj problém.

A co se týče těch NPC v BG a BGII, tak jedničky byly určitě sympatičtější. V BGII je podle mě žalostně málo single classů, což hodně omezuje výběr. A jako bylo v BG zbytečně moc zlodějů (6?), tak v BGII je jich hrozně málo (Yoshimo a pár pseudo). Částečně je problém i v tom, že v BGII je daleko víc možností (kity a vyšší levely), které zůstanou nevyužité. Mně by třeba docela vyhovovalo, kdyby byly předdefinované charaktery postav, které by si hráč dotvořil (rasa, povolání, přesvědčení, staty...).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Jednoznačně Sarevok - zamiloval jsem si ho už v prvním díle. V ToB jsou s ním zajímavé dialogy, v nichž se dá leccos nového odhalit.

Minsc je takový kámoš, líbí se mi ta jeho upjatost k dobru, ale v porovnání se Sarevokem ztrácí body, protože se jedná o celkem plochou postavu.

Nicméně oba byli členy mé oblíbené družiny: Charname Bard (NG), Sarevok, Minsc, Imoen, Jaheira, Edwin.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Carlos: Minsc a Edwin je zvláštní kombinace : ) Nepozabíjeli se ti?
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

FM : urcite Mincs , tu druhou vobludu jsem v zivote nemel a ani o to nejak nestojim :roll: zrejme postava ktera me odpuzuje v cele hre nejvice
Minsc je veselej,spravnej a to je vse co obvikle u postav v Bg potrebuji (u postav typu Vici musite prohodit za romanci a jeji klady..)


PST : je fakt ze tech postav je hrozne moc mixlejch ale zadna poradna.. na jednu stranu zlodeju je nejvice , ale zadnej neni poradnej :)


Mně by třeba docela vyhovovalo, kdyby byly předdefinované charaktery postav, které by si hráč dotvořil (rasa, povolání, přesvědčení, staty...).


tak myslim ze timto by ale hra ztratila docela kouzlo ..hold je tech postav docela malo , na to aby si clovek mohl uplne poradne vybrat a take aby BG splnovalo predpoklady kazdeho hrace :roll:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“