Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

Co si myslite o Mazzy ?
jeji interakce?
jak je silna a vubec ?
ma docela dost zivotu, ar je suprove, 2x prilozeni rukou a vubec jeji schopnosti se hodi, myslim ze by to byl nejlepsi bojovnik (kdyz nepocitam Saervoka)
nebyt tech sprasenejch bodu v luku a kratkem meci..=o/

ja premyslim ze bych ji dal Crom Fayer a jeste neco do druhe ruky..
Obrázek
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od valcik »

U Mazzy ma veľmi mrzela jediná vec - že sa milá púlčica nedá dualclassnúť na zlodejku, to by bola krása!
Welwet píše: nebyt tech sprasenejch bodu v luku a kratkem meci..=o/
Skús ju niekedy postaviť s Gessenovym lukom proti lichovi, mňa celkom prekvapila.

Celkovo som si však Mazzy príliš necenil, väčšinou som sa s ňou rozlúčil hneď po porazení Tieňového pána. Nemám príliš rád postavy, ktoré majú príliš jednostranné zameranie, hra ma potom nudí.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

jednostrane zamareni ? tak to nechapu...a gessenuv budu mit ja =oD
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Welwet: Bojovnice, pouze k jednomu účelu. Nedá se s ní nijak moc vymyslet - má pevně daný krátký meč a luk, což ji jasně předurčuje k užívání tohoto. Vycvičit ji k něčmu jinému je celkem na dlouho a zbytečné, když ve hře jsou postavy otevřenější.

Trochu mi to připomíná dilema při hraní BG1 - půjdu dlouhou dobu jen s Imoen a pak naberu hodně posílené charaktery, ale nebudu si toho moci příliš vybrat, nebo půjdu se skupinou od začátku? V BG1 to ale jistila poměrně široká paleta charekterů a zjednodušené rozdělení zbraní.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

tak ja myslim ze ona by v tob uz byla docela dost schopna...=o)
ale neco pravdy na tom je no..hold ale ono toho moc na vyber neni, Aomena nechcu, jednak kneze mam a jednak o nej nestojim..Korgan, mam dobrou druzinu...
Keldorn, tak Minsc uz ty obourucni zbrane nejak zvladne sam.


jinak ji ale zase krivdis....bojim se ze se svim ar a schopnostma by sundala kazde NPC ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Mazzy je podle mě celkem nanic, a nikoli kvůli specializaci (luk není slabý a krátké meče jsou dobré a dostupné, s modem Item Upgrade je pak ještě použitelnější), ale kvůli tomu, že nemá žádné pořádné schopnosti. Valygar umí probodávat, Jaheira umí kotel kouzel, Anomen taky, Korgan je drsnější, Keldron má pravdivé vidění a supermeč.. a Mazzy jen pár nic moc schopností. I Minsc mi přijde silnější se svojí porcí druidských kouzel..
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

Hele ale nemusite to tak trapne balit, proste jste rasisti a nenechate pulcika bojovat...ja to vim vy to vite tak proc chodime kolem horke kase ? ;-)


FM: jestli se ti to nezda tak si srovnej AR minsca a vubec, nahod si schopnosti u Mazzy nahod u Minsca a dej ficht, zkus hadat kdo by vyhral ?
Obrázek
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Dremoran »

Minsc, protože by to byla přesila dva proti jednomu.
Life is so hollow
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Nejde o to, jestli Mazzy porazí v souboji jeden na jednoho Minsca (záleželo by hodně na tom, jaké by měli vybavení, počet lektvarů atd., zda by se Minsc mohl před soubojem ukrýt a zaútočit zpoza rohu), ale o to, že Mazzy nemá až tak moc co nabídnout do týmové bitvy - její schopnosti snadno zastoupí při přípravě na bitvu kdokoli a přiložení rukou není vleká výhra, neboť k dispozici je stejně zbytečně moc léčivých lektvarů.
Rád s Minscem kouzlím záhubu či zmámení a léčím s ním jedy (mnohem vzácnější jsou lektvary protijedu než léčivky), nemoci a hážu narušení magie - kouzla nezávisející na úrovni sesílání, které se v bitvě opravdu hodí, hlavně ta záhuba je opravdu univerzální.
A ještě k tomu Minsc má mnohem lepší osobnost než nudná hodná chci-být-paladinka.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Mazzy mi přijde slabá kvůli té nízké síle, na druhou stranu má vyšší obratnost, takže záleží, jestli dát Misncovi rukavice obratnosti nebo Mazzy rukavice nebo opasek síly. Další střetová rovina jsou Minscova kouzla versus Mazzyiny speciální schopnosti. Záleží, čemu dáváte přednost. No a nakonec tu máme dlouhý luk versus krátký luk. Vzhledem k síle krátkých luků v BGII je vítězem celkem jasně krátký luk, i když se dá samozřejmě sehnat bezedný toulec (ale nebude mít očarování +3).

Závěrem tedy: Minsc je vhodnější do první až druhé linie jako lukostřelec i jako bojovník s obouručákem, zatímco Mazzy do druhé až třetí spíš jen s tím lukem. Škoda, že chce být paladinkou a ne raději zlodějkou, to by z ní mohlo být jedno z nejlepších NPC ve hře.

A co se týče osobnosti, tak Mazzy mě hrozně moc štvala, a to jsem ji v družině měl jen na její quest. (Jinak bych ji bral jako lukostřelkyni, protože je v tom lepší než Minsc.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

pockat, rychlost sila a podobne ti nestaci ? =oD

Field Mouse: , mazzy je plne schopna se vyrovnat skoro vsem bojovnikum a mozna je i prekonat, bohuzel az v TOB kde se konecne zameri na zbran podle sebe.
je s toho dalsi flame..to nema smysl vy si to nepriznate ale mate pravdu ze mazzy je jako charakter hodne nudna a neobvikla..
nikoho neobhajuju ale priznejte si to ze se vam nelibi..


jinak ona je v pohode, ridi se tak trochu jak by se ridil normalni clovek a neni proste zbrkla jak Minsc, depresivni Jaheira, naivni Aerie..me se primo nelibi a nema uplne grady ale jeji chovani je fakt dost dobre.. ;-) ostatni se ridi podle americkejch filmu.. :naughty:
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Akorát v porovnání s Mazzyinou arogancí je Jaheira pokorný služebníček. Jestli někdo dělá ostudu LG jakožto fanatik, tak to není Keldorn ale Mazzy.

Jak jsem říkal, s lukem je lepší než Minsc, ale do první linie by potřebovala opasek síly. Když ji chytneš na nízkém levelu, tak se zvládne přeučit ještě v SoA. Jelikož třetí až pátá hvězdička dávají +1 THAC0, zranění a -1 rychlost zbraně, tak je to naprosté plýtvání a dvě hvězdy do zbraně máš skoro hned. Navíc jsou i docela dobré krátké meče - do začátku si můžeš zajít do Strážcovy tvrze pro Masku +4 : ) Akorát si dovedu představit, že třeba s obouručákem by vypadala celkem komicky : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

No, komicky. Dodnes si pamatuji první kontakt s lidožravými půlčíky v planární kouli - ti mají snad téměř všichni halapartny a obouruční meče.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re:

Příspěvek od Field Mouse »

Menší obratnost u Minsca není velkou nevýhodou, OČ vůdce to díky dvouruční zbrani (nebo dvěma zbraním) stejně jako Mazzy (kvůli luku) nikdy nebude a bonus k thac0 je prakticky na houby - menší síla u Mazzy mi přijde o dost méně dobrá (alespoň pokud je v partě i Jaheira, která taky potřebuje posilovací předmět, a Viky, které se vyšší síla také hodí).
A to, že se musí podle vás přespecializovávat na jinou zbraň jen podtrhuje, že to není příliš ideální postava (i když +2 krátké meče jsou podle mého v SoA dobré, u zlodějů je meč +3 a u Bodhi je zdarma krátký +4).
Mimochodem Minsc se taky dokáže přespecializovat do používání jiných zbraní, a dokonce snadno i do dvou zároveň, v tomhle Mazzy určitě předčí.

Samozřejmě není ale pochyb o tom, že Mazzy je bojovník, a tudíž je na 25. levelu schopná solidně zamačit, obzvlášť, když jí dáte zuřivost nebes, sekeru neústupnosti, dva gaxxovy prsteny, plášť, helmu a deník Baldurana, necháte ji preventivně vypít lektvar protijedu a pustíte ji na skupinku orků. Rozhodně ale není v týmové bitvě použitelnější než Minsc, Korgan, Keldron, Valygar (ani Anomen) na příslušných zkušenostech a se stejně skvělou výbavou. Její jedinou výhodou je ten krátký luk, ale pokud je tak skvělý, tak se do něj může specializovat i kdokoli jiný - konec konců, jsou to jen dvě hvězdy :))

No a k sympatiím - moje rozhodně nemá. Není to mojí neláskou k malým rasám (Jan je super, Korgan je taky super sympaťák), ale prostě tím, že je divná a nezáživná, trochu jako Keldron či Anomen (které ale omlouvá to, že jsou na rozdíl od Mazzy v bitvě docela silní).

Sečteno a podtrženo - velmi průměrná bojovnická postava, která mne odpuzuje svým přístupem a nedělá mi problém ji nahradit kýmkoli (nebo ještě lépe vůbec nebrat, beztak v době, kdy ji najdu, už je parta plná).
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Ona ta síla ti je taky k ničemu, když používáš krátký luk a meč, které na ni nemají vysoké požadavky, jelikož z vysoké síly dostaneš podobný bonus k THAC0 jako z vysoké obratnosti. Síla má navíc bonus ke zranění, ale k lukům se stejně nepřipočítává, tak je to jedno. Horší možná je, že toho Mazzy méně unese, ale řekl bych, že to nízké OČ z vysoké obratnosti za to stojí. Takže jí nakonec ani nemusíš tu sílu zvyšovat, pokud ji chceš používat jako lučištnici a sem tam s krátkým mečem. Specializace v krátkém luku to už jen podtrhuje (jakožto podle mě nejlepší zbraň na dálku snad s výjimkou karmínové šipky +3 a dýky ohňozub +3).

Jakožto bojovník Mazzy nemá prachžádné výhody oproti ostatním postavám, které můžou dát dvě hvězdy do zbraně. Pokus o vyvážení jsou ty speciální schopnosti. Minsc má v té specializaci výhodu v tom, že jako hraničář dostává boj dvěma zbraněmi zadarmo a navíc ho najdeš hned na začátku.

Asi si s Mazzy budu muset někdy zahrát, abych ji více prozkoumal : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“