Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Dobré na Mazzy je to, že když se s ní zajde k pěti džbánkům, tak dá hostinský charnamemu za její záchranu zdarma botky - botek je alespoň v SoA celkem málo.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

mazzy proste neni nej, ale me treba nezbyva misto pro nekoho lepsiho.=o( chtel bych u nekoho vyuzit crom fayer ale nikdo lepsi se nehlasi.
mozna leda tak aomen, ale to je pako..Aerie a Jaheira navic zatim vklidecku uleci druzinu.
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Jaký botky?

Zrovna na Mazzy reaguje docela dost postav - myslím dokonce i Ribald. Škoda, že má zabugované oba dva questy (love potion, half-ogre), i když to řeší UB a Fixpacky.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od valcik »

..sú to "Boty ukrytí", ak si dobre pamätám, pridávajú bonus k ukrývaniu. Skutočne, Mazzy má v Amne celkom užitočné známosti. :- )

Keď sledujem debatu, ešte spomeniem Minscovu schopnosť berserkra. Najmä na začiatku som to využíval celkom rád, pretože rozbesnený Minsc je imúnny na strach, či zadržanie, ktoré často zosielajú démoni a nemŕtvi. Okrem toho, myslím že Minsc má ako rasového nepriateľa zvolených nemŕtvych, to z neho robí skvelého ničiteľa upírov. (však zrejme aj preto má už na začiatku zručnosť s palcátmi - vylepšený "Palcát ničení" je preňho skvelý)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Aha, ale nejsou jí náhodou boty ukrytí k ničemu? : ) Ne že by byly kdykoli komukoli k něčemu : )

Když už jsi u toho Minsca, tak to, že má za rasového nepřítele upíry, je ještě o něco větší blbost, než že Imoen dual-classla na mága. Obojí nemá žádné opodstatnění a nikde ve hře není vysvětleno proč se to stalo. Narozdíl od dual-classu Imoen ale Minscova změna rasového nepřítele není herně možná. Minscův rasový nepřítel jsou Gnollové a basta fidli. On i ten palcát je docela neopodstatněný ale budiž (nevím, jestli ho nemá i v BGI).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od valcik »

Máš pravdu, tie "záhadné" zmeny povolaní a aj zbraňových zručností ma pri prvom hraní poriadne prekvapili, a aj trošku znechutili. U Imoen sa ešte zmena povolania pochopiť dá - je potomkom Bhaala a tak nejaké magické vlohy podedila. Okrem toho vyrastala pod dohľadom mága Goriona a niečo musela odkukať aj od neho, veď sama priznáva že mu často "kontrolovala" obsah súkromnej truhlice. :- )
Minscova zmena rasového nepriateľa je však zvláštna, je to i proti pravidlám. (tu mi napadá - nespomínam si, Dynaheiru zahubil Irenicus, alebo Bodhi? Ak to bola Bodhi, potom by sa Minscova náhla nenávisť voči nemŕtvym dala vysvetliť snáď aspoň týmto.)
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

Dynaheiru zahubil Irenicus, alebo Bodhi? Ak to bola Bodhi, potom by sa Minscova náhla nenávisť voči nemŕtvym dala vysvetliť snáď aspoň týmto.
nebyl to nahodou Edwin ? :doh:
Obrázek
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Dremoran »

V BG1 můžeš zabít Dynaiher ty na Edwinův příkaz. Ale v BG2 se s tím nepočítá.
V BG2 ji zabije Irenicus, aspoň to říká Minsc.
A konečně v BG Trilogy, jak tu někdo psal, ji zabijou stínoví zloději při přepadávání grupy na Amnských hranicích (přechod mezi BG1 a BG2).
Life is so hollow
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

PostTrauma píše:Aha, ale nejsou jí náhodou boty ukrytí k ničemu? : ) Ne že by byly kdykoli komukoli k něčemu : )
Botky ukrytí jsou super, pro Nalii, Imoen, Jana, Minsca či Valygara (s modem, který umožňuje ukrývání v těžkých zbrojích).
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

No, já používám ukrytí jednou až dvakrát za hru, takže mi ten bonus 15 % přijde docela nepatrný : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

PT: Zrovna já osobně jsem si na backstabbing zvykl tak, že bez už ani nehraju. Je to pro mě v podstatě jediný důvod, proč mít v partě zloděje. Hlavně kdykoli někdo z kamarádů začíná s BG, tak mu radím, aby nejdřív prolezl neznámou mapu s neviditelným zlodějem a ve městech řádně prohledal všechny budovy. Jsou to chyby, které jsem dělal já a o leccos zajímavé jsem se připravil, na leccos obtížného jsem se zase připravit nestihl :-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Carlos: No, já mám radši, když se s tou hrou nemusím tak párat, takže mám nejraději přímočarou řežbu bojovníkem : ) Asi i proto mě nelákají různé Tactics mody, FieldMouseův speed run a mága mám jen kvůli XP za učení kouzel ze svitků : ) Proto taky upřednostňuju PS:T, kde je těžiště v kecání a souboje jsou doplňkové, před BG, kde je to tak nějak půl na půl.

Mimochodem teď hraju družinu:
Leonas - Aasimar - F(7)/C (Selune)
Jan - Earth Genasi - F(7)/Shwashbuckler
Keldorn - Earth Genasi - Inquisitor
Jaheira - Wild Elf - Archer
Nalia - Tiefling - F(7)/Conjurer
a plánuju Imoen - Half-orc - Fighter : D

(A ověřil jsem si, že Jana nemám rád a Nalia mě taky nějak začala štvát (mám naistalovanou romanci))
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re:

Příspěvek od valcik »

Ako píše Carlos - tiež mám v parte rád šikovného zlodeja, ktorého posielam na prieskumy. Oplatí sa to i v mestách, ale v podzemných bludiskách je to k nezaplateniu; vždy som zlodeja vybavil prsteňom neviditeľnosti a pri vstupe do nového dungeonu som s ním preskúmal a "odpascoval" toľko miestností, koľko sa bez prezradenia dalo. Zvyšok party medzitým čakal pri vchode až sa prieskumník vráti a potom už je hračka naplánovať stratégiu proti jednotlivým monštrám, ktoré zlodej na výprave objavil. Hra s hlavnou postavou zlodeja patrí k mojim najobľúbenejším, miestami to síce býva tuhé, ale náramne zábavné. (prieskum bez odstraňovania pascí však výborne zvládne aj Valygar - dokonca dokáže backstabovať pomocou "Zuřivosti nebes", hoci ostatné katany backstab povolený nemajú, že by bug?)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Proti zlodějům určitě nic nemám, ale používám je jen kvůli těm pastem, zámkům a občas kradení. Jelikož znám všechny lokace zpaměti (u většiny si pamtuju i přibližné rozmístění pastí), tak průzkumníka nepotřebuju : )

Btw s modem NPCKits je Mazzy celkem použitelná v družině. Umí družině zvýšit sílu a dát imunitu na strach, sobě pak umí zvýšit fyzické staty a seslat spěch. Mimo to ještě dokáže přikládat ruce, detekovat zlo a seslat runu ochrany. (Když použije ta kouzla, tak má 4 útoky za kolo a THAC0 -10 s lukem nebo 3 a -12 s krátkým mečem na levelu 15 s původním vybavením.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Welwet »

hmm..tak tady jsem se sekl..:o(
Naposledy upravil(a) Welwet dne 18.2.2011 17:08, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“