Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Jab »

Lucates píše:no ale to som urobil este predtym ako som ju zobral do druziny a teraz ked do tej jaskyne pridem, tak ona nijak nereaguje, tak som to neriesil, ale uz sa ozvala, ze mame nejaku dohodu, takze vyzaduje splnenie toho questu...
Jo, tak to si logicky zvolil špatné pořadí. ;-)
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Lucates »

zvolil som ho nevedome, prehliadol som Safanu na tej mapke a nasiel som ju az ked som vsetko porobil...bude s tym teraz nejaky problem, ze mi kvoli tomu Safana odide z druziny alebo to nevadi?

a este jedna otazka...ked som bol v Majaku, Sireny mi zmamili Khalida, ja som ho pomocou charizmatickeho plasta zmamil naspat, ale odvtedy sa bezne stava, ze cas od casu sa mi Khalid zmeni na mojho nepriatela a je coraz tazasie ho zmamit naspat, lebo ma uz vyssiu zachranu proti dechu...to uz asi neskonci, co?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Vyluč Jaheiru s Khalidem a naber je zpět ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Schleitr »

Myslím,že BGII by potřebovalo mezi NPC ještě jednoho slušného zloděje.Po ztrátě Imoen(tu stejně nemám rád) se nabízí Yoshimo(toho mám ráda,ale je to prašivý zrádce).Po jeho zradě je tu opět Imoen(tu neberu).Řešením by bylo vzít Jana/Nalii,ale ani jednoho z nich nemám rád a jen by zabírali místo v družině.
Takže obvykle hraju za zloděje nebo za zloděje+něco.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Oproti přezlodějovanému BG1 jako by se po nich v BG2 zem slehla. Nebýt zrady, Yoshimo je jasná volba, ale takhle se člověk musí spokojit s Imoen, Nalií nebo Janem a přiznejme si, že jejich osobnosti jsou dost kontroverzní (Jan furt pindá, Nalia furt pindá o chudých a Imoen prostě jen pindá). Můžeš buď využít nějaký NPC Mod, ale mezi těmi taky není moc zlodějů, nebo musíš být zlodějem sám. Já jsem si oblíbil buď Vejtahu nebo F(level 7 nebo 13)/T dualclass.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Yoshimo mi přišel úplně na houby, pokud se nedualne do bojovníka (což je zase na houby vzhledem k délce jeho pobytu v družině). Čistý zloděj je prostě v BG2 loser, má málo útoků, špatné THAC0 a o trochu vyšší zlodějské skilly, které single zloděj oproti multi nebo dual verzi má, jsou jen malou výhodou.
Jakýkoli multi nebo dual zloděje je mnohem silnější než single zloděj (i při xp limitu, na který je hra designovaná). Odhlédnu-li od toho, že Jan má občas kecy a je s ním spojený poměrně nudný subquest, tak podává v porovnání s Yoshimem mnohem lepší bojový výkon (možnost kouzlit zpomalení, zdokonalený spěch, tajné slovo, zlom a další nízkolevelové užitečnosti je velmi praktická a díky kouzelným ochranám a Tenserově přeměně vydrží i víc ve zbraňovém souboji).
Kdyby byl Yoshimo hned při náboru Lvl 7 bojovník/zloděj, tak by mohl být poměrně slušný, takto alespoň v mém případě ve vážnější bitvě stojí vždycky opodál a kouká, případně občas vystřelí šíp a netrefí se, nebo zraní za 2 životy.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od valcik »

..veru, v BGII sa dobrý zlodej hľadá ťažko. Večná škoda, že je Mazzy zákonne dobrá! To by bol parádny dualclass na zlodejku.. Obľúbil som si NPC mod Amber - tá má slušné zbrane už pri naverbovaní a okrem toho nudného questu na začiatku, má aj dobré vedľajšie úlohy a romancu. (dokonca i s peknou hudbou)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

No, ideální by byl bojovník/zloděj, ať už multiclass nebo dualclass. Jenže žádný takový ve hře není.

Imoen a Nalia mají nízké úrovně zloděje a k tomu fixně dané zlodějské schopnosti, což je omezující.U Jana sice trvá vycvičení dost dlouho, ale aspoň je to možné.

Každopádně mi přijde docela smutné, že všichni tři jsou druhým povoláním mágové a k tomu jsou to jediní mágové krom Edwina a Aerie, která je pouze multiclass.

Nicméně pro Imoen a Nalii je pár úrovní zloděje jedině zisk, můžou aspoň používat víc předmětů a mají pár životů navíc - za jednu úroveň mága to stojí. Jen škoda, že těch úrovní zloděje nebylo víc (asi tak 10).

Valcik: Škoda, že Amber nedualclassovala na levelu 7 bojovníka, to bych si ji možná taky olíbil : ) Zkoušel jsem ještě Nikilatheriu nebo jak se jmenuje, elfí F/T.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Jediné, co Nalie nebo Imoen kvůli nižší úrovni ve zloději nemají je schovávání do stínu - pasti jsou cheat, odhalení iluze a kradení prakticky nepotřebné a backstab je jim taky skoro nanic. A odemykání a najdi pasti mají dostatečné vzhledem k tomu, že není potíž obstarat si na nějaké ty čtyři zámky, které neotevřou, prsten odemykání.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Imoen má už relativně slušné schopnosti, i když vyžadují neustálé nošení vylepšujících předmětů jako Prsten odmykání nebo Lektvar mistrovské zlodějiny pro případ potřeby, ale Nalia už má schopnosti příliš nízké. Bez nadopování lektvary má problémy. Každopádně není zrovna pohodlné jim pořád strkat prstýnky (možnost měnit předměty pomocí quickslotů je jedna z věcí, které jsou na NWN fakt povedené) nebo je dopovat lektvary. A Imoen, použitelná jako zlodějka, je zase špatně použitelná jako mág, jelikož je se zkušenostmi dost pozadu.

Samozřejmě je tu řeč o powergamingu (nebo convenientgamingu?), protože na dohrání hry ani není zloděj potřeba.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Potíž může mít snad Nalia, která by musela při nasazování zlodějského prstenu sundat případný prsten čarování, takže by ztratila kouzla.. jinak ani si moc neuvědomuju, kde by měla mít nějaké extra problémy.. v patře zlodějské gildy.. a pak už narazí na zámek, který neodemkne tak vzácně, že to snad není ani tak velká zátěž a nechat jí v quickslotu lektvary zlodějiny taky není problém, stejně mág na vyšší úrovni v boji quicksloty nepotřebuje. A s tím odemykacím prstenem odemkne i Nalia snad všechno.. a pokud jde o pohodlí, tak si jej prostě nechá na ruce, prsten čarování dostane jiný mág (alespoň mé družiny vždycky obsahují tak 3-5 mágů :) ) a je to.
Co je spíš větší nevýhoda je malý level u zloděje a tím pádem malé xp při odemykání/pastění, které za celou hru může dělat nějaký ten deficit.
Imoen nemá žádný postih k xp, na začátku BG2 má srovnatelné zkušenosti s charname a těch 400k xp, které má v léčebně s jejím dualem nesouvisí, ale nějakých 100 - 200k xp, které v té chvíli může zhruba ztrácet na zbytek party se později lehce ztratí - zejména, pokud člověk hraje se zaplým xcapem (a pokud nejde charname do léčebny na dvou milionech, v takovém případě jeho chyba a asi už nic moc nenadělá :) )
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Schleitr »

PostTrauma píše:Oproti přezlodějovanému BG1 jako by se po nich v BG2 zem slehla. Nebýt zrady, Yoshimo je jasná volba, ale takhle se člověk musí spokojit s Imoen, Nalií nebo Janem a přiznejme si, že jejich osobnosti jsou dost kontroverzní (Jan furt pindá, Nalia furt pindá o chudých a Imoen prostě jen pindá). Můžeš buď využít nějaký NPC Mod, ale mezi těmi taky není moc zlodějů, nebo musíš být zlodějem sám. Já jsem si oblíbil buď Vejtahu nebo F(level 7 nebo 13)/T dualclass.
Přesně tak.Problém nejsou jejich schopnosti ale jejich osobní vlastnosti.Teď zrovna hraju jako charname zloděj/bojovník.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Řekněme, že chci dát mágům prsten bystrosti a prsten čarování. U Nalie to ani není možné, protože má svůj nesundatelný prsten. Se 60% v otvírání zámků bude mít docela problémy s hodně zámky. Samozřejmě, že ve hře je dost lektvarů, aby člověk otevřel všechny zámky i s nulovou schopností otvírání zámků, ale komu se chce je pořád tahat, popřípadě shánět je uprostřed podtemna. Já narozdíl od tebe mágy nerad, takže tahám jenom jednoho - Nalii (Edwin je zlé hovado a Imoen je slabá, nedostupná a pozadu).

Btw 5 mágů znamená všichni ve hře plus hlavní postava : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

5 mágů je klasika zaklínač + Nalie, Imoen, Jan a Aerie a k tomu obvykle Jaheira :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Tebe asi hodně baví kouzlit, viď? : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“