Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Válečníci mi přijdou v SoA celkem zbyteční, stačí jeden na zabíjení slabších nepřátel (tzn. skoro všech). A proti silnějším potvorám je mág mnohem účinnější než válečník (moc hezky se třeba na malé úrovni zabíjejí magickými střelami z kouzelných pořadačů draci).
Samozřejmě ale nehraju pět mágů pokaždé, nicméně tři - Jan, Imoen (nemám obvykle to srdce ji v té léčebně opustit) a buď charname, Aerie či Nalie jsou minimum :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Tak tady jsem zase zastáncem convenientgamingu, protože nechat válečníky útočit je snazší, než zadávat mágům (byť i jednomu, natož několika) různá kouzla a jejich cíle : )

Což mě přivádí k myšlence - zkusím udělat all mage party a využít skripty : ) Samozřejmě to nebudou single mágové.

Btw mi dost vyhovovaly skripty pro zloděje a barda, které přidával některý mod. Zloděj pak automaticky hledal pasti nebo se skrýval do stínu (změnitelné stisknutím D) a přitom útočil na nepřátele.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Tarreb »

convenientgamingu,
Vysvětlíš to normálním smrtelníkům, prosím?
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Schleitr »

Magoidní družina je dobrá pokuď si chce člověk "vyhrát",ale 5 mágů to už je podle mě extrém.
PostTrauma:Souhlas.S válečníky se hraje o dost jednodušeji.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

V SoA úplně stačí jeden válečník právě na slabší nepřátele, na které je škoda plýtvat kouzly, který dostane nejlepší zbroj, štít a vymlátí vše slabší sám.. a když silnější nepřátelská tlupa dostane v prvním kole nepříjemnosti + emoce + emoce + emoce + emoce, tak mi souboj přijde ještě pohodlnější, než kdyby se muselo taktizovat s válečníky :)

Jinak convenientgaming z překladu považuji za pohodlné hraní - něco jako když se nechce při souboji s ifrítem mačkat pořád I a přehazovat neustále třeba prsten odolnosti na ohěň za prsten Gaaxe v závislosti na tom, jestli na tebe zrovna letí ohnivá koule, nebo útočí zbraní, tak se na to vykašleš a ten Gaxxův ring prodáš obchodníkovi a necháš si jen ten ohňový - sice o trochu méně účinné, ale mnohem pohodlnějš :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Convenientgaming jsem vynalezl asi před třemi příspěvky : )

Jak píše Field Mouse, je to pohodlné hraní. Komu se chce furt měnit předměty podle situace nebo sesílat kouzla jako divý? Je to odehráváni soubojů na co nejmíň příkazů, pauz a loadů za využití různých triků, občas i pokoutných. Proto mám radši bojová povolání a krom léčení, základních bojových kouzel a speciálních schopností prakticky nic jiného nekouzlím. Používám tanky a lučištníky s Tansheronovým a Gesenovým lukem, Everardův prak a kuši Ohňozub, které mají všechny neomezené magické střelivo : )

V podstatě se dá říct, že je to powergaming, jenže pak nevyužívám jeho plný potenciál. Je to jen takový powergaming, aby se hra dala pohodlně dohrát : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Tarreb »

Convenientgaming jsem vynalezl asi před třemi příspěvky : )
Je to hrozné slovo :-( .

Já žádné prstýnky nepřehazuji. U her se chci bavit, ne si způsobit mozol na ukazováčku od klikání ;-)
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Ferdish »

Akú družinu si mám vyskladať, keď mám chaotic neutral bojovníka/mága? Rozmýšľal som nad skupinou Korgan, Valygar, Viconia, Jan a Mazzy, prípadne výmenu Viconie za Anomena, Korgana za Imoen/Naliu a Valygara neskôr za Sarevoka. Uvažoval som aj nad Haerdalisom, no ako blade má len polovičnú Lore ability, kvôli ktorej som ho pôvodne chcel najať :evil: . Radšej by som však partičku, v ktorej sú aj zlé aj dobré charaktery, nech je to zaujímavejšie :-D .
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Doporučuju začít v družině s jedním čistým mágem (do kterého počítám i Nalii a Imoen) - mnohem dřív tak dostaneš některá důležitější kouzla typu zlom, sniž odolnost, zdokonalený spěch... po nalevelování multimágů pak můžeš čistého mága vyhodit a nahradit podle libosti.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Ferdish »

Hm, to by šlo...problémom ostáva zvyšok družiny...Anomen je dual-class takže bojovať nablízko vie lepšie ako Viconia, no wis má nízke, navyše s Viky mám možnosť romániku :-) . Holt dačo vymyslím...inak díky čo sa týka mágov :-) .
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od valcik »

Ferdish,
keď s Anomenom splníš jeho quest, dostane ďalšie 2 body múdrosti a tuším aj nejaký bonus na charizmu. Potom sa takmer vyrovná Viconii, čo sa týka bonusových kúziel a v ToB už ten rozdiel vôbec nepoznáš. (Anomenovu úlohu však treba splniť za "dobrú" stranu, teda čestne, aby získal titul Sir. Neviem, ako to funguje v opačnom prípade.)
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Ferdish »

To s Anomenovým questom viem, v minulej hre som ho splnil, bohužiaľ tým zlým spôsobom, a pochytil sa s Aerie. Tak som to nevydržal a sejmul ho :-) . A aký je ako bojovník? Stojí za to, aj keď je len level 7? Nemal som čas ho otestovať v boji, ja som ten jeho quest robil až po návrate z Underdarku, keď už som mal všetky vedľajšie questy od Athkatly až po Veterné vrchy splnené, a nechcelo sa mi ísť za Bodhi, tak som si ho zo srandy najal a pár dní sa len tak flákal po okolí, kým neprišiel posol aby som sa vátil do ich sídla.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Viki rozhodně není bojová postava - Anomenův dvojnásobný počet útoků jasně převažuje. Vzhledem k velkému počtu kouzel je ale Viki lepší support - dovede vykouzlit mnohem víc kostlivců atd.
Pokud chceš klerika, který v bitvě vezme cep a půjde bojovat, přičemž kouzla sešle hlavně před bitvou a v průběhu boje si bude pomáhat různými rychlovkami typu záhuba, ber Anomena (u něj je mj. skvělé i to, že když má blbé kecy, lze se mu pomstít přes tu jeho zkoušku, podělat mu život a udělat z něj zlou postavu :twisted: ). Pokud chceš klerika, který bude v bitvě stát opodál a bude kouzlit - například bude do bitvy doplňovat kostlivce a házet další supporty - a do toho občas hodí kámen z praku, ber Viki (která je mj. i celkem použitelná díky své odolnosti i na různé mágy, pokud si ještě nabere pár odolnostních předmětů).
Toť základní členění, pokud se nedíváš na přesvědčení, ale jen na výkon.
Mimochodem Anomen si může při správňáckém splnění svého questu zvýšit moudrost na 16, ale je to až spíš v pozdější fázi hry a stejně to stále znamená o dost menší bonusy ke kouzlení než u Viconie.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Co se týče Anomenova výkonu jeko bojovníka - v SoA bez problému (dva útoky oproti válečnickým třem při boji jednou zbraní, Anomen má možnost se trochu naboostit kouzly a může nosit nejlepší zbroje), v ToB se příliš nechytá (válečníci 10 útoků za kolo na vířivý útok, kritické zásahy atd.)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Miros »

Anomen je stejně lepší, sympatičtější, vtipnější a jako postava zajímavější, když zkoušku neudělá :-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“