Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Tarreb »

Anomen je stejně lepší, sympatičtější, vtipnější a jako postava zajímavější, když zkoušku neudělá
Spíš je v takovém případě menší idiot.
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Chmur »

Myslíte, že může být problém s postavami v družině v níže uvedeném složení? Nebudou v nějakém zásadním sporu, kdy by hrozilo rozpadání skupiny?
SKUPINA: Korgan, Edwin, Viconia, Cernd u páté postavy váhám mezi Valygarem a Janem. Valygar je postava s dobrým přesvědčením, což je i Jan, ale tam mi to vzhledem k jeho profesi nepřijde tak dramatické.
Jinak mi u některých postav nesedí přesvědčení. Například Amoen (zákonný neutrál) je pohoršen, když mu odpovím, že nevyznávám ani dobro ani zlo, ale věřím v rovnováhu. Jaheira (neutrální postava) je v neustálem sporu s Viconií. Prostě se na to přesvědčení nedá moc spolehnout,.....
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Viconia a Valygar není dobrá kombinace. Poté, co si Viconia utahuje z jeho mužství, dojde k souboji.

Jaheiru opravují Tweaks.

Anomen se vnímá jako LG, ale když je vystaven obtížné situaci (smrt sestry), nejraději by Saerka ihned zabil, což je v rozporu s LG. Tudíž LN celkem sedí. V Tweaks se po zkoušce změní jeho přesvědčení podle jeho rozhodnutí.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Chmur »

Sorry, ale co je to Tweaks? Myslíš, že by mohla fungovat skupina Já (F/T nebo F/M), Korgan, Anomen, Edwin, Viconie, Jan
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Tweaks je mód.
Z družiny bych vyhodil Anomena nebo Viky (dva klerikové jsou zbyteční) a v případě, že hlavní postava je zloděj, tak i Jana (dva zloději jsou zbyteční) - a přibral bych místo Jana Imoen (dva mágové nejsou zbyteční :) ) Ale v BG fungují všechny družiny, takže np ani tak jak to máš.
Jinak pokud chceš hrát v té partě Anomena, tak s ním neudělej paladinskou zkoušku, ať se stane zlým a líp zapadne mezi ostatní postavy :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Tahle družina by měla fungovat. Kdyžtak se podívej na stránky o BG2 na gamebanshee.com. Jsou tam u všech NPC vypsané konflikty s jinými NPCčky (i když asi ne úplně všechny).

Tweaks je mod o mnoha komponentech od grafických úprav přes úpravu pravidel až po totální změny. Všechny komponenty jsou volitelné. Některé jsou opravami, jiné jsou z pohodlnosti a další jsou už spíš cheaty.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Chmur »

Nemyslím si, že jsou dva klerici zbyteční. Už jsem to s nimi dohrál (Anomen + Viky) a zdáli se mi OK. Osobně nepovažují kněžská kouzla za horší než mágova. Jsou prostě jenom trochu jiná.
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Z mého pohledu má klerik tyhle zásadní funkce:
- oživení mrtvých
- obnova
- uzdrav nemocného, odstraň ochromení, léčení jedu, odstranění strachu, rozptyl magii (příp. léčení zranění)
- odvracení nemrtvých
- kouzelná podpora typu žalm, odraz smrt, ochrana před negativní sférou, zmatené příkazy
- povolávání kostlivců

Vzhledem k tomu že všechny kouzla kromě třetí kategorie stačí vyvolávat před nebo po souboji a jeden klerik tu třetí kategorii při boji zvládne, myslím, že dva jsou zbyteční - neboli že stejně většinou jeden z těch dvou bude v boji stát a koukat, sesílat damage kouzla (horší mág), nebo ho nakonec pošleš bojovat zbraněmi (horší bojovník). Jediná situace, kdy se můžou dva klerici hodit (víc než jiné postavy) je snad při souboji s démony, kdy půlka party dostane stun od smrtelného pohledu a je třeba co nejrychleji odstranit ochromení.
Když už dva kněze, tak klerika a druida pro rozšíření arsenálu o hmyzáky, elementály a blesky (druid má třetí kategorii k dispozici taky).

Raději ale druhého mága než druhého klerika.
Samozřejmě ale jeden klerik navíc nezpůsobí, že družina bude slabší než předtím :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Chmur »

Mám zato, že i klerik může vyvolat elementály a hmyzáky...Jinak Anomen je dle mě velmi schopný bojovník. Má i dobře rozdělené body u jednotlivých dovedností. Vicy je bohužel jako bojovník velmi slabá.
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Klerik hmyzáky nemůže a elementály jen na vysoké úrovni (hromadné povolávání elementálů, případně vyvolání zemního elementála). Druidovi elementálové jsou ale mnohem lepší (ohniví jsou jen šestá úroveň, klerikovi sedmá plus na vysoké úrovni elementální princové).
Anomen je ok bojovník na malých úrovních, na vyšších už se tolik nechytá vzhledem k malému počtu útoků (dva se štítem, tři s dvěmi zbraněmi vs. válečníkových 7/2 a 9/2 - díky Belmu nebo Kundane, případně vířivý útok s obouručákem).
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od valcik »

Mág mi oproti klerikovi pripadá univerzálnejší, je lepšie vybavený obrannými kúzlami; dokáže lepšie blokovať nepriateľskú mágiu i zbrane.
Klerik je silnejší v jedinej oblasti a tou je boj proti nemŕtvym, schopnosť odvracania je náramne mocná a užitočná.
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Borg »

Rozhodně je pravda co tu bylo psáno, jelikož klerik má opravdu málo možností využití. Oproti tomu z mága uděláš cokoliv co přežije kdekoliv.
(Poslední dobou se mě líbí ochrana před magickýma zbraněmi, vylepšený spěch, černý meč katastrof, zastav čas a transerova přeměna)
Gotrek
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 30.7.2010 10:44

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Gotrek »

Som si poslednych par dni precitaval vsetkych 77 stran, a sa cudujem, ze nikoho nenapadlo dat Minscovi 2x palcaty, ved ma 2 bodiky v 2ch zbraniach aj v palcatoch, ale kazdy mu dava luk a 2rucny mec a neskor halapartnu. ...a takisto Korgana vycvicit v 2 zbraniach, potom sa z neho stane mlaticka (Crom + nejaka sekerka, bud kysleho mrazu alebo ohna)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Minsc dostává obouručák hlavně proto, protože ve hře není žádná jiná postava, která by bojovala obouručákem (Keldrona nepočítám, jednak je to úchylák, jednak má svůj skvělý palašský). A když už má tu dvouruční zbraň, je logické, že k ní dostane i střelnou.
Jednoruční zbraně obstarají ostatní - Valygar, Mazzy, Korgan, Anomen, Jaheira.
Korgan je pak pohodlnější s jednou zbraní a štítem, neboť mu tak můžeš dát vrhací sekeru. Navíc ve zlé partě nemáš nikoho s malým OČ, takže můžeš Korgana použít pro blokování nepřátel a tudíž se mu štít může hodit. Ale tipuju, že ho hodně lidí standardně dává i do dualu.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Gotrek
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 30.7.2010 10:44

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Gotrek »

Ma napadlo, vyskusal niekto nosit so sebou obojrucak Sword of Chaos, ktory patril Sarevokovi az do ToB? a dat ho dotycnemu? V popise je ze mec stratil vela svojej sily Sarevokovou smrtou... :)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“