Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Off topic: No, jestli DSotSC a NTotSC nepovažuješ za špatné, tak potom nevím, jak špatné musí být ty datadisky, které za špatné považuješ : )


Rozjel jsem teď BGT s bandou dalších modů, tak doufám, že už to není tak zabugovaný a budu si moct s sebou vzít Kivana a Xana. Zkouším si Duelist/Assassin a zatím je to docela síla, ogre na křižovatkách po backstabu za 27 zkapal.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od HiHi789 »

Třeba Drizzt Saga byla taková specialita, která šla "dohrát" jen s pomocí Near Infinity a console. Secret of Bonehill je sice celkem pěkný, ale ty záseky jsou sila. Ntosc a dsosc jsou v současné verzi už pěkně vyladěné, ale původně to byla taky consolová záležitost.
A abych nebyl úplně mimo téma, tak nejvíce se mi z nových npc zatím líbí Finch. U ní skoro nejde poznat, že jde o mod.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

No, dobře, to je technická stránka, ale po obsahové stránce mi DSotSC připadne hrozné. Obecně mě megamody moc neoslovily, od často komplikované instalace, přes zabugovanost, až po obsah typu pěst na oko. Moc sem jich sice nezkoušel, ale na TDD byly jediné plus nové kity. Check the Bodies mě celkem zaujalo, ale od nějaké verze se mi to nepovedlo spustit. Když si vzpomenu na předměty z DSotSC, vybaví se mi těžká nevyváženost (třeba tři miliony druidských OP věcí v zahaleném lese).

Z NPC se mi líbila Tashia a Amber. Celkově dám ale spíš přednost původním BioWare postavám s novými povoláními via SK.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od ElVen_Lore »

Při instalaci Dark Side stačí zadat, že chceš, aby se ti ony příliš silné předměty ve hře neobjevily. Řekl bych, že jinak se to vanilla hře celkem blíží - samozřejmě, že některé lokace jsou stejné jako ve vanilla hře, ale je docela fuška udělat úplně novou mapu. Bugů je zde minimum.
Northern Tales nejsou zdaleka tak lineární a daleko víc zabugované, nicméně i ony obsahují několik pěkných questů.
U Secret of Bonehill zase třeba mluvit s lidma ve správném pořadí, pak to jde.

Pro BG1 mě nejvíce zaujal Grey Clan, což už jsem zmiňoval jinde. Nejsou tam žádné bugy a do vanilla hry perfektně zapadá. Bohužel byla dokončena jen první část trilogie, ale stejně stojí za to. Čekají vás minimálně dva (podle vašich schopností) celkem těžké fighty.
http://greyclan.blackwyrmlair.net/ep1/download.html
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od HiHi789 »

Vyváženost je teď už slušná. Pro druidy ve hře stejně nic jiného není, tak v tom Jaheira zůstane až do konce.
Mimochodem instalace BWP je snadná jak facka. Všechno obstará program.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Lucates »

Mam taku otazku ohladom Edwina...splnil som jeho quest, v ktorom hladal akysi zvitok v hrobkach...ale niekde som zacul, ze vraj sa neskor Edwin vdaka tomu zvitku premeni na zenu...je to pravda? a pojde to potom aj niekedy vratit spat?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Lucates: Ano a ano, je to jeho dlouhodobý quest. Trvá přes dvacet herních dní, než se zas něco stane a pak dalších asi pět dní. Zkrátka si počkej nebo hodněkrát za sebou spi.

Ad DSotSC: No, je to asi pár let, co jsem to hrál, od té doby se možná leccos změnilo.

Ad BWP: Teď nedávno jsem ho zkoušel kvůli bugu s Worldmap 9.0.1 a patchování modů mu trvalo tak dlouho (bez známek života), že jsem to vzdal. Možná se nekamarádí s Win7 nebo něco takového.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od HiHi789 »

Použil jsi nejnovější BWP Setup?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Asi jo, stahoval jsem aktuální ze Spellholdu. I s fixpackem a textpackem. A právě ten fixpack jen spustí černý okýnko a nic víc nedělá.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Problémy se skladbou družiny

Příspěvek od Turgeis »

Zdravím všechny pařany téhle oldschool pecky...
Nedávno jsem rozjel od jedničky postavu gnoma,multi povolání iluzionista - bojovník a po importu do druhého dílu jsem fakt zoufalej z toho,koho přibrat do party...
Původně jsem chtěl zkusit solo ale obávám se že mi nějací společníci budou přece jen zcházet(pestrost a zábava).
Přesvědčení mám chaotic neutral(šílenec) a chtěl bych k sobě tak dva lidi ale absolutně nezvládám z toho chabého výběru postav ve dvojce sestavit něco smysluplného...
Asi nejvíc mě pak začala lákat trojice s Valigarem a Cerndem.Taková přírodní partička a navíc,Cernda absolutně neznám.Je hratelnej?Okoukl jsem vlastnosti a ty vypadaj dost děsivě,máte s ním někdo na vyšších levelech zkušenosti?
Celkově fakt váhám a budu rád za každou radu.Musím říct že jednička v tomhle směru nabízí poněkud víc alternativ.
Dále přikládám mé nechutné předsudky vůči postavám které příliš neznám:

Aerie - Sentimentální andílek s málo životama.Moc hodná.
Keldorn - Fanatik a navíc nehodící se přesvědčení.
Anomen - Fanatik a namyšlenej hejsek.A nehodící se přesvědčení.
Mazzy - Příjemně malá a baculatá ale nevím zda by měla pochopení pro mé šílenství.
Cernd???
Minsc - Moc hlučnej venkovan.

Jinak všechny dost znám ale ničemu se nebráním.Díky za rady.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Problémy se skladbou družiny

Příspěvek od Mirorich »

Turgeis píše: Aerie - Sentimentální andílek s málo životama.Moc hodná.
Keldorn - Fanatik a navíc nehodící se přesvědčení.
Anomen - Fanatik a namyšlenej hejsek.A nehodící se přesvědčení.
Mazzy - Příjemně malá a baculatá ale nevím zda by měla pochopení pro mé šílenství.
Cernd???
Minsc - Moc hlučnej venkovan.
No celkem jsi se trefil. :-) Teda až na Keldorna. Mě jako fanatik nepřišel. Spíš je to takový fantasy Obi Wan. :-D Hlavně je to podle mě jedna z nejužitečnějších postav ze základní hry. Ocení ho hlavně začátečníci, protože jeho "pravdivé vidění" a "rozptyl magii" dokáže i z nejtěžších soubojů udělat relativně pohodovou záležitost.
Co se týče Anomena, tak to je podle mě nejlepší klerik ve hře. Není to totiž jen výborný klerik, ale je to i velmi dobrý bojovník s celkem solidním počtem životů.
Mazzy a Cernda jsem nikdy nehrál. Nezaujali mě a i v konkurenci ostatních postav mi přišli chabí. Nicméně chystám se to napravit. Kdysi jsem ale hrál jako za hlavní postavu druida přeměňovatele (to co je Cernd). V začátcích ty vlkodlačí přeměny nebyly špatné. Celkem to bylo schopné zastat i bojovníka. Nicméně později ve hře se obávám že už bude zaostávat i v přeměně velkého vlkodlaka a nakonec bude hrát roli vyloženě podpůrného spellcastera, krčícího se za bojovníkama.
Minsc není špatný, kor se dvěma zbraněma, ale podle mě je Valygar lepší (dobrá zbroj do začátku, ale hlavně skrývání do stínu a PROBODÁVÁNÍ).
Aerie - mno, má fak málo životů což se dá později alespoň trochu napravit jedením opaskem, ale pořád to nebude žádná sláva. Klerička celkem dobrá, jako kouzelnice je to už horší. Pokud s ní chceš romanci, nebo ti v partě zbývá volné místo, tak je jako taková doplňující podpůrná postava celkem ok. Jinak bych ale asi sáhl po někom jiném.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Turgeis »

Hm,taky mě docela štve výběr zlodějů...
Pokud člověk hraje spíš zlo a nechce Imoen,zbejvá krom zrádného Ioshima jenom Jan Jansen a ten mi teda k srdci nikdy moc nepřirostl.
Jaké máte zkušenosti s hrou bez zloděje?Pasti asi dokážou docela otrávit život co?
Navíc spoléhat se při množství zamčených truhel jenom na zaklep které zabírá místo v knize vždy užitečné magické střele,je taky docela špatná vyhlídka.
Zkrátka kdybych měl teď z fleku možnost něco na BG2 vylepšit,napadá mě ihned přidat tak pět dalších NPC...
Vim že mody tohle dokážou ale jsem v tomhle nějak divně konzervativní a línej.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

Hru bez zloděje moc nedoporučuji. Člověk se tím připravuje zbytečně o zkušenosti (odemykání, odpasťování to dává expy).
Je teda pravda, že krom dočasného Yoshima není ve hře kloudný zloděj. Tím myslím zloděje, co by uměl i něco víc než jen likvidovat pasti, odemykat truhly a krást.
Co se týče Jana Jansena, tak tahle postavička mi též nesedla. Nicméně ve zlé partě jsem ho měl a nebyl zas až tak špatný. Imoen je ale dle mě lepší (hlavně díky tomu, že je lepší-navíc plnohodnotná kouzelnice).
Pokud chceš fakt dobrého zloděje, tak doporučuji si udělat hlavní postavu bojovníka (kensai, čarodějobijec) a pak dualclassnout na zloděje na 13 levelu. Multiclass bojovník-zloděj též není k zahození.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Turgeis »

JJ,díky.Kensaie trošku znám.
Ale 13.level je docela pozdě i když pak je samozřejmně skvělej.Možná až moc...
Já přemejšlel o multi F/T...Váhám nad rozdíly mezi tím a dualem a připadá mi že obojí má něco do sebe...Co vy na to?
Ale to už se tady určitě řešilo.
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Edvin »

Dual je ve všech směrech lepší než multi F/T

Hlavní výhodou je, že se můžeš plně specializovat na nějakou zbraň ( 5 hvězdiček ) kdežto multi něco takového nemůže ( 2 hvězdičky ).
Dual je pak MNOHEM schopnějším válečníkem a až na malou nevýhodu ( kdy jsi při přepnutí na zloděje oslaben dokud nedojdeš do určitého lvl ) je dokonalý ve všech ohledech. Navíc mu pak zůstanou všechny schopnosti kensaie ( bonusy statistik ) a hlavně schopnost Kai ( zkus si jeji kombinaci s probodnutím :-D )
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“