Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Field Mouse »

Upozorňuju ale, že když si vytvoříš družinu sám, tak bude příliš silná a hraní nebude příliš výzva (někomu to může vadit, někomu ne).
Můj dream team by byl Zaklínač, Zaklínač, FTM, FM, CM a mnich.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Lucates »

Mam takuto druzinu - ja (lucistnik), Minsc, Anomen, Nalia, Jan a neviem sa rozhodnut ci ako posledneho clena druziny zobrat Jaheiru alebo Valygara...co je podla vas lepsia volba? Keby Jaheira nemala romancu, tak berem Valygara, ale mrzelo by ma asik ho kvoli tomu zobrat, ze potom by som mal druzinu bez romance...da sa s Jaheirou nejak efektivne bojovat tvarou v tvar alebo je dobra akurat tak na prak?
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od AlieN »

Lucates: Jaheira se v první linii díky Iron skin a dalším ochraným kouzlům udrží lépe než všichni ostatní bojovníci dohromady. Na druhou stranu - romance se dá modem zařídit třeba i u Nalie.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

Souhlas. Jaheira je jeden z nejlepších tanků ve hře a ještě má přístup k silným druidským kouzlům a plní i roli sekundárního léčitele. Hodně dobrá postava, ale spíš nárazník, než dmg. dealer (v tom je třeba Valygar excelentní, ale zase je houby nárazník).

Co se týče zbraní, tak ve hře je několik dobrých kyjů a pak také scimitary. Já osobně používal kyje (Skřípavec a Kyselinový kyj). V ToB jsem ji dal Yamato +4, které ji vydrželo až do získání přízračného meče se kterým jsem vydržel do konce.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Lucates »

Mam mensi problem, nejak neviem najst Edwina...prijal som ukol od Renalta a vstupil som do MaeWarovej Gildy, no Edwina som tam nenasiel...objavi sa tam neskor alebo je to bug?
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

Lucates: Edwin je ve druhém patře gildy. Pokud tam není, tak je možné, že nejprve musíš splnit Maevarův testovací úkol a možná že je tam ještě jeden úkol. Teprve po jejich splnění tě pošle za Edwinem, aby tě úkoloval on.
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od ElVen_Lore »

Já měl vždy slabost pro Viconii. Je úžasné, jak se během té romance vyvíjí a mění z nedůvěřivé cynické bytosti v citlivou sympatickou ženskou.
Pak Jan Jansen, jeho historky jsou perfektní. Minsc a Boo :lol:
Multi_player je nesmysl, jelikož přijdete právě o to, co je na hře nejkrásnější a co ji číní tak výjimečnou - cizí postavy se svými životy a problémy. Existuje takové množství modů, že najdete skoro všechna povolání. Sice budete muset trochu máknout na angličtině, ale stojí to za to. Překlad do češtiny je většinou šíleně kostrbatý a některé výrazy až směšné. Když tu čtu čarodějobijec, tak je mi zle.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

Souhlas, Viconie má opravdu dobrou romanci, byť já hodnotím ještě o stupínek výše Jaheiru. Co trochu nechápu je ta obliba Jana a Minsca. Je to asi holt otázka vkusu, ale mě Jan nijak nebavil a Minsc mi taky nepřišel nic extra. Od doby co mě v BG1 zničeho nic napadl, k němu nějak nemohu najít cestu.
Osobně mě nejvíc bavil Korgan, nevíc při mě stál Keldorn a nejlepší romanci jsem měl s Jaheirou.

Co se týče češtiny, tak tady velmi nesouhlasím. Čeština mi přijde v celé sérii nenahraditelná a přestože anglicky celkem rozumím, tak bez češtiny bych si tu hru neužil ani z poloviny tak.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od AlieN »

BG jsem hrál několikrát s češtinou, teď hraju v originále a nemám pocit že by jedno či druhé nějak zásadně ovlivňovalo herní zážitek. BG sága není jazykově nijak zvlášť zajímavá hra a na poměry amatérských překladu je ta Adamova čeština ještě velice fajn.
Nicméně teď už bych BG1 v češtině nehrál už kvůli prý vynikajícímu modu NPC Project přidávajícím mnoho kvalitních dialogů s družinou (které si teď při hraní pravda strašně užívám, když hraju za solo F/M/T :mrgreen: )

ElVen_Lore: Neodsuzuj multiplayer když jsi ho očividně nezkusil (a nebo s neschopnými spoluhráči) - ten do hry právě přidává ještě kus výjmečnosti navíc, přibližuje ho ještě víc ke hraní klasického DnD
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od ElVen_Lore »

S češtinou jsem hrál jednou kdysi dávno a přesto, že se na začátku zvolilo pohlaví postavy a nastavilo ohýbaní větných členů, tak se přesto objevily nekonzistence. Patřím k té minoritě, která hraje rpg převážně za ženské postavy, abych si vyzkoušel něco trochu jného než normálně jako chlap zažívám, a běžně se stávalo, že se o ženské ve větě mluvilo jako o chlapovi, což se v originále nestane. A jak už jsem psal, některá přeložená slova jsou skutečně až příliš kostrbatá - kolikrát ani nepochopím, o čem se vlastně mluví, přestože tu věc znám v angličtině. Hlavně slova ze dvou a více slov, což je v angličtině úplně běžné, se do češtiny takhle přeložit nedají. Určitě lepší zabiják kouzelníků než čarodějobijec. Jak je třeba přeložen kit barda Blade? Doufám, že ne čepel.
Když jsem s BG začínal někdy před 13 roky, tak jsem anglicky uměl velice špatně, ale ta hra mě to naučila. Hlavně jsem konečně dostal do hlavy stavbu anglických vět a slovní zásoba se rapidně rozrostla. Tudíž i do praktického života vám ta hra něco dá. Jen zkrátka budete nějakou dobu využívat slovník.
Druhá věc jsou ty mody, které bohužel do češtiny přeloženy nejsou. Kdybych se anglicky nenaučil, tak si tyhle nejen nezahraju, ale ani nezjistím, že vůbec existujou. Nevěděl bych, v jakém pořadí je nainstalovat a vůbec. BG NPC1 Project je jeden z nejlepších modů vůbec. Romance s Dynaheir? Žádný problém. Nebo taková Shar-Teel, romance s ní je úplně o něčem jiném, což je nasnadě vhledem k jejímu charakteru. Doporučuju toho Xana od začátku jedničky do konce dvojky, to je vychytaná romance se vším všudy. A samozřejmě zlé postavy, se kterýma je větší zábava, nejlépe mixovanou družinu z různých přesvědčení, kdy si jednotliví dobrodruzi mají co říct. :lol:

Ohledně multiplayeru - měl jsem na mysli hru, ve které si sami vytvoříte všechny postavy v multiplayeru a za všechny sám hrajete, což tu bylo zmiňované v předešlých příspěvcích. To je zkrátka nesmysl a zbytečnost.
Samozřejmě ale, že hra ve více hráčích je o něčem jiném.

Mirorch: Minsc tě asi napadl, protože jsi mu nechtěl pomoct zachránit Dynaheir, což přece pravý džentlman neudělá. 8-) Je roztomile tupej a Boo za něj vlastně přemýšlí. No a Jansena taky nelze brát vážně, jeho neustálé lži o trampotách jeho rodiny jsou vesměs dost vtipné, stejně jako některé rozhovory s ostatními družiníky, právě třeba s Minscem, který mu to žere i s navijákem. V jedničce pak Tiax, což je další cvok. Vyvolený samotným Cyricem, aby vládl světu. :lol:
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

ElvenLore: je to holt o subjektivním pohledu. Ani jedna z těch tebou zmíněných postav mě prostě nevzala. Jansen mi nepřišel vtipný nikdy :(. Jsem holt trochu hloubavější, takže u mě vede ten Keldorn a Sarevok a Korgan jako "bavič". Z žen jednoznačně Jaheira, se kterou se dá rozumně mluvit. Viconie je skvělá, ale je to s ní jako na houpačce. :D

Co se týče toho Minsca, tak to bylo trochu jinak. Já jsem mu pomohl zachránit Dynaheir, ale nabral jsem ho před cestou do Naskhelských dolů myslím, takže se to trochu protáhlo a asi se mu zdálo že postupujeme pomalým tempem a začal něco mektat a vrhnul se na mě. Prostě magor :). Teď si honem nevybavuji jinou postavu, co by mě takhle hloupě napadla. Tomuhle člověku bych fakt moc nedůvěřoval. :D (a to nezmiňuji ten nevyzpytatelný berserk co ho popadne když ho někdo těžce zraní).
V jedničce mi byla sympatická dvojka Khalid s Jaheirou, trpaslík Yeslick, Imoen, Dynaheir a Coran. Herně silné postavy tam byly i jiné, ale tyto měli mé sympatie.
Zlé postavy moc rád nemám.
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od ElVen_Lore »

Každý nemůže mít rád stejný humor. Korgan je někdy bavič, ale trochu morbidní. Heh, nemáš rád zlé postavy a přitom Sarevok, Korgan, Viccy všichni v tvé družině? Ale to ještě nic není, jeden mod nabízí k nabrání upírku Valen, kde teprve zažiješ to pravé zlo. Korgan je proti ní miláček.

No jo, s Minscem musíš jít poměrně brzy do pevnosti Gnollů, jinak se rozzlobí. Jinak je to ale jedna z nejdodanějších postav ve hře spolu s Imoen. Škoda, bez modů o hodně přicházíš. BG1 NPC project dá všem postavám v jedničce osobnost. http://www.gibberlings3.net/bg1npc/index.php
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

No u Sarevoka se dá změnit přesvědčení a u Viconie též, takže to neberu jako zlo. :) Korgan je Korgan. Je to zlý hrabivec, ale má dobré hlášky a jeho humor se mi líbí.

Co se týče módů, tak tady je problém ten, že bych je nezvládl nainstalovat. Mnohem schopnější lidi s tím měli velké problémy, takže pro mě by to byla noční můra. Nemluvě o tom, že z toho co jsem četl, tak spousta módů je zabugovaných, nebo nevyvážených, takže by mi to akrorát spíš hru zkazilo. Taky mi vadí ta snaha nacpat hned do party kde koho na koho člověk natrefí (Valen, Solaufein a dokonce i Irenicus - omg) i když to někdy nedává vůbec smysl (Irenicus).
No každopádně já upírám své naděje k enchanted edici co se chystá. Tam ty módy budou součástí hry a budou upravené, co jsem tak pochopil.

edit: ale ten link na BG1 mod možná zkusím. Nejprve ale budu muset nějak odstranit češtinu.
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od ElVen_Lore »

S Irenicem jsem nikdy nehrál a neznám ani pozadí toho modu, které by vysvětlovalo, proč se Irenicus dá nabrat do party.
Hru by ti určitě nezkazily, ba naopak. Kořením hry je i nacházení nových předmětů, plnění nových úkolů, nové těžké bitvy. To ti mody též nabídnou. Pořád je co zkoušet. Snaha je i o větší realističnost, např. je nesmysl, aby Crom Faeyr dávalo tolik síly jakékoliv postavě, v modu ti přidá pouze plus 5 k síle, takže ze slaboučké Aerie najednou žádný Arnold nebude.
Instalace není těžká, byl na to vyvinut lehce pochopitelný instalační prográmek. Horší je to se správným pořadím jednotlivých modů. Ale když ze začátku zkusíš jen několik menších modů, tak je můžeš nainstalovat samostatně úplně v klidu a poběží ti. Nejdřív teda oficiální patch a pak fixpack, bez kterého tam můžou být bugy.
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od HiHi789 »

Mluvíš o BWP? Teď ho hraju a je to hodně jiné. Datadisky sice nic moc (až na ntosc a dsosc), ale jinak kotel kvalitního obsahu. Některé o mody ani nejdou rozeznat od původního BG.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“