Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Najoblíbenější povolání?

Bojovník
25
16%
Paladin
13
8%
Mág
30
19%
Zloděj
24
15%
Mnich
2
1%
Zaklínač
18
11%
Hraničář
23
14%
Bard
18
11%
Klerik
4
3%
Barbar
2
1%
 
Celkem hlasů: 159

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

Tak mě napadlo, svoji první hru jsem hrál za druida a po rituálním suboji se stal Veledruidem.. má to nějaké praktické výhody a bonusy, nebo je to jen na okrasu?
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Cesare »

Dostaneš druidskej háj jako "pevnost". Takže jsou za to body a případný bonusy/předměty, který získáš při plnění s tím spojenejch úkolů - ale to počítám víš...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

Bohužel ne, druidi mě od té doby moc nechytli a moje postavy už nikdy hájek nevedly. Dá se tam získat něco pořádného, nebo jen předměty typu hůl hromu a blesku? A nejsou za veledruidství třeba bonusová kouzla?
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Cesare »

Field Mouse píše:Bohužel ne, druidi mě od té doby moc nechytli a moje postavy už nikdy hájek nevedly. Dá se tam získat něco pořádného, nebo jen předměty typu hůl hromu a blesku? A nejsou za veledruidství třeba bonusová kouzla?
To už si nepamatuju, ale zkus ten dotaz vznést v threadu o pevnostech v BGII...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Jab »

Field Mouse píše:Bohužel ne, druidi mě od té doby moc nechytli a moje postavy už nikdy hájek nevedly. Dá se tam získat něco pořádného, nebo jen předměty typu hůl hromu a blesku? A nejsou za veledruidství třeba bonusová kouzla?
Nic pořádného se tím nezíská (zmiňovaná hůl a pak soška lva, který je ale o hodně horší než hraničářů pejsek). A titul krom "cool efektu" nic nepřináší.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Carlos »

Což je velká škoda, hájek skrýval určitě velký potenciál (stejně jako třeba planární koule), ale bohužel nebyl využit. Paradoxně promakaná byla jen bojovníkova pevnost.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Welwet »

myslím že planární kouli může ale získat každej kdo nechá jít valigara ne??
předpokládám že tam asi taky nic extra není ne? nebo esli se nepletu,nedá se tam vyrobyt golem? :lol:
Naposledy upravil(a) Welwet dne 7.9.2009 22:39, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Je vyhrazená pouze kouzelníkům.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Welwet »

Hmm...je to ta koule co je...hmm v té čtvrti u měděné čelenky ne??:) tak to ne,tam se dá dostat a vymlátit to myslím za každého...
aspoň za paladina...to vím ..
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Carlos »

To ano, ale mluvili jsme o správcovství a úkolech z něho plynoucích.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Welwet »

..no to už si nepamatuju...ale vím že tu kouli jsme dal do pohybu...a že jsem do ní myslím i potom mohl.....
ale je to hodně velká doba tak už nevím.:/ :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Carlos »

To je jeden z těch běžně přístupných úkolů. Ty, které jsou na pořadu dne jsou spojeny s učedníky, které ti přidělí Zahalení mágové.

Jakže byl ten postup, aby jedna postava (F\M) mohla získat dvě pevnosti? Nejdřív mágovská a pak fajterská?

A taky by mě zajímalo, jak to udělat, aby můj dualclas F\M měl, když mu obléknu róbu arcimága, nataženou kápi?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Tarreb »

Saverok píše:Když už se tu řeší ty postavy a povolání tak já vložim tu svojí ---

INVENTÁŘ
Brnění: Pýcha legie +2 ...

Věřte nebo ne ale tahle postava drtí vše co se jí zatím postavilo do cesty, od draků,lichů,démonů,Jon Irenicus,Melissan,Kangaxx,Demogorgon a všeho dalšího podmaněného druhu.
Pěkná postava, akorát kde jsi vzal tu Pýchu legie? Tu přece dostaneš při questech za paladina...

------------------------
editováno Ajantisem. Citace cca sto řádek textu je nepřípustná.
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Frco »

Vcera som 1. krat dohral SoA aj ToB za F/M/T, pridavam sa k nazoru, ze je to prilis silna kombinacia :) Problemy neboli prakticky z nicim, datadisk som prebehol aj s Watcher`s Keep za 10 hodin :)

Lenze stal sa mi taky mensi asi bug, za magea som nedostaval pri postupoch ziadne HLA. Nevie niekto, cim to mohlo byt sposobene? Load starsej pozicie a nasledny cheat-leveling nepriniesol nic nove. Fighter aj thief dostavali HLA pekne ako mali, mage nic. Ono nie, ze by som ich vobec potreboval, ale napriklad Planetar je moja srdcovka, obcas by som ho castol :)
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Tarreb »

Frco píše:Vcera som 1. krat dohral SoA aj ToB za F/M/T, pridavam sa k nazoru, ze je to prilis silna kombinacia :) Problemy neboli prakticky z nicim, datadisk som prebehol aj s Watcher`s Keep za 10 hodin :)

Lenze stal sa mi taky mensi asi bug, za magea som nedostaval pri postupoch ziadne HLA. Nevie niekto, cim to mohlo byt sposobene? Load starsej pozicie a nasledny cheat-leveling nepriniesol nic nove. Fighter aj thief dostavali HLA pekne ako mali, mage nic. Ono nie, ze by som ich vobec potreboval, ale napriklad Planetar je moja srdcovka, obcas by som ho castol :)
Napadá mě, že ty mágovské HLA do toho rámečku, ve kterém si při level upu vybíráš novou HLA, asi nevešly.
:D
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“