Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Najoblíbenější povolání?

Bojovník
25
16%
Paladin
13
8%
Mág
30
19%
Zloděj
24
15%
Mnich
2
1%
Zaklínač
18
11%
Hraničář
23
14%
Bard
18
11%
Klerik
4
3%
Barbar
2
1%
 
Celkem hlasů: 159

Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Frco »

:) to napadlo aj mna, ale pride mi to ako blbost, ved aspon obycajne sipky na posunutie v oblasti ramceka by stacili.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

Mágovské HLA nedostaneš, protože nemáš s mágem 3M exp, abys mohl kouzlit kouzlo 9. úrovně. Teda pokud nejsi zlý cheater. S takovou alternativou ale lawful good autoři nepočítali, takže se jí ani při udělování HLA nezabývali :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Frco »

S magom som mal na konci 6 kuziel na lvl 9, takze HLA sa mi mali objavit uz davno pokial viem.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od PostTrauma »

Autoři asi nepočítali ani s XP cam removerem.

F/M/T má na konci 17. level (2666666 EXP) mága a nemůže kouzlit 9. úroveň kouzel. Takže v HLA se mu zobrazí jenom přidat kouzlo 6., 7. a 8. úrovně. Ostatní HLA by byly zbytečné, protože se zařazují mezi kouzla právě 9. úrovně.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Frco »

ano, ale mne sa nepridali ani tie 6./7./8. bonus kuzla.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

Ty 6. 7. 8. kouzla jsou samozřejmě chybou autorů, které si nevšimli a hamba na ně za to. Magické HLA ale jdou dosáhnout s nějakým modem, bohužel teď nevím kterým (tweaks, fixpack..?)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od PostTrauma »

Field Mouse: Kdyby tam nebyly ty kouzla 6., 7., 8. úrovně, tak pak nemáš nárok na žádné HLA, protože ani jedno povolání nedosáhne 3M EXP. Takže podle mě tam tyhle mágovo HLA naprosto patří. Pak by to odpovídalo tomu, že HLA dostaneš za 3M EXP postavy, nikoli povolání.

Frco: Tak to už je asi nějaký bug : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
anticlovek
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 12.8.2009 2:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od anticlovek »

poprvé paladin, tedka podruhé mág a mág je teda mnohem zábavnější :)
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Tarreb »

anticlovek píše:poprvé paladin, tedka podruhé mág a mág je teda mnohem zábavnější :)
Jak pro koho:D
btw, musi to bit zabava-to co paladina jenom skrablo, maga posle na onen svet...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Carlos »

Tarreb: Ne nutně, pokud si člověk dobře osvojí systém ochran a hlavně spouští či pořadačů. To potom co paladinovi sebralo polovinu HP mága ani neškrábne.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
anticlovek
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 12.8.2009 2:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od anticlovek »

Tarreb: jako jooo no, musel jsem trošku změnit strategii pochopitelně a taky jsem zařval víckrát než bych si přál (vždycky mě to táhlo spíš k bojovným povoláním) ale nějak jsem se do toho vžil a je to pecka :P
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od PostTrauma »

Když jsem hrál za solo vejtahu/mága, tak jsem se hodně rychle naučil používat Stoneskin a další ochranná kouzla. Když jsem ale dostal Hůl mágů a mohl zas používat zlodějské schopnosti, kouzla už byla většinou jenom na urychlení soubojů : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Tarreb »

anticlovek píše:Tarreb: jako jooo no, musel jsem trošku změnit strategii pochopitelně a taky jsem zařval víckrát než bych si přál (vždycky mě to táhlo spíš k bojovným povoláním) ale nějak jsem se do toho vžil a je to pecka :P
Hmm, mozna taky zkusim maga, nebo spis zaklinace...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

Mág a o to víc zaklínač je v BG příliš silný na to, aby mohlo být nějaké povolání lepší. Kvůli PfMW, která podle mě měla být kouzlem 9. levelu a ne jen 6. a kvůli tomu, že nepotřebuje vůbec žádné předměty na to, aby byl naprostým bijcem. Nepřátelé v BG sérii jsou navíc zoufale nepřipravení poprat se s jeho soubojovými ochranami (například by mohli začít sekat normální zbraní proti PfMW ochraně) a za použití taktiky zakouzlím všechno co mám ve dvou soubojích - spím a znovu, která bohužel funguje, je mág - alespoň vůči AI nepřátelům - jasně nejsilnějším povoláním. Aby měli ostatní bossové alespoň malou šanci na úspěch, musí pak dostávat takové cheaty jako imunitu na magické zranění atd. No a vrcholem všecho je róba vecny a hůl mágů :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Tarreb »

Field Mouse píše:Mág a o to víc zaklínač je v BG příliš silný na to, aby mohlo být nějaké povolání lepší. Kvůli PfMW, která podle mě měla být kouzlem 9. levelu a ne jen 6. a kvůli tomu, že nepotřebuje vůbec žádné předměty na to, aby byl naprostým bijcem. Nepřátelé v BG sérii jsou navíc zoufale nepřipravení poprat se s jeho soubojovými ochranami (například by mohli začít sekat normální zbraní proti PfMW ochraně) a za použití taktiky zakouzlím všechno co mám ve dvou soubojích - spím a znovu, která bohužel funguje, je mág - alespoň vůči AI nepřátelům - jasně nejsilnějším povoláním. Aby měli ostatní bossové alespoň malou šanci na úspěch, musí pak dostávat takové cheaty jako imunitu na magické zranění atd. No a vrcholem všecho je róba vecny a hůl mágů :)
Hmm, jenze to neni uplne muj styl hry, hazet na sebe spousty ochran a sledovat trapné smrtelníky jak se snaží poškodit vaší fysickou schránku....
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“