Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Najoblíbenější povolání?

Bojovník
25
16%
Paladin
13
8%
Mág
30
19%
Zloděj
24
15%
Mnich
2
1%
Zaklínač
18
11%
Hraničář
23
14%
Bard
18
11%
Klerik
4
3%
Barbar
2
1%
 
Celkem hlasů: 159

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Já jsem nedávno dohrál BG1 s bardem, ale obávám se, že se silou 13 a odolností 12 z něj v BG2 žádný řezník nebude. Síla by se ještě dala upravit nějakým tím opaskem, ale 60 HP je 60 HP. Holt mám o bardovi jinou představu, než že má sílu jako obr a výdrž jako valach. :-)
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Welwet »

mno musím souhlasit s 90210 ...jestli chce někdo hrát hru,nebo hru dohrál na větší jak easy tak ať mě neříká že hru dohrál a hlavní postava nebyla řezmen,na větší jak easy musíš spoléhat hlavně na svoji postavu,jasně třeba barbarovi nebo magovi se nevirovná ale i tak je základní postava furt nejschopnější..,mno barda si odskouším asi mu dám nějaké dvě zbraně ,né kvůli názorům nebo radám ale protože se mě k němu hodí v céle hře asi nejvíc ty dvě zbraně..

Ajantis: mno ono sílu jako takovou si můžeš představit různě,třeba má tak rychlé údery že rány jsou ohromné?
i dnes -kulturista neznamená že je to bijec a zřejmě ten náš bard nebude mít s bhallem společné jen povídačky..?

třeba v iwd a nwn se mě dokonale líbí manuální zručnost ,u hraničáře,barda zloděje je to myslím samozřejmost v bg taková možnost není,nezbýva nic jiného než si domyslet že to bude ta obratnost a trochu té inteligence

dodatek- blade,sekáč? mno když potom skonči na nějaké té 20 a přičte si 13 bodů za zbroj ,nebo jak to je tak věřím že to masér je ..:D
asi by mě ani nevadilo těch 60 HP..XD
Obrázek
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

Oj oj - neříkám, že sekáč nemůže být dobrý v boji z blízka, jen říkám, že bojovník je v tomto boji asi tak 2x lepší :) A vůbec nejde o to, kolik katan si bard vezme - bojovník si může vzít ty samé, k tomu má +3 dmg, + 1,5 útoku (bez true grand mastery), lepší rychlost zbraně a obvykle mnohem vyšší sílu (samozřejmě předpokládám, že bard nebude mít stovkové staty), mnohem lepší Thac0 a na vysokém levelu dá kombo lepší spěch + kritický zásah. Sekáč tomu sice může konkurovat útočnou otočkou, ale ta mu válečníkovy bonusy sotva dorovnává a jenom na chvíli a párkrát za den (samozřejmě nevadí, pokud je bard spáč :). Jediné opravdové plus oproti válečníkovi má sekáč v použití šarlatového ninja to, které ale může mít v jedné ruce a k tomu střílet z luku, kde se mimo jiné neprojeví jeho malé bonusy na zranění díky nižší síle (silové boosty dám raději postavám jako Jaheira, Mazzy atd.). Má to výhodu, že místo otoček a soubojových ochran může bard kouzlit nepříjemnosti, zpomalení, emoce a jiné low level chuťovky. Ale samozřejmě jsou i boje, kdy se soubojové ochrany hodí, třeba PfMW proti upírům nebo mozkožroutům a potvorám imunním na magii - tohle je zrovna oblast, kde může bard s mečem helpnout.

No ale samozřejmě lze s bardem udělat 90% melee killů ve skupině - ono 90% potvor je tak slabých, že je zabije kdokoli a proto toto kritérium není vůbec relevantním argumentem. A pokud dáš svému bardovy všechny nejlepší předměty a vysoké staty, tak je jasný, že NPC bojovníky snadno předčí.

90210: P.S.: magic missile sice není špatné kouzlo a pro určité situace velmi vhodné, ale brát jej jako hlavní je zoufalé, na vysokém lvlu je dmg, který dává, příliš malý.

Welwet: Hraju Tacticsy na Insane a právě proto nespoléhám jen na svoji postavu - obvykle zaklínače. Když dáš NPC vhodné předměty, tak ten ruční boj opravdu zvládnou za Tebe :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od 90210 »

4ajantis - muj statny bard sel do dvojky se silou a obratnosti 19, odolnost 17 (16+knizka). navic mel celkem pod cepici (inteligence 19). ani ostatni staty nezaostavaly, zvlast po zasahu vsech knizek. kazdopadne v prvnim dile jsem s bardem nejcasteji jen ostreloval zdalky kusi. nabuseny chasnik z nej byl az ve dvojce.

4field mouse - nikdo nerika, ze valecnik nema vic utoku. tohle me vazne nezajima. valecnik si zase nezakouzli. s bardem je to hodne zabavny (narozdil od tupyho mlaceni valecnikem), protoze je vsetrannej. navic ty of. a def. spiny (ke konci je jich vyrazne pres 10) pouzivas jen v opravdu tezkych bojich, kterych jak znamo v bg2 moc neni, mozna az v datadisku. vetsinu hry stravis v chapterech 2 a 3, kdy je magic missile spolecne s prutokovym fireballem nejpouzivanejsi kouzlo, navic na nej oponenti vetsinou nemaj resisty. samozdrejme je treba mit nahazeny vysoky staty a mit vhodny predmety (boots of speed) a potom predci vsechny bojovniky, coz je prave vyborny, protoze to neni bojovnik.
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Hupr »

Ja si myslim ze bard je docela silne povolani. Dost casto si delam do grupy Skalda protoze zadny neni ve hre k najmuti a ten kdyz si da 2 katany nebo nejaky fajny mec tak spolu s klerikem (2 palcaty/remdihy/...) to tam kosi ze vsech nejvice.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

Zajímavé. Vždycky jsem považoval jiná povolání než válečníka za naprosto neschopná pořádného boje z důvodu chybějící síly, útoků, Thac0a a bonusů za specializaci a pod záminkou, že dávají jen polovinu či čtvrtinu dmg za kolo, než co dává válečník, jsem dělal skupiny, kde z blízka bojovali vždy jen válečníci a jejich multi (Jaheira) či dualy (Anomen). Třeba Viconie vždycky jen stála opodál, házela něco z praku a kouzlila, stejně tak mágové, zloděj vždy Jan atd. Budu o možnosti posílání takovýchto postav na frontu znovu zauvažovat, jakkoli divné mi to přijde, když to dělá tolik lidí, tak na tom možná něco bude :)))
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Hupr »

No klerik s Crom Fayerem v jedne a Cepem veku v druhe ruce neni zrovna nejak slaby :-D
Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Miros »

souhlasím, podle mě klerik je skvělý... Bojuje dobře a umí kouzla. Třeba těd v mojí nově rozehráte skupině předčí bojově anomen, minsca a to má anomen asi 200tis expů náskok. A to ještě ani nemá Crom Fayr...
Uživatelský avatar
Fantasy
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 17.5.2009 11:50
Bydliště: Na cestách....

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Fantasy »

Když jsem poprvé před x lety rozehrál Bg2 (jako první v pořadí), dost se mi zamlouval Barbar, taky jsem to s ním napoprvé projel, ale kdybych se měl rozhodnout nyní, můj hlas má klerik. :-)
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Tarreb »

Fantasy píše:Když jsem poprvé před x lety rozehrál Bg2 (jako první v pořadí), dost se mi zamlouval Barbar, taky jsem to s ním napoprvé projel, ale kdybych se měl rozhodnout nyní, můj hlas má klerik. :-)
Klerika respektuji, je dobrý, ale za hlavní postavu bych ho vzal jenom jako milticlass s bojovníkem a to bych se ještě rozmíšlel...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Klerik s bojovníkem je hodně ultimátní postavička. Vezmi si, že třeba takový ošoust typu Anomena je v ToB solidní mlátička. Bojovníka to chce potrénovat buď ve dvou zbraních (ideálně kladiva) a získat dost hvězdiček do zbraně samotné; nebo z něj udělat takového tanka - vytrénovat boj se štítem a k tomu vhodnou zbraň (se štítem se mi osvědčil palcát).

Potom používat bouři mečů, rozbřesk, oživovat kostry apod.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Tarreb »

Anomena jsem, přiznám se v družině nikdy neměl. Měla ho akorát sestra v družině jako "trubce" (tj. kvůli romanci) :-D a nic pěkného jsem od ní o něm neslyšel, tedy ho ani do party brát nebudu.
Dorion Strack
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 9.11.2009 16:59

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Dorion Strack »

zdravicko.

mam dotaz: Ked dualclasujem rangera na druida, po vyrovnani lvlu rangera budem moct pouzivat ranged zbrande?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od PostTrauma »

Mělo by tomu tak být, ale zkušenost nemám. Kdyžtak to otestuj pomocí cheatů.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Tarreb »

Dorion Strack píše:zdravicko.

mam dotaz: Ked dualclasujem rangera na druida, po vyrovnani lvlu rangera budem moct pouzivat ranged zbrande?
Určitě tomu tak je, dualclassoval jsem z kensaie na maga a dlouhé meče a katany jsem používat mohl(a určitě i jiné zbraně)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“