Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Najoblíbenější povolání?

Bojovník
25
16%
Paladin
13
8%
Mág
30
19%
Zloděj
24
15%
Mnich
2
1%
Zaklínač
18
11%
Hraničář
23
14%
Bard
18
11%
Klerik
4
3%
Barbar
2
1%
 
Celkem hlasů: 159

Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od PostTrauma »

Pro Kensai/Mága buďto úroveň 9 (půl útoku z úrovně 7 a bonus ke zranění za úroveň 9, přičemž rozdíl těch dvou úrovní ve zkušenostech je celkem zanedbatelný) nebo až úroveň 13 (bonusy za úroveň 12 zmíněné valcikem a k tomu druhý půl útok za 13 úroveň). Level 13 je ultimátnější, ale trvá to dlouho, než mág zase získá kensaiovy schopnosti.

FieldMouse: Dual classovat na F/T/M nejde : ) A osobně nemám tripl rád (to už raději Swashbuckler/Mage).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od valcik »

..aha! Hneď to dáva lepší zmysel, teraz už nijaké overovanie netreba. :-)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

FTM není dual, ale je lepší než FT, FM i MF; skoro celou hru.
Tudíž když chci hrát RP, hraju single povolání, když power, tak jedině FTM. A to i přesto, že nemám +4 damage a THAC0 kensaie :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Sbyvoj
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 2.9.2010 10:42

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Sbyvoj »

Zdravim, used sem k BG zase po pár letech. Nějak se mi nechce brouzdat příručkama, tak bych se tu chtěl optat na pár věcí. Asi to tu už někde bude i zodpovězené, tak po mně neházejte kameny:)

Chci hrát za F/T - 13F=>dual=>T(což je mi blízké), ale mam pár otázek. Konečně sem rozjel Taktic (insane) + pár dalších doplňků na ztížení hry. Hlavní otázkou je, jestli je pak ukrývání ve stínech k něčemu (aby mě každý hned neodhalil a já si užil pořádného plíženíčka). Dále jak je to s dovednostmi ve zbrani. Zůstávají body od bojovníka nebo sem omezen kitem zloděje (v tomto případě to bude 100% asík). Pokud předpokládám dobře, tak po dualu se mi zpřístupní jen některé zbraně pro zloděje + než dosáhnu 14 lvl budu moct mít vše jak zloděj => vrátí se mi na 14 lvl body do zbraní.

Uvažuji o složení čarodějobijec/zabiják a kensai/zabiják. Zbraně zuřivost nebes levačka a v pravé černobřit (neznam modovanou hru, takže další zbraně jsou zatím pro mě zpestřením). Tady vyvstává otázka, estli budu moct rozdělit body do zbraní z bojovníka, tak se vyplatí mít v rukách párné věci (dvě katany atd.), abych se co nejvíce specializoval na jeden druh zbraňe. Pak díky UAI předpokládám si oblíknu vše co se mi bude líbit.

Dále bych se chtěl zeptat jak to je s grafikou postavy. Respektive estli budu mít kensaie => hodim na něj díky UIA od zloděje brnko => bude ho mít na sobě po grafické stránce (mam BG2+ ToB - platinová edice)? Řeší to případně nějaký patch/mod a jak (bude vypadat jako brnko od původního povolání bojovníka, či aktuálního zloděje?)?

(eště bych chtěl poznamenat že vše se dá vyzkoušet v SK, ale tuto věc nechci ani instalovat, tak děkuji za pochopení)

Předem díky za reakce.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

Ukrývání ve stínech je v Tacticsech mnohem lepší než v normální hře, neboť díky obtížnosti chceš spoustu nepřátel obejít, protože jsou otravně drsní - jako třeba hned Irenicův dungeon se změní na skvěle atmosférickou plížičku (tzn. plížením ho dáš za deset minut, vybíjením všeho klidně za dvě hodiny). Stejně tak se vyplatí plížit se třeba kolem beholderů a některých jiných potvor - vidění neviditelnosti tam není nějak extrémně rozšířenější.

Po dualu získáš všechny body specializace bojovníka i zloděje (ale pokud sis dal do stejné dovednosti bod u bojovníka a bod u zloděje, tak výsledkem tu bude zase jen bod, nesčítá se to). Jako zloděj budeš moct používat jen zlodějské zbraně, po 14. úrovni bys měl mít možnost používat všechny, stejně jako multi FT.
Zuřivost považuju za nutnost v pravé ruce, ten její stun je příliš silný (ale pozor, v Tacticsech je trochu ztížené její získávání, nemůžeš odejít z horního patra dokud nezabiješ Koshiho). V levé je pak nejlepší šarlatové ninjato, belm nebo kundane, které přidají Zuřivosti další útok.

Čarodějobijec zabiják ani kensai zabiják nejdou hrát, kit můžeš mít jen u prvního povolání - tzn můžeš být čarodějobijec zloděj nebo kensai zloděj. Doporučuju čarodějobijce, pokud jsi schopný překousnout (velmi dlouhé) období, než dostane UAI - potom bude skvěle drsný. Kensai s katanama je ale pohodlnější a víc killbillovější.

Grafika - kensai má vzhled normálního bojovníka, takže by neměl být problém s brněním - když ho dostane, měl by vypadat jako bojovník s brněním.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od valcik »

Hm, nefunguje s Tacticsami aj Shadowkeeper?
Tam sa dá tuším nastaviť, aký sprite vaša postava používa; Kensai/Mág teda môže vyzerať pokojne aj ako Elminster v jeho typickej róbe.
Sbyvoj
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 2.9.2010 10:42

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Sbyvoj »

Nakonec mi zvědavost nedala a nainstaloval sem SK. Zkoušel sem jak to bude vypadat, až postava bude max. Celkově sem testoval Dual class F/T a F/D. Nevím jestli to je bug nebo to tak má být, ale na 13 mam u bojovníka F/D 2 body v boji s obouruč zbraněmi a 5 v oštěpu. Následně postupně po lvl jedu druida, na 14 lvl se mi ale zase nastaví 5 bodů v oštěpu z bojovníka. Je to tak správně nebo mi jen SK způsobilo nějaký bug? Normálně při levlování druida mam 1 bod v oštěpu a 1 v boji s obouruč zbraněmi, ale na 14 se mi to přehoupne a mam 5...... myslel sem že druhé povolání nastaví jen druh zbraně a bere se to podle něj výška boj. skillu
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od PostTrauma »

Když v druhém povolání překonáš úroveň prvního povolání, získáš všechny schopnosti prvního povolání zpět, tj. i zbraňové dovednosti. Nicméně nevyplatí se investovat 5 bodů do zbraně, jelikož poslední tři body už prakticky nic nepřidávají - je lepší investovat po dvou bodech do více zbraní. A po dualclassu se pak specializovat zase na nové zbraně, protože když do nějaké zbraně investuješ s bojovníkem a pak i s druidem, body se ti nesečtou, dostaneš tu vyšší specializaci (tzn. nejspíš bojovníkovu). Každopádně po aktivaci prvního povolání budeš moci investovat do zbraňových schopností to vyšší číslo (tj. u F/x 5 hvězd, u rangera/x 2 hvězdy...), ale budeš je získávat rychlostí druhého povolání.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Chmur »

Nechce se mi číst všechno, takže kdybyste už něco prodiskutovali a já se na to znova ptal...dopředu se omlouvám. Nejvyšší level jakého lze dosáhnout je myslím 40. s osmi miliony EXP. Jak toho docílit? Když jsem dohrál TOB pohybovaly se mé postavy mezi 25. (multipovolání) a 32. (single povolání) úrovní s zhruba 6 mil. exp. Mám tedy šanci s multipovoláním dosáhnout úrovně přibližující se maximu? Lze se dotáhnou nějakou kombinací multi nebo smysluplným dualem v úrovních na single povolání? Kdybyste šli po cestě BGI až TOB, s cílem dosáhnou co nejvyšší úrovně a zároveň hrát za něco hodně zábavného a pestrého byl by to single mág nebo zloděj, či nějaký duál nebo multiclass? Mně osobně se líbí a hrál jsem za F/M a F/T, teď přemýšlím o M/T s elfem. Co si o kombinaci zloděje a mága myslíte z hlediska hratelnosti, zábavnosti a síle kombinace?
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

Prakticky nekonečno XP můžeš získat, když budeš hrát neúplnou družinu - už v SoA se dá snadno nahrát hodně přes 3MXp, když hraješ sám a uděláš všechny questy.. a nekonečno, když s nízkou popularitou dokola přes hůl mágů zabíjíš stráže :) Je tam taky trik s koželuhem na mostě, se kterým když pokecáš a dostaneš za to xp a pak na něj klikneš znovu dřív, než zčervená, můžeš s ním pokecat a dostat xp znovu, teoreticky to lze nekonečně opakovat.
Ale hodně vysoké levely jsou už zbytečné, nic extra skvělého už na nich nezískáváš.. dvacátá HLA a tři životy válečníka nevytrhnou.
Mág/zloděj je slabší než mág/bojovník, zloděj/bojovník, navíc mágů zlodějů je hodně - Jan, Immy, Nalie.
Když jsem hrál posledně, docela zábavná mi přišla kombinace FTM + Aerie: ve dvou FTM leveluje jednotlivé povolání krapet pomaleji než jak by se levelovali F a T a M jako tři postavy, což zaručí, že charname nebude příliš přelevelovaný, ale zároveň bude hodně silný. A Aerie jako druhá postava je taky fajn.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od PostTrauma »

Získat v SoA přes 3M XP je reálné i s úplnou družinou. Stačí plnit questy, učit se kouzla, odemykat zámky a odstraňovat pasti. Když vystřídáš víc NPC, můžeš splnit víc questů s nimi spojených a naučit se víc kouzel (s každým mágem).

Osobně mívám přes 3M, když vylézám z Underdarku. Získat pak v ToB zbývající 4-5M XP není moc problém, za všechno je hrozná kupa XP (jen za WK dostane každý tak půl milionu XP).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Chmur »

Hmm. Díky za odpověď. Už hraju za M/T. Kombinaci T/F znám. Docela mi sedla. Je pravda, že v SOA jsou M/T běžní, ale Nalie a Imoen mi jako zloději přijdou slabí. Yoshimo jako T je dobrej, ale zradí. Takže podle mě zbývá jen Jan jako použitelný zloděj (pasti) a relativně slabší mág..
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Field Mouse »

3Mxp v Underdarku - to vyžaduje hodně pracovitého ducha :)
Mým standardem je tak 1M - 1,5M v Underdarku a 2,5 - 3Mxp v závěru; nechce se mi dělat všechny questy (některé lokace jsou vyloženě otravné, třeba mozkožrouti nebo beholdeři v underdarku, rád nemám ani Větrné vršky), nechce se mi vraždit všechno (hájek, úvodní dungeon s neviditelností, nevidoucí oko pro zkrácení vyřešené napadením Gala, občas přeskočím Sahuaginy...), kouzla kupuju/kradu minimálně a učím se jen ty, které najdu. Navíc mám nějaké RP puzení trochu si ve hře pohnout, nechat Imoen v léčebně nebo se potulovat po světě bez duše rok se mi nechce.
Takže tak nějak asi opravdu hodně záleží, jak moc ty xp chceš a kolik času jsi jim ochotný dát. Ale s těma 2,5M v závěru to jde taky zcela v pohodě, ačkoli maximum je někde mnohem výš.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Balduran »

Mám dotaz, kdy dostane čarodějobijec to svoje UAI? A co to vlastně je? Díky za odpověď.
A glory for Amn.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Razfallow »

UAI - Use Any Item je HLA(High Level Ability), která umožní postavě používat jakýkoliv předmět ve hře.
Ovšem na výběr je pouze pro zloděje nebo bardy. Tzn. že Čarodějobijec ji může získat pouze v případě dualnutí na zloděje.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“