BG2: Quest s illithiem

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

BG2: Quest s illithiem

Příspěvek od Killdozer »

jistě si pamatujete na quest získat illithium pro sochaře. v jednom dopise jsem se ale dočetl o chlápkovi, který prý schoval pro svou rodinu nějaké illithium na horší časy. v dopise se píše, že je schováno u skal na umařině vrchovině.(ta mapa se vstupem do chrámu). skutečně, když sem tam přišel, nalezl jsem skupinu skal obrostlou mlázím. podržel sem TAB a objevilo se i modlé políčko obvyke značící nádobu. nijak se dovnitř ale nedá dostat a ani v InfExploreru tam není taková nádoba uvedena. docela by mě zajímalo, jak to vlastně je...

PS: prosím dabuse, aby to pak po mě smázli.
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Mě zase poslal do Umarské vrchoviny ten trpoš ??Ungar Hilldark?? abych tam našel jeho bratra a kde nic - tu nic. Quest nedokončen
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Re: záhada illithia

Příspěvek od Neferit »

Killdozer píše:jistě si pamatujete na quest získat illithium pro sochaře. v jednom dopise jsem se ale dočetl o chlápkovi, který prý schoval pro svou rodinu nějaké illithium na horší časy. v dopise se píše, že je schováno u skal na umařině vrchovině.(ta mapa se vstupem do chrámu). skutečně, když sem tam přišel, nalezl jsem skupinu skal obrostlou mlázím. podržel sem TAB a objevilo se i modlé políčko obvyke značící nádobu. nijak se dovnitř ale nedá dostat a ani v InfExploreru tam není taková nádoba uvedena. docela by mě zajímalo, jak to vlastně je...

PS: prosím dabuse, aby to pak po mě smázli.
Tady jde o to, že najdeš jenom náhrdelník z ilithia - a to navíc jedině v případě, že máš hraničářskou pevnost.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Dalcor: Není to náhodou součást Unfinished Business?
Ten bratr má bejt někde v ruinách chrámu, ale já ho tam taky nenašel.
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

jo asi jo :(
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: záhada illithia

Příspěvek od Vallun »

Neferit píše:Tady jde o to, že najdeš jenom náhrdelník z ilithia - a to navíc jedině v případě, že máš hraničářskou pevnost.
JJ, je to ejden z questů pro hraničáře - ale taky nevím jak jej vyřešit, najdu druhý zápisek, který mne posílá do treosek chrámu, ale tam už nenajdu další stopy:(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Je v jednom balvane pri ruinach...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Úkol je jednoduchý - jednu část deníku najdeš v té kobce, kde byla zavřená Mazzi a druhou dostaneš od toho šlechtice, co v úkolu hledá to ilithium, co tam někde schoval jeho předek. Je to schovaný v jedněch kamenech na jihu mapy -> ty poznáš, kolem je několik kostlivců.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Elessar píše:Je v jednom balvane pri ruinach...
A co tam je?;)

btw: stejnej prolbém mám s návratem rytířů z Planárky, nedostanu vůbec žádnou info enbo radu, jak to provést:(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Ten nahrdelnik :roll:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Vallun píše:
Elessar píše:Je v jednom balvane pri ruinach...
A co tam je?;)

btw: stejnej prolbém mám s návratem rytířů z Planárky, nedostanu vůbec žádnou info enbo radu, jak to provést:(
To je quest tuším také jen pro někoho, chudáci Solamnijští rytíři, takhle se trmácet an ten idiotskej Toril bez možnosti vrátit se na Krynn
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit píše:Úkol je jednoduchý - jednu část deníku najdeš v té kobce, kde byla zavřená Mazzi a druhou dostaneš od toho šlechtice, co v úkolu hledá to ilithium, co tam někde schoval jeho předek. Je to schovaný v jedněch kamenech na jihu mapy -> ty poznáš, kolem je několik kostlivců.
Aha, ten kámen jsem našel hnedka - hra Tě k němu dovede skorem násilím;) ale to v kobce tam prostě nebylo:( - ale za to si mohu sám, zkoušel sjem nainstalovat co nejvíce modů;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Vallun: Mě to šlo, i když jsem měla své "modařské" období - tzn. asi 20 různých módů :lol: (pokud jich nebylo víc :lol: )

Dalcor: Možnost je tu vždycky - o jedné ti řekne ten Zahelej šašek, co ti furt leze do bejváku :lol: - a to zajít za Ribaldem a zaplatit jim přenos :lol:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Takže, aby sme to uvideli na pravú mieru:

1. Na Umarinej vrchovine žiadne Illithium nie je. Tie skaly s políčkom sú súčasťou questu v hraničárskej pevnosti. Bez UB sa quest s Illithiom rieši nasledovným spôsobom:
Môžeš Sirovi Sarlesovi dať:
a) imitáciu illithia - na to však príde, ale v chráme aj tak dostaneš odmenu. Imitáciu Ti vyrobí za obchodníčka s rudou na Promenáde...
b) pravé illithium
Presviedčaj obchodníčku, že ho potrebuješ a ona Ťa pošle za svojim zdrojom - Ungerom Hilldarkom do MČ. Ten Ti povie, že mu rudu ukradol trpaslík Neb, ktorý žije v Opustenom dome na moste - za tým zájdi, zabi ho a zober si illithium... ;-)

2. Pokiaľ máš UB, tak presný priebeh questu nepoznám, ale viem, že Ungerovho brata v ruinách chrámu Amaunatora nenájdeš = bug, a tak si ho musíš privolať konzolou...

3. Quest s tým skrytým "pokladom" v skalách môžeš vyriešiť len ak si hraničár. Jedna časť denníku - ako sa zmienila Neferit - je pri Mazzy-inom väzení a druhú myslím dostaneš ako súčasť toho questu ( myslím, že Ti ho dá ten človek, ktorý hľadá "poklad", ale tým si istý nie som... :-? ). Potom sa pri tých inkriminovaných skalách objavia kostlivci... je tam schovaných BTW len pár zlatých a žiadne illithium... ;-) Pointa questu je oslobodenie Ruín chrámu ( teda skôr lesa okolo ) od tohto bláznivého hľadača pokladov, pretože chcel vyťať všetky stromy, aby "poklad" našiel...

4. Vallun: Quest z PG:
Quest ide vyriešiť len ak si mág - keď sa objaví po 2. krát Teos aby Ti ôpriniesol" učedníkov, tak sa ho nezabudni spýtať ako rytierov oslobodiť. On Ti poradí buď spýtať sa preláta z Rádu Źiariaceho srdca alebo Ribalda z DK.
a) Ak pôjdeš za prelátom ten si Solamnijských rytierov nechá u seba zdarma, ale nedostaneš od nich odmenu - opasok obrany proti sečným zbraniam, ale len XP - čo Ti však v prípade, že nemáš IU byť ľúto ani nemusí...
;-)
b) Ak pôjdeš za Ribaldom, ten za 9000 zlatých na 2. deň do PG pošle čarodejku, ktorá rytierov teleportuje späť domov a v tom prípade dostaneš aj XP aj opasok...
c) Vraj naj riešenie podľa Teosa - môžeš ich zabiť... :twisted: ( a potom Dalcor zabije Teba... :lol: )

5. Dalcor: Solamnijský rytieri nevedeli kam idú ( ako to sami v rozhovore hovoria ) - proste našli PG, vstúpili do nej a tá sa automaticky presunula medzi sférami... ;-)
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Díky, já udělal třetí skratku hodill jsem si illithium do baglu shadowkeeperem, ale jeste jsem se nedostal k tomu to vyresit. A uz jsme v Brynnlaw.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“