Jaké město v BG sérii máte nejraději?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Jaké město v BG serii máte nejradši?

Athkatla
36
27%
Baldurova Brána
20
15%
Beregost
15
11%
Nashkel
3
2%
Saradush
6
4%
Suldanessellar
10
7%
Ust-Natha
19
14%
Ulgothův Vous
0
Žádná hlasování
Amkethran
1
1%
Brynnlaw
7
5%
Trhov
15
11%
Gullykin
2
1%
 
Celkem hlasů: 134

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Jaké město v BG sérii máte nejraději?

Příspěvek od Ajantis »

Které město vás v BG serii tak nějak nejvíce chytilo za srdce a proč?

Já se nejvíce zamiloval určitě do Baldur´s Gate - asi kvůli jejímu "realistickému ztvárnění" - dostanete do rukou opravdu celé město - od hradeb k hradbám, každou uličku, síť kanalizace, můžete vlézt do mnoha civilních domů, navštívit snad desítky různých hospod... Co na tom, že mnohde "nic zajímavého není"? V tom je pro mne právě to kouzlo, jako v celé BG, jako v životě. :wink: Mám v ní pocit, jako bych se dostal do skutečného žijícího města.
BG není tak nechutně přeskriptovaná jako Athkatla, kde na vás autoři nahrnou desítky jednoduchých questů, až se v tom ztratíte, ale z předšlapané stezky utéct nemůžete.
Přitom i v Baldurově Bráně narazíte na úžasné questy - téměř všechny týkající se zlodějů, to čekání v noci před hospodou na parťáka a následná loupež, nebo snaha ukrást z Hall of Wonders nějaký artefakt... to je romantika. :wink:

Athkatla je už na první pohled natřískaná tím nejlepším, bohužel se nemohu zbavit toho dojmu prvoplánovitosti a linearity. Ovšem má zase velmi hezkou architekturu celých čtvrtí i domů.

Ještě se mi velmi líbí Beregost, ale nedokážu přesně popsat čím. Asi také onou "realističností" (ostatně poctivým prolézáním všech domů jsem tam získal prvních pár set zlatých :-) ) a "hospodovostí", ale možná i tím, jak je zasazený a spojený s ostatní krajinou, těmi běžnými explorovacími lokacemi - především díky questům - v lokaci na východ od něj najdu vraha, na něhož je ve městě vypsána odměna, Ulcasterova akademie, ten dopis pro milou z města na jižní cestě...
Tohle je ostatně u všech venkovských měst v BG1.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 30.8.2007 23:37, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jednoznačně Ust Natha. Jednak je to drowí citadela, druhak je opravdu krásná - temnota podzemí, patrové budovy, nejrůznější klece a ostré hrany..a celková atmosféra, vůně krve, krutosti, dekadence a smrti...hospoda, kde vyvražíte Dům bojovníků, zajdete do Komnat rozkoše, jedna krásná věž s lichem, kamarád beholder, možnost nakoupit si otroky...ano, to je moje nejoblíbenější město v BG sérii!
Naposledy upravil(a) Sadako dne 2.4.2006 12:33, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Miluju Beregost - takové útulné sympatické městečko se spoustou hospůdek, kvalitním kovářem a zajímavým okolím (dokonce tam už mám vyhlídnutý i jeden baráček :-P ).. 8-)

btw: A obzvláště v západu slunce vypadá Beregost skutečně nádherně :!: :angel:
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Vampiria: Tieto scenériue majú tiež mnoho do seba. Ale Ust Natha mi toto príliš neevokuje. Na to je skôr zamerané napr. Irenicovo väzenie. To však nemení nič na tom, že samozrejme aj Ust Natha má svoje kúzlo... ale opísal by som ho inak....

Suldanesellar je tiež úžasný. Myslím, že by som ho volil na 2. miesto po BB. Je v ňom dokonale skĺbená príroda a civilizácia, čo výborne vystihlo elfov.
Krásna je aj architektúra domov elfov. Vždy keď mesto vyčistím od vyhnancových potvor, tak sa ním prejdem a obdivujem ho... BG séria je v tomto ohľade skutočne majstrovské dielo..
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Zajímavá anketa, ale ještě tu chybí Am... - prostě to pouštní město v ToB ;-) a taky vylidněné město těch gnómů (či co to bylo zač ;-) ) v podtemnu.

Z Baldur's Gate II bych nejspíše volil Athkatlu, ale jelikož je hlasování i s BGI a já se zatím do Baldurov brány nedohrál, nechám si svůj hlas napozdějc ;-) .

edit: Jo a ještě Brynnlaw (asi ten název zase komolím :roll: ), tam bylo taky docela pěkně :-) .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nehlasoval jsem, ale líbí se mi Beregost, Nashkel a Trademeet. V některém z nich (asi Beregost) si dokážu přestavit, že bych tam bydlel.

Opravdu NESNÁŠÍM Baldur's Gate - kvůli tomu debilnímu způsobu cestování - je tam stupidní zeď kvůli které je nutné obcházet celé město a není možné se prostě dostat bez problémů z místa A do místa B :evil:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Nejvic se mi libi Athakla, je nejvic propracovana a nadherne vypada.
Hodne se mi taky libi Baldurova brana, Beregost, Naskel (i kdyz to je spis vesnice) a Ust Natha.
Naopak Suldanesselar se mi nelibi, protoze je az prilis linearni a vic nez mesto mi pripomina nejaky dungeon.
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Těžko říct, dokud Raz neudělá mód Myth Drannoru do IWD Renovations ;-) tak u mě asi povede Ust Natha protože přesně takhle si droví město představuji a má geniální atmosféru. Následovat bude BG, pro svoji nádhernost a otevřenost, no a následovat bude Suldanessalar neb jsem elfomil.

Naopak Athkatla se mi vůbec nelíbí
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

7c: Ja myslím, že tá hradba dodáva mestu na realistickosti... naopak sa mi nepáči, že v Athkatle sú vypichnuté len tie najdôležitejšie miesta a presúvať sa môžeš bez akejkoľvek logiky... ;-)
Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendeee »

Suldanessellar = město moje...:D Celou hru se tam vždycky těšim...:)
Peace on you too you son of a beach!!:-P
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Athkatla je moje oblíbené místo ;-) Zvláště oblasti jako měděná čelenka, chrámová oblast a Dobrodruhův chrámek opravdu zbožňuju ;-)
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Volím teda Trhov(když jsem si ho vynutil :-D )...přijde mi takovej útulnej, obchod vzkvétá, nádherný sochy v centru :-D ...prostě dokonalý.cikáni za městem, kde maj bejt :-D
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Yachiko píše:7c: Ja myslím, že tá hradba dodáva mestu na realistickosti...
No, pochybuju, že bys chtěl bydlet ve městě, kde když chceš přejít o dům dál, musíš obejít celé město :-? :evil:

Ostatně i v Athkatle mi trochu vadilo to, že si nemůžeš vybrat, z jaké strany do mapy přijdeš.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Yachiko: Psala jsem svůj názor, ne Tvůj 8-)

sevencreature: Tohle mě na Baldur's Gate štvalo taky, to obcházení zdí a pobíhání po mapě jako šílenec, abych se dostala přes tři mapy na opačné straně na mapu vedlejší :evil:. Taky to, že tam na mapě nebyly popisky, tj. jsem se tam pořád ztrácela :-?

Jinak...kromě Ust Natha se mi snad žádné jiné město v BG moc nelíbilo...hmm..Suldanesselar v rozkladu nebyl špatný..Athkatla hezká, ale toť vše, žádný pocit jsem z toho města neměla.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Až na ty pavouky se mi nejvíc líbilo Ust Natha. Věžičky, spousta drowů, speljammerské lodi... senza místo ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“