BG2: Glacius - osobní strážce v Tvrzi de Arnise

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wazikasi
Sigilan
Příspěvky: 65
Registrován: 2.3.2006 7:47

BG2: Glacius - osobní strážce v Tvrzi de Arnise

Příspěvek od Wazikasi »

Jmenuje se Glacius a ve jménu nového pána jehož magie mu otevřela oči se na vás rozeběhne s obouručákem... Vím, že je možné ho nějak přimět k rohovoru..ale mě se to nedaří. Použil jsem na něj Silnou náklonost, na chvíli zmodral, ale pak hned zezelenal a "S ovládnutou postavou nelze hovořit." Zkusil jsem to znovu, ale i když jsem na něj promluvil dokud byl ještě modrý, objevila se stejná hláška. Sice se objeví rozptýlení efektů...ale nic z toho :-/ Kromě toho jsem zkusil i Rozptyl magii a Očaruj osobu..bez efektu. Nějaká rada? Ne, že by na tom stála hra...
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Jde to.
Díval jsem se na to, a je opravdu potřeba ho zmámit. On by pak měl na sebe hodit Rozptýlení a zmodrat.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Wazikasi
Sigilan
Příspěvky: 65
Registrován: 2.3.2006 7:47

Příspěvek od Wazikasi »

Raz: Jako že zmlátit, ale nezabít? Bez použití mých očarujících kouzel?
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Zmamit ;)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
kyron
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 15.4.2006 0:17

Příspěvek od kyron »

Co použít rozptyl magii rovnou?
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

kdy se tam ten týpek vůbec objeví? ani si nepamatuju, že bych někoho takovýho potkal... :think:
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Killdozer: Je v jednom z větších pokojů, je to asi nějaká hala... Prostě tam stojí a když do toho pokoje vejdeš, napadne Tě.
Fuchs
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 27.11.2007 23:24

Záchrana Glaciuse

Příspěvek od Fuchs »

Je možné, že už se to někde psalo, ale já se s tím nesetkal, takže tady to je:
V questu s Nalii, na vás v jedné místnosti tvrze vystartuje Glacius, bývalý velitel stráží, vzor věrnosti atd. Má usebe jeden z dílu Cepu věků, takže ve všech návodech je rada: zabít.
Je začarován, proto ho lze zachránit. Doufám, že si následující postup dobře pamatuji: 1. seslat kouzlo drž osobu
2. seslat koulo zmámení
3. seslat kouzlo rozptyl magii
Glacius je zachráněn, myslím, že i snad poděkuje a vy získáte zkušenosti
Uživatelský avatar
Twilight
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 21.11.2007 8:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Twilight »

ten problem som riesil uz davnejsie... problem tusim je, ze Glacius ma prilis maly level aby dokazal svojim dispelom prebit tvoj charm... ako riesenie doporucovali pouzit charm z toho 18-charisma prstena ktory dostanete z cirkusu :) (ktory zosiela charm na nizkom leveli, ak si dobre pamatam, tak dokonca na prvom). To u mna zabralo na prvy pokus a Glaciusa som mohl usetrit :)
...you live, you learn...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana Glaciuse

Příspěvek od sevencreature »

Fuchs píše:Má usebe jeden z dílu Cepu věků, takže ve všech návodech je rada: zabít.
Měl by ses vyhýbat špatným návodům :wink:

Jinak je IMO škoda, že tam takovýchto problémů nebylo trochu víc - tj. že by se používaly kouzla i mimo boje a že by záleželo na typu či levelu kouzla. Mám takový pocit, že bych nebojové použití magie v BG II mohl spočítat na prstech jedné ruky :-? No, co 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
hadioci
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 20.9.2013 20:29

Re: BG2: Glacius - osobní strážce v Tvrzi de Arnise

Příspěvek od hadioci »

Mate 2 moznosti jak s nim nalozit a to : 1 zabit ziskate 9500ex jeho veci
2 osvobodit ho z troliho prokleti zisakte pouze cep jeho brneni stejne neni nic co by se dalo nazvat nakou extra veci a krom toho da vam tu hlavici a k tomu ted si presne nepamatuji 20 az 25 k expu coz je myslim lepsi varianta mne osobne se to povedlo asi na 20 caty pokus :shock:
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: BG2: Glacius - osobní strážce v Tvrzi de Arnise

Příspěvek od Mirorich »

hadioci píše:Mate 2 moznosti jak s nim nalozit a to : 1 zabit ziskate 9500ex jeho veci
2 osvobodit ho z troliho prokleti zisakte pouze cep jeho brneni stejne neni nic co by se dalo nazvat nakou extra veci a krom toho da vam tu hlavici a k tomu ted si presne nepamatuji 20 az 25 k expu coz je myslim lepsi varianta mne osobne se to povedlo asi na 20 caty pokus :shock:
To jsme na tom podobně. Mě se ho povedlo odčarovat taky tak maximálně 1 z 10ti pokusů. Z hlediska RP je asi pro dobrou partu lepší ho odčarovat. Obecně je ale jednodužší ho prostě zabít a nepárat se s tím. Tu hlavici získáš tak jako tak.
Karshe
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 11.5.2011 18:45

Re: BG2: Glacius - osobní strážce v Tvrzi de Arnise

Příspěvek od Karshe »

Já použil prsten zmámení (ovládnutí?:) zemního elementála. Našel jsem ho v místnosti poblíž kovárny, kde je jedna z hlavic cepu věků. Zabírá vždy na první pokus (aspoň u mě - zkoušeno na insane).
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Glacius - osobní strážce v Tvrzi de Arnise

Příspěvek od Mecker »

Karshe píše:Já použil prsten zmámení (ovládnutí?:) zemního elementála. Našel jsem ho v místnosti poblíž kovárny, kde je jedna z hlavic cepu věků. Zabírá vždy na první pokus (aspoň u mě - zkoušeno na insane).
Tak to máš štěstí, že se ti vždy zadaří. Já to pro zdržování ani nezkouším...
Prsten ovládnutí země totiž funguje na všechny a ne jen na zemní elementály (záchraný hod +2 mají taky všichni).
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“